Гласај: Бојкот на Охридскиот туризам: Сложно, да "неидаме"!

Чисто да се преброиме, колку луѓе се подготвени да го бојкотираат.


  • Вкупно гласачи
    247
Статус
Затворена за нови мислења.

Дивајн

блаблабла
Член од
3 април 2005
Мислења
15.748
Поени од реакции
1.855
јас бојкотот не го поддржувам кој неке во охрид нека оди во грција
После ќе ми каже некој дека политиката не е навлезена предлабоко во нашите нормални и секојдневни животи. :uvo:
Ало бе! Само Грција ли постои како земја во која може да се оди на одмор покрај Охрид? Светов е огромна тркалезна топка на која има две земји кои се викаат Македонија и Грција?
Аман веќе од вакви постови!
 

Insomniac

Evil Macedonian
Член од
27 мај 2007
Мислења
1.799
Поени од реакции
28
Дефинитивно не одам во Охрид оваа година а и во блиска иднина не ми се верува дека ќе појдам како турист.
 
Член од
1 август 2007
Мислења
1.193
Поени од реакции
37
јас 13 години немам идено во охрид и не планирам да идам.
абе од море поубаво нема.:salut:
 

Clen 7

Од Форумот
Член од
5 јуни 2007
Мислења
2.843
Поени од реакции
360
Абе многу скап бил Охридов бе!!! Еден коњак 8о денари,пиво 100 денари,макијато 60 денари....на што личи тоа????:pos2:
 

Fantom

Chikara
Член од
4 јуни 2006
Мислења
11.453
Поени од реакции
812
Хепа Куба Либре е ова гарант. :)

Трк до Стилс (До Андреа кафичон, а Андреа е до Славица), па кажви. :back:
 

Insomniac

Evil Macedonian
Член од
27 мај 2007
Мислења
1.799
Поени од реакции
28
Само Љубаниште го поштувам.
 
Член од
14 јули 2008
Мислења
35
Поени од реакции
0
Ја Охрид ногу си го сакам..Ама таму неам никоаш отидено на одмор..Секогаш одам на море..Сепак..Цените им се астрономски..Услугата не баш сјајна..И ладна е водата бе луѓе..Хехе..Смрзнувачка..А така да одам на 2-3 дена да си видам другарите другарките ОК..:wink:
 
Член од
2 април 2006
Мислења
14.363
Поени од реакции
3.069
Ја Охрид ногу си го сакам..Ама таму неам никоаш отидено на одмор..Секогаш одам на море..Сепак..Цените им се астрономски..Услугата не баш сјајна..И ладна е водата бе луѓе..Хехе..Смрзнувачка..А така да одам на 2-3 дена да си видам другарите другарките ОК..:wink:
Ете зашто си го сакаш :)

Плус,ај утињате поентата на темата,и туристички не сте едуцирани.


Демек,ако јас нејќам да одам во Охрид,само Грција останува.
 

Clen 7

Од Форумот
Член од
5 јуни 2007
Мислења
2.843
Поени од реакции
360
Хепа Куба Либре е ова гарант. :)

Трк до Стилс (До Андреа кафичон, а Андреа е до Славица), па кажви. :back:
Фантоме... Ај ем вит ју! Се зезав со претходниот пост. А и тие цени шо ги пишав не се скапи.Како тука шо се па и поевтино можда.
 

Solid

Зона на самракот
Член од
26 август 2007
Мислења
7.174
Поени од реакции
4.133
Хепа Куба Либре е ова гарант. :)

Трк до Стилс (До Андреа кафичон, а Андреа е до Славица), па кажви. :back:
Фантоме стварно е 200 денари лежалка во Куба ЛИбре???
 

Fantom

Chikara
Член од
4 јуни 2006
Мислења
11.453
Поени од реакции
812
Од тие од бамбус шо се, со душеци, по 200.
Тие пластичните лево и десно по плажата, по 150.
 

Orkad

The Master
Член од
5 октомври 2007
Мислења
1.010
Поени од реакции
10
Ќе бојкотирате охридскиот туризам а? Скапи се цените на пијачките, сместувањата, лежалките, паркингот... добро бе само на скопјаните им се скапи а?
Јас од Охрид сум и ако на скопјанецот(го зеам него за пример пошо глеам тие најпојке се бунет) му е скапо кој е овде во ОХ за 2 недели шо да кажам јас шо живеам тука и цело лето требит да ги плаќам истите цени за пијачки, лежалки... или мене гратис ми ги даваат?

И на крајот од краиштата тие се цените бе кој сака идет седит и уживаат на кој не му се свигат не идат и крај. Не е начин само да се убедуваме по форуми.
А вервете никој не трчат по никого да молит да дојт во ОХ.

За цените како шо растит популарноста на градот и туризмот во него така и растат цените...едноставно нели???
 

Точкест

I'm Awesome
Член од
25 јануари 2007
Мислења
7.641
Поени од реакции
457
Ќе бојкотирате охридскиот туризам а? Скапи се цените на пијачките, сместувањата, лежалките, паркингот... добро бе само на скопјаните им се скапи а?
Јас од Охрид сум и ако на скопјанецот(го зеам него за пример пошо глеам тие најпојке се бунет) му е скапо кој е овде во ОХ за 2 недели шо да кажам јас шо живеам тука и цело лето требит да ги плаќам истите цени за пијачки, лежалки... или мене гратис ми ги даваат?

И на крајот од краиштата тие се цените бе кој сака идет седит и уживаат на кој не му се свигат не идат и крај. Не е начин само да се убедуваме по форуми.
А вервете никој не трчат по никого да молит да дојт во ОХ.

За цените како шо растит популарноста на градот и туризмот во него така и растат цените...едноставно нели???
Т.Е. кажуваш Ак не ви чинит, не идајте :) позз4е:back:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom