Метла за Грците

cob4e

Volleyball it's my life
Член од
9 јуни 2008
Мислења
38
Поени од реакции
1
Јас во целост го подржувам овој протест , конечно се појави некој на кого му е оваа држава драга,но јас не би застанал тука туку би продолжил понатаму ,па макар било и со лоши последици ,зашто МАКЕДОНИЈА БИЛА ВО МИНАТОТО,Е ВО СЕГАШНОСТА , И ЌЕ БИДЕ ВО ИДНИНАТА ,МАКЕДОНИЈА Е НАША И НИЧИЈА ДРУГА,ПА ЗАТОА ТРЕБА ДА ГО БРАНИМЕ ТОА СТО Е НАШЕ И ДА НЕ ДОЗВОЛОМЕ ЕДНА НЕПОСТОЕЧКА НАЦИЈА КАКО СТО Е ГРЧКАТА ДА НИ СЕ ПОПРЕЧУВА НА НАШИОТ ПАТ ,А ШТО СЕ ОДНЕСУВА ДО ДОРА БАКОЈАНИ .................................. И ТРЕБА ОДМА БЕСИЛКА
 
Член од
10 февруари 2008
Мислења
3.947
Поени од реакции
2.060
:bravo:,секоја чест, ми се наполни душава :icon_lol::icon_lol:
 

Станоја

The Patriot
Член од
31 јануари 2008
Мислења
1.322
Поени од реакции
29
Zevse ova sto go naprvivte denes bese zakon.Bravos...pozdrav i do Milenko...Zakon
 
Член од
1 мај 2005
Мислења
2.612
Поени од реакции
32
сердаре, извини ако се осети прозван, само боли што Македонците немаат самопочитување... и тоа е тоа што ме тера да мрчам... тоа е мој начин да допрам до душата на неодлучните и плашливите...
ne se osetiv prozvan. ne e samo do samopocituvanje, kompleksen e Makedonskiot Sindrom.

samo mnogu e pokonstruktivno da se raduvas na tie sho bea, i da se nadevas deka sledniot pat ke ima povekje, nego da plukas po onie koi ne bile zaradi ova ili ona.

so plukanje nema bas da gi motiviras ;)
 

Apokalipto

Tredici
Член од
4 март 2007
Мислења
15.576
Поени од реакции
2.585
Игоре, супер си кажа се што требаше, поздрави и до Миленко и остаток организација.
 

ABC

“градител“
Член од
24 февруари 2005
Мислења
15.696
Поени од реакции
192
Штета што бевме толку малку.:toe:
 
Член од
13 октомври 2007
Мислења
3.175
Поени од реакции
434
Ти не беше?Или знаеше за протестов па си ја набави визата предвреме?:toe:
Да бе те видов сега ми текна , беше на грбот на еден дечките , само прстот ти беше сменет :vozbud:
 

nako

No1
Член од
22 јануари 2006
Мислења
918
Поени од реакции
35
1.Најважно ни беше да го направиме и да изгледа точно така како што сме го замислиле.
(маици,знамиња,слогани,метли....тракатанци-читај златна метла за тоа женскиот кит у канцеларија за врски на ФТРОЈ)
2.Не сметавме на масовност,не сакавме да правиме широки демонстрации,а и не бевме спремни да организираме такви (тоа кошта многу повеќе од предвидените средства кои што можевме да ги издвоиме во моментов).
3.Уредно ги поканивме сите новинарски куќи во Р.Македонија и тие максимално коректно си го завршија својот дел од работата.
Имено тие....се оштрицата на денешниов удар.
Моите честитки до нив.
4.Полицајците беа и повеќе од фер и професионални.
И нив ги поздравувам и им честитам.
Навистина испаднало онака како што сте замислувале, честитки од мене. Кога малце подобро ќе разберам и добро е денот и времето за ваков вид на протести во момент кога пак почнуваат преговорите со Атињаните ( а у ствари знае некој зашто преговараме или тоа останало така - преговараме? )
5.Само таа Александра....(на моја среќа)...:pos2:
ме `заеба` и не излезе.
:toe:
грчки рабоќе....
Се срами девојчето, па и ти одма на сери и маваш еее... ќе биде, ќе биде, иди секоја ноќ пред прозорче пеи и Македонско девојче ќе видиш како ке те засака:wink:
 
Член од
5 јуни 2008
Мислења
23
Поени од реакции
2
НАЦИОНАЛНО ДОСТОИНСТВО НЕ СЕ БРАНИ СО ГАФ-ПРОТЕСТИ !

Државава посоодветно ќе постапеше ако на камионџиите кои метеле на границата им ги одземеше патните исправи. Ако сакаат да метат не им треба толку далеку да патуваат, можат и дома тоа да го прават. Убеден сум ако одбиеле да го изметат граничниот премин, и беа задржани за тоа на грчка страна, компромитацијата на грчката позиција ќе беше поголема. Националното достоинство не се брани со театар, туку со целосен реципроцитет во односите со другите држави. На пример како одговор на оваа провокација можеше да се изолира во дипломатски рамки функционирањето на грчката амбасадорка, а што направивме ние, на средбата која ја имаше Милошоски со акредитираните дипломати во Македонија а во врска со прегласувањето на 15 јуни, меѓу амбасадорите на САД, Англија, Франција беше поканета и грчката амбасадорка ?! Зашто ??? Па затоа и ни се случуваат вакви нешта затоа што ние сме класичен случај на потенцијална жртва ( потенцијалните жртви во науката се третираат како провокатори кои самите се доведуваат во позиција на жртва).
Навистина трагикомично, еднаш им го изметовме граничниот премин, па демек не налутија, па сега и од пред влезот на амбасадата им го очистивме ѓубрето ?! Мислам фер е што амбасадорката не ја примила златната метла зашто очигледно таа му припаѓа заслужено на генијот што го смислил овој гаф-протест.
 

Serpico

Сковинистратор / I'm Batman
Член од
25 јануари 2007
Мислења
11.166
Поени од реакции
691
Државава посоодветно ќе постапеше ако на камионџиите кои метеле на границата им ги одземеше патните исправи. Ако сакаат да метат не им треба толку далеку да патуваат, можат и дома тоа да го прават. Убеден сум ако одбиеле да го изметат граничниот премин, и беа задржани за тоа на грчка страна, компромитацијата на грчката позиција ќе беше поголема. Националното достоинство не се брани со театар, туку со целосен реципроцитет во односите со другите држави. На пример како одговор на оваа провокација можеше да се изолира во дипломатски рамки функционирањето на грчката амбасадорка, а што направивме ние, на средбата која ја имаше Милошоски со акредитираните дипломати во Македонија а во врска со прегласувањето на 15 јуни, меѓу амбасадорите на САД, Англија, Франција беше поканета и грчката амбасадорка ?! Зашто ??? Па затоа и ни се случуваат вакви нешта затоа што ние сме класичен случај на потенцијална жртва ( потенцијалните жртви во науката се третираат како провокатори кои самите се доведуваат во позиција на жртва).
Навистина трагикомично, еднаш им го изметовме граничниот премин, па демек не налутија, па сега и од пред влезот на амбасадата им го очистивме ѓубрето ?! Мислам фер е што амбасадорката не ја примила златната метла зашто очигледно таа му припаѓа заслужено на генијот што го смислил овој гаф-протест.
Фрустрации се лечат наутро меѓу 9 и 9:30 во тоалет, посебно ако немаш плочки во истиот.

Адиос од тема.
 

ABC

“градител“
Член од
24 февруари 2005
Мислења
15.696
Поени од реакции
192
Да бе те видов сега ми текна , беше на грбот на еден дечките , само прстот ти беше сменет :vozbud:

Си промашил,слабо се гледа од внатрешноста на канцаларијата за врски,плус кога му се молиш на Маџирот да ти даде виза,немаш доволно концентрација па само си гледал прсти а не луѓе.:pos2:
 

Serpico

Сковинистратор / I'm Batman
Член од
25 јануари 2007
Мислења
11.166
Поени од реакции
691
Ај и вие смирено.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom