Гласај: Бојкот на Охридскиот туризам: Сложно, да "неидаме"!

Чисто да се преброиме, колку луѓе се подготвени да го бојкотираат.


  • Вкупно гласачи
    247
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
24 јуни 2008
Мислења
13
Поени од реакции
0
.



Sea ne razbiram nesto. Ovaa godina ke ideme vo Ohrid a 2009 ke ja bojkotirame ?
 
Член од
5 мај 2005
Мислења
4.454
Поени од реакции
178
Ме служел непристоен келнер- нема повеќе да стапнам во истиот ресторан.

Домаќинот на куќата е неподнослив- ќе откажам уште следниот ден и ќе најдам друго место за спиење.
Тоа веќе не е бојкот, тоа е избор кај ќе трошиш твои пари. Тоа го правиш и во Скопје, не само во Охрид :D

.Sea ne razbiram nesto. Ovaa godina ke ideme vo Ohrid a 2009 ke ja bojkotirame ?

Ќути коа мушко зборуе.
 

Точкест

I'm Awesome
Член од
25 јануари 2007
Мислења
7.641
Поени од реакции
457
Дарко, и на глава да застанам - НЕМОЖАМ нит јас нит ти да ја пробијам матрицата на домашно воспитување ил образование кое единката ја добива. Ако е тоа проблемот, бојкотот цели кон нешто прениско :)

Јас она шо можам да го напрам е да бидам чоек со сите шо ќе се во градон ко туристи, за да им е престојот шо поубаф - иако нит соби издавам, нит ме тангират дирекно угостителство.
Мене од тоа ми куца магарето. И околу тоа лани што беше за материјалот што викаше да се направи за подобрување на охридскиот туризам. Бачко Бон-Тон тест, и сите што ќе го паднат да им се направи sleep with the fishes. Вчера го правевме муабетот, да беа луѓето ко тебе и Форчн, Охрид ќе цветаше. За жал не е:( Да прашаш за аптека каде има и да те отера у три пизде лепе, не бива. Да чекаш увијачи 40 минути и да ти кажат дека нема, не бива. Да ако келнерката е во ПМС и цел свет и е грешен, не бива. Ти вчера убаво си кажа тие биле „старите Охриѓани„ као едни единствени ништо друго не им е рамно. Јак штик, една реченица само за мои пари и оро ќе игра. Покрај таа предходната реченица сакам уште една твоја да искористам од вчера „Србите се такви што ако еден рече дека е убаво идат сите„ епа Боби во Македонија може знаеш ама Ако еден повлијателен рече дека не е убаво никој нема да оди:wink:
Затоа кога би продолжувал со дискусија не би дискутирал со $%^&*&# и сите можни симболи што ги има виндоусов, туку би дискутирал со луѓе на место. Ако продолжиме тој трга јас тргам до сабајле па скоро и пладне ќе фати се дур не почнат да ни трнат прстите.
Не идајте ак не ви чинит, е само смешна изрека. Истото е и за Грција, не идеме зашто не дупат у здрав мозок. Па на крајот сите со метлите под рака на граница се.....македонштина, ебаго
 

Serpico

Сковинистратор / I'm Batman
Член од
25 јануари 2007
Мислења
11.166
Поени од реакции
691
Не бе, реков дека има туристички места во Македонија кои повеќе ги заслужуваат македонските туристи, тоа е поентата на потписот :)
Крит, Анталија ил Бургас?

:) Неисе, ме боли разединетост кај Македонците, затоа се замарам. Мене летово посекако ќе ми е супер: Ми доаѓаат 30-тина пријател(к)и од Србија, кај кои од година во година пропорционално расте бројот на импресионирани од Охрид; ми доаѓаат колеги од Скопје кои нити една година не се пожалиле на НИШТО во врска со Охрид...

Гарантирам дека ова ќе е лето за паметење!
 

Точкест

I'm Awesome
Член од
25 јануари 2007
Мислења
7.641
Поени од реакции
457
Крит, Анталија ил Бургас?

:) Неисе, ме боли разединетост кај Македонците, затоа се замарам. Мене летово посекако ќе ми е супер: Ми доаѓаат 30-тина пријател(к)и од Србија, кај кои од година во година пропорционално расте бројот на импресионирани од Охрид; ми доаѓаат колеги од Скопје кои нити една година не се пожалиле на НИШТО во врска со Охрид...

Гарантирам дека ова ќе е лето за паметење!
ТИ доаѓаат, ТЕ знаат нели?:) Друга песна е бе друже. И јас кога ќе отидам кај роднини во Охрид да ми ти е мерак, клима, топла вода, мил глас од тетка ми, вицови од братучедот помал.
 

Мистичен

Човек
Член од
23 јануари 2005
Мислења
13.578
Поени од реакции
1.097
Ми доаѓаат 30-тина пријател(к)и од Србија, кај кои од година во година пропорционално расте бројот на импресионирани од Охрид; ми доаѓаат колеги од Скопје кои нити една година не се пожалиле на НИШТО во врска со Охрид...

Гарантирам дека ова ќе е лето за паметење!
Па ќе бидат импресионирани, кога ти си им домаќин, натурлих.

Еееј, аптека лани да не сака да ти каже кај има:

- "Добар ден, се извинувам, да ве прашам аптека каде има"?
- (извик на нервоза и гадење кој не можам да го опишам со букви на тастатурава направи и одмавна со раката).

И како бе да не ги обожаваш после? :)

Да беше помлад ќе му искочев од кола и ќе му ја пукнев тиквата. Ти реагира ко да го прашуваш дали може ќерка му да ја ебеш, не како аптека да бараш.
 

Bratot

Стоик и Машкртник!
Член од
27 јануари 2007
Мислења
17.089
Поени од реакции
4.498
Тоа веќе не е бојкот, тоа е избор кај ќе трошиш твои пари. Тоа го правиш и во Скопје, не само во Охрид :D
Па не е бојкот на Охрид градот и езерото туку бојкот на сегментите кои не чинат, не функционираат.

И да, и во Скопје бојкотирам на ист начин, меѓутоа од толку работи што ми сметаат сепак не би се преселил од Скопје.
 
Член од
5 мај 2005
Мислења
4.454
Поени од реакции
178
Гарантирам дека ова ќе е лето за паметење!
Љубави...ќе ти дојдам и јас на викенд, ќе те шетам јас тебе низ Охрида, да видиш дека не е се така црно. Јас тебе шетња, ти мене една од тие другарките...и така праиме муабет за бизнис, па да направиме една зделка :D


Точкест, не тапшај пер...сељаци имаш во Охрид, сељаци имаш во Скопје. За твои пари нема да играм оро бе батче, не ми требаат твоите пари. Ако нејќеш, не мораш, иди на друго место. Но...со 200 евра не се иде никаде, така да, гризнете си луѓе јазикот, наведнете главата, пешкир под мишка и во Охрид да ве видам.
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
а. Да ако келнерката е во ПМС и цел свет и е грешен, не бива.
Ова и во Скопје е честа појава.:wink:

во Македонија може знаеш ама Ако еден повлијателен рече дека не е убаво никој нема да оди:wink:
Е извини, ама како да не знаат луѓево дека во Охрид е убаво и ако рече некој не идете, нема да идат. Охрид е убав. Плус и од други градови идат во Охрид на одмор, Скопје сепак не е цела Македонија.:wink:
 
Член од
5 мај 2005
Мислења
4.454
Поени од реакции
178
Па не е бојкот на Охрид градот и езерото туку бојкот на сегментите кои не чинат, не функционираат.

И да, и во Скопје бојкотирам на ист начин, меѓутоа од толку работи што ми сметаат сепак не би се преселил од Скопје.
Епа од толку работи што мене ми пречат во Охрид...ебеш ми матер, убав е, не се откажувам од него.
 

Точкест

I'm Awesome
Член од
25 јануари 2007
Мислења
7.641
Поени од реакции
457
Љубави...ќе ти дојдам и јас на викенд, ќе те шетам јас тебе низ Охрида, да видиш дека не е се така црно. Јас тебе шетња, ти мене една од тие другарките...и така праиме муабет за бизнис, па да направиме една зделка :D


Точкест, не тапшај пер...сељаци имаш во Охрид, сељаци имаш во Скопје. За твои пари нема да играм оро бе батче, не ми требаат твоите пари. Ако нејќеш, не мораш, иди на друго место. Но...со 200 евра не се иде никаде, така да, гризнете си луѓе јазикот, наведнете главата, пешкир под мишка и во Охрид да ве видам.
Сељачишта има сегде, мамата нивна.
И со пешкирот под рамо изгледа ќе идам до базен Бисер изгледа:( или Преспа
 

Bratot

Стоик и Машкртник!
Член од
27 јануари 2007
Мислења
17.089
Поени од реакции
4.498
Епа од толку работи што мене ми пречат во Охрид...ебеш ми матер, убав е, не се откажувам од него.
Точно се сложуваме, ама доколку во некој кафич те гледаат на криво (како и секогаш нели) не верувам дека пак ќе ги оставиш парите таму.
 
Член од
5 мај 2005
Мислења
4.454
Поени од реакции
178
Сељачишта има сегде, мамата нивна.
И со пешкирот под рамо изгледа ќе идам до базен Бисер изгледа:( или Преспа
Тоа веќе не е одмор, правиме муабет за одмор во Охрид. Радо би трпел некоја баба како просерава 10 дена, отколку да се сунчам на тераса дома па да се фалам демек сум бил во Анталија на море. Да правиме значи дистинкција...одмор, базен. Разлика...гоооолема.
 

Serpico

Сковинистратор / I'm Batman
Член од
25 јануари 2007
Мислења
11.166
Поени од реакции
691
Преспа пер, Преспа иди :)
Наместо конструктивизам, се бира радикализам.


Шта се тиче мени, колку и да речете дека е класичен глуп муабет:

ПРЕСПА ВЕ ЧЕКА.

А кој е за супер провод во Охрид, бујрум.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom