ИЕ 1 и ИЕ 6

Bacillus gagous

Biohazardous
Член од
21 јануари 2006
Мислења
7.380
Поени од реакции
168
"За американската амбасадорка е шокантно тоа што во некои случаи полицијата стоела додека се случуваа нерегуларности, а насилниците се гордееле со своите постапки. Побара од Владата професионална, а не партиска полиција."
Cim stoela, ne ucestvuvala na necija strana?
Cim ima partiska policija, civa policija bi bila taa ako ne na partiite na vlasta?
Тотално грешно ја интерпретираш милованович, тука спомнатата партиска полиција есо метафорично значење, односно милованович мисли на партиски активисти со оружје БЕЗ ЗНАЧКИ кои сакале да делат правда каде што требала плоцијата да дели правда и да изврши обезбевдување и спречување на инциденти односно да приведува оружени лица во избирачки места, ако сакаш се кладам во најмалку 100 евра дека тоа сакала милованович да каже е не дека кажала дека полицијата е партизирана. Имај на ум дека ова е преведувано, најди го оригиналниот текст на англиски и ќе видиш дека точно тоа е тоа што јас ти го кажав. И на заборавај, алфите се тие кои го обезбедиле и извлекле на сигурно францускиот амбасадор од арачиново, па оди прашај го него дали тие биле партиски активисти или полицајци.
 

filipmakedonski

Македонец
Член од
25 ноември 2007
Мислења
1.278
Поени од реакции
31
ramkovnite policajci se vrabotija za vreme na koalicijata SDSM-DUI i sekako deka DUI ne primal aktivisti na DPA нa rabota.
болдираново ти ја руши целата теорија Quark , сега како ке реплицираш?
За жал во право си , и за жал на борците за основни демократски права им докажа дека не се во право, само едно нешто не ми е јасно. до кога ке ве лажат и до кога ке се кријат тие закоравени криминалци зад националната припадност?
нели гледате дека целиот албански народ е заслепен од вашите криминогени политичари.
а да не го забораваме и фактот дека на нив криминалот ке им замре ако влеземе у ЕУ , најпозитивното стабилизациони искуство што може да ни се случи , на сите нас.
НЕМАШЕ НИ ЕДЕН ЕДИНСТВЕН ; СИТЕН КРУПЕН ИНЦИДЕНТ ВО ДРУГИТЕ ИЕ. зошто , зопто не можевте да се воздржите еден ден од вашето контрапродуктивно однесување????
 
Член од
1 мај 2005
Мислења
2.612
Поени од реакции
32
прашање до сите ДУИ-кукачи...

оти не пукаја вашите „херои“ (претежно наркоманчиња и средни дилерчиња ви се командантите ;)) низ Битола, Прилеп, Ресен, Охрид и други градови каде Албанците ги има, меѓутоа не се мнозинство?

дај ми резултати од Битола и останатите градови, гласови за ДУИ и ДПА, па да споредваме бе чоек.

Иако немам појма како гласале во Битола, еве ти гарантирам!!! дека на ниедно избирачко место не се полнети кутии / уфрлани нелегални ливчиња за ДПА.

Во неколку изборни места Албанците во Битола се значително гласачко тело, па пошо се со ВМРО партнери, не е воопшто тешко да се среди сите гласој да одат за ДПА...

Ама дај да видиме колку гласој броевте во Битола.

Ако имате 1 глас во Битола, тогаш нема никакво право да кука никој од вас. (ако некој има интелигенција да свати оти, ок, ако не, јбг, не ми се црта сеа)

Сам го беше убијал, и ТОЧКА.

Ако брмчите многу, наместо точка, ќе бидат три точки, или извичник, а тогаш само уште поќе ќе плачите :)

зошто , зопто не можевте да се воздржите еден ден од вашето контрапродуктивно однесување????
грешка имаат во генетскиот код, од големиот број на инцести :) (нека се љутат албанците колку шо сакаат, ама шо побрзо си сватат некои грешки толку поарно и за нив и за сите нас :))
 
Член од
26 септември 2007
Мислења
2.149
Поени од реакции
2.053
прашање до сите ДУИ-кукачи...

оти не пукаја вашите „херои“ (претежно наркоманчиња и средни дилерчиња ви се командантите ;)) низ Битола, Прилеп, Ресен, Охрид и други градови каде Албанците ги има, меѓутоа не се мнозинство?

дај ми резултати од Битола и останатите градови, гласови за ДУИ и ДПА, па да споредваме бе чоек.

Иако немам појма како гласале во Битола, еве ти гарантирам!!! дека на ниедно избирачко место не се полнети кутии / уфрлани нелегални ливчиња за ДПА.

Во неколку изборни места Албанците во Битола се значително гласачко тело, па пошо се со ВМРО партнери, не е воопшто тешко да се среди сите гласој да одат за ДПА...

Ама дај да видиме колку гласој броевте во Битола.

Ако имате 1 глас во Битола, тогаш нема никакво право да кука никој од вас. (ако некој има интелигенција да свати оти, ок, ако не, јбг, не ми се црта сеа)

Сам го беше убијал, и ТОЧКА.

Ако брмчите многу, наместо точка, ќе бидат три точки, или извичник, а тогаш само уште поќе ќе плачите :)



грешка имаат во генетскиот код, од големиот број на инцести :) (нека се љутат албанците колку шо сакаат, ама шо побрзо си сватат некои грешки толку поарно и за нив и за сите нас :))
Во градовите што ги спомна се гласаше без полнење на кутиите, бидејќи за 200- 300 гласа не вреди да се активизира цела машинерија. И индикативно е тоа дека ДПА доживеала пораз од 3:1, 2:1, во сите овие места каде немало грабеж. Дали си доволно умен да заклучиш нешто???
п.с. за генетскиот код, и по канун албанците(ките) не се женат (мажат) да бидам gender balanced, до седмата генерација од семејното стебло, и нејќам да бидам циничен па да прашувам дали ти (нејќам да генерализирам за македонците) одржуваш контакти со втората генерација. Инаку случаите за инцест и педофилија се чест случај во Источна Македонија според црните хроники на дневните весници, а нормално инцидентално се појавуват и албанци како што беше случајот во Рашче (овој последниот хроничен алкохоличар).
Да не прашувам сега каде повеќе се консумира ж’та?
 

Vartolu

1897 Fighter
Член од
29 декември 2007
Мислења
14.654
Поени од реакции
5.338
Kade zhiveesh vo Avganistan.
DUI gi dobi izborite iako imashe krazhbi i iako ke se odi verojatno na preglasuvanje kaj 6 kadee garantiram minimum 12 pratenici ke ima DUI ako ne se krade i ako policijata go ima situacijava pod kontrola ama POLICIJATA a ne nekoj drug
Нема врска дали 12 или 15...ДПА сигурно нема да има помалку од 10, и да се прегласува таму каде што напоменуваш..Така да, среќна опозиција, уште минимум 4години...
 

filipmakedonski

Македонец
Член од
25 ноември 2007
Мислења
1.278
Поени од реакции
31
ДУИ нема ад влезат во владата , не мора да значи ако албанскиот народ фаворизира терористи дека и Грујо нив ке ги земе.
Сепак ДПА е помеката и поблага антимакедонска партија , и сепак помалото од двете зла ке биде избрано.
На ДУИ ни Бруксељ не им помага , ни Вошинктон , ни Љондон , ни Тирана , пак сте лузери , само вистинскиот политичар знае кога губи ( Шекеринска) и знае да признае пораз , а вие ,, ние победифме поради тоа што они праеја инциденти,,
Мајката , а вие мирни си седевте , Красниќи скара идеше да праи на Китка , ке палеа мара и ке пукаа у воздух поради тоа што се среќни дека се победници.
Ѓитла
 

Bratot

Стоик и Машкртник!
Член од
27 јануари 2007
Мислења
17.089
Поени од реакции
4.498
На Албанците, како што наведува, едноставно мора да им се каже дека тие придонесуваат за Македонија да не напредува.
- Со Охридскиот договор им е обезбеден добар третман - да бидат прифатени во сите области во министерствата, во управата..., ставени се во рамноправна положба со сите граѓани. Ако Охридскиот договор биде спроведен нивната положба во Македонија ќе биде толку добра како што веројатно не е никаде во другите подрачја населени со Албанци. Поради тоа би можеле да бидат задоволни со ситуацијата и вистински да се потрудат Охридскиот договор да се спроведе и во Парламентот, вели Пак, која е претседател на делегацијата на Европскиот парламент за врски со Југоисточна Европа.
Партијата на премиерот Никола Груевски осови повеќе од половината места во Парламентот, но со тоа, како што посочува, „се уште не ја победи и политичката состојба во Македонија оти ќе мора во владата да земе една од двете партии на Албанците за да се погрижи меѓуетничката клима во земјата да не се влоши“. Проблем, според неа, е тоа што ривалските албански партии со своето однесување го отежнуваат животот на целата земја.
- ДУИ не може да сфати дека иако има повеќе пратенички места од ДПА веројатно повторно нема да се најде во Владата.

На партијата која победила на изборите не може да и се пропише која од албанските партии ќе ја земе како парднер. Тоа покажува дека кај албанската страна недостасува сфаќање за демократијата, дека победникот може да си избере коалициски партнер ако воопшто има потреба од тоа, истакнува германската европратеничка.



Дорис Пак



http://kanal5.com.mk/ShowNews.aspx?ItemID=33881&mid=1500&tabId=1&tabindex=0
 
Член од
30 ноември 2007
Мислења
7.337
Поени од реакции
5.475
Ne se krivi albancite za ovie incidenti , a najmalku DUI e kriv , postoo se sto se slucuvase se slucuvase pred ocite na obicnite policajci , dodeka Alfite zaedno so DPA vrsea nasilstvo.
Toa site stranci go potrvrduvaat , i povise od jasno e sto se slucuva , i samite clenovi na DPA priznavaat deka polnele kutii , duri se falat so toa.
I samo gledajte , tamu kade sto bese mirno , tamu pobedi DUI , i toa ubedlivo , DUPLO.
Megjutoa kade sto i MOST i DIK , i drugite megjunarodni institucii vidoa nepravilnosti , tamu pobedi DPA.
Vo POROJ , selo so 5.000 ziteli , 100% izlezenost na izbori , 100% za DPA , amaaaa tamu caruvase lokalniot mafija LEKA. Pred da se otvarat glasackite mesta , tamu veke bea polni kutiite.

Vo Bogovinje , 2006 pobedi DUI , sega 2008 - 13.500 glasa za DPA , 1900 za DUI , 1800 za PDP :):) Mislam sve e jasno.
Zelino 2006 tepase DUI , izlezenosta bese okolu 45% , sega 78% izlezenost, i 4500 glasa povise za DPA od izborite vo 2006-ta.

Zelino : 2006 - DUI : 4776 , DPA : 3209

Zelino : 2008 - DUI : 3951 , DPA : 7787
 
Член од
6 април 2005
Мислења
2.959
Поени од реакции
3.099
Ne se krivi albancite za ovie incidenti , a najmalku DUI e kriv , postoo se sto se slucuvase se slucuvase pred ocite na obicnite policajci , dodeka Alfite zaedno so DPA vrsea nasilstvo.
Toa site stranci go potrvrduvaat , i povise od jasno e sto se slucuva , i samite clenovi na DPA priznavaat deka polnele kutii , duri se falat so toa.
I samo gledajte , tamu kade sto bese mirno , tamu pobedi DUI , i toa ubedlivo , DUPLO.
Megjutoa kade sto i MOST i DIK , i drugite megjunarodni institucii vidoa nepravilnosti , tamu pobedi DPA.
Vo POROJ , selo so 5.000 ziteli , 100% izlezenost na izbori , 100% za DPA , amaaaa tamu caruvase lokalniot mafija LEKA. Pred da se otvarat glasackite mesta , tamu veke bea polni kutiite.

Vo Bogovinje , 2006 pobedi DUI , sega 2008 - 13.500 glasa za DPA , 1900 za DUI , 1800 za PDP :):) Mislam sve e jasno.
Zelino 2006 tepase DUI , izlezenosta bese okolu 45% , sega 78% izlezenost, i 4500 glasa povise za DPA od izborite vo 2006-ta.

Zelino : 2006 - DUI : 4776 , DPA : 3209

Zelino : 2008 - DUI : 3951 , DPA : 7787
каква врска има бројот на гласови на претходните и овие избори со насилството?
вмро 2006 освои колку гласови?а во 2008 освои проближно 500 000 гласови?загина некој?одеа македонците на гласање со калашникови?не
а сепак има драстична промена во бројот на гласови.
и излезеноста каква врска има?во аеродром кај мене обично е 52,53% посто.на овие избори беше 69% во моето избирачко место.сакаш докази дека никој не полнеше кутии?
 
Член од
30 ноември 2007
Мислења
7.337
Поени од реакции
5.475
каква врска има бројот на гласови на претходните и овие избори со насилството?
вмро 2006 освои колку гласови?а во 2008 освои проближно 500 000 гласови?загина некој?одеа македонците на гласање со калашникови?не
а сепак има драстична промена во бројот на гласови.
и излезеноста каква врска има?во аеродром кај мене обично е 52,53% посто.на овие избори беше 69% во моето избирачко место.сакаш докази дека никој не полнеше кутии?
Ne mi pravi ti mene takvi sporedbi , sto me nervirat vakvi nesposbni umovi.
Vo Zhelino 30% o naselenieto e nadvor od drzavata.
Tamu nikogas nemalo povise od 55% na glasanje.
Od kaj sega 78% na nivo na opstina ?? Da ne borime tamu kaj sto caruvaa polnenjata , tamu nemase ispod 90%.

Objasni mi i za Bogovinje kade na glasanje "izlegoa" 80%
I DUI od pobednik vo 2006 , tamu stana golem gubitnik , duri i PDP gi stigna :)
13.500 za DPA , 1.900 za DUI , recisi 10:1 ? Pazi uste ednas vo 2006 DUI tepase vo Bogovinje.
 
Член од
14 декември 2007
Мислења
3.271
Поени од реакции
707
Dardanco ..abe imase polnenje i ke ima preglasuvanje i tocka
 
Член од
14 март 2008
Мислења
574
Поени од реакции
14
Кој си игра со оружје, од оружје и ќе страда... ај наздравје...
 

Vartolu

1897 Fighter
Член од
29 декември 2007
Мислења
14.654
Поени од реакции
5.338
Кој плука нагоре, плунката ќе го погоди вчело...
 
Член од
28 мај 2008
Мислења
211
Поени од реакции
12
Да, ќе има прегласување. По препорака на меѓународната заедница. Дури и да не се прегласува во изборната единица 6, ДУИ повторно ќе има минимум 17 пратеници ?

Што постигнавме ? Би го запрашал Мендух Тачи, која волја на албанскиот народ ќе ја претставува, волјата на рекетарите,наркомафијашите,макроата и другиот џган на албанското население ? Замислете ситуација, на сред плоштад слават со пукање од огнено оружје, луѓе кои си ги ебеле своите мајки и своите сестри би ги продале за пари а полицијата им служи на тие граѓани на државата па патролира на лице место да не дојде до инциденти. Во парламентот народот ќе го претставуваат најмалку двајќа пратеници осудени на казна затвор заради криминал,Амди Бајрам и Зуди Џелили. Мендух Тачи на прес конференција тврди дека неговата партија го добила мандатот од албанскиот народ да бидат дел од власта, ги победиле терористите,оние кои пукаа во полицајци и во народот,го победија насилството, во позадина се слушаат рафални пукотници од пиштол и калашникови. Епа ебате државата во која се рационално,секоја вредност изгубила поим, држава во која уличар,наркодилер,макро и на своја мајка ебачи се претставуваат како патриоти кои ќе обезбедат општо добро на државата.

Нека му дојде паметот малку и на Али Ахмети. Требаше да се случат овие избори,полициски единици и рекетари да го плашат населението,да пукаат по населението и изборни штабови,масовно да полнат гласачки кутии,да влегуваат во гласачко место да тепаат граѓани и градоначалници, да убиваат граѓани. Да требаше сето ова да се случи за да Али Ахмети да сфати во која држава сака да се интегрира како рамноправен граѓанин. Мислам дека одсега ќе размисли два пати пред да спомне интегрирање во државата на "македонците и албанското малцинство".
Ќе ја подржам и ДПА и Мендух Тачи во една изјава, Али Ахмети го предаде албанскиот народ и војната за слобода во 2001 кога наместо да се подели државата се одлучи албанскиот народ да се интегрира во државава како рамноправен народ. Сепак јас нема да го толкувам ова како предавство туку како обид за општо добро на сите рамноправни граѓани на државава но во секој случај голема грешка. Некои работи засекогаш ќе останат непроменети, имаме две страни,оваа и онаа, ја имаме онаа страна која по секоја цена со сите можни сценариа ќе наметнува владеење на оваа страна. Еднаш засекогаш треба да се обележи каде е границата, ние сме на наша земја,наследена од дедо и прадедо, албанците треба сите до еден да застанат во одбрана на земјата од секој натрапник,туѓинци и вазали на туѓинците нема да владеаат во наша земја, никогаш.
 

Bacillus gagous

Biohazardous
Член од
21 јануари 2006
Мислења
7.380
Поени од реакции
168
Како не ви е срам на сите бре?
Од целата ситуација, која е повеќе од јасна дека некој намерно прави инциденти за да нема стабилност во државата, вие најдовте македонците да ги обвинувате за завери против албанците. НЕ ЗНАМ КАКО МОЖЕ ДА СТЕ СЛЕПИ И ДА НЕ ГЛЕДАТЕ ДЕКА ОВА НА СИТЕ НИ ШТЕТИ И ДЕКА НЕМА МАКЕДОНЕЦ КОЈ САКА ДА ВАКВИ РАБОТИ ДА СЕ СЛУЧУВААТ. Извините ама не сме толку идиоти сами на себе да си наштетуваме ради нечии желби да се биде на власт и да се има нестабилност во државава.
А згора на тоа ен ми е јасно како вие можете да се навлекувате на идејата дека мора да се преќутува и со тоа оправдува фактот што на некои им се дозволува нелегално да поседуваат оружје и воопшто да да се носи по улици.
Јас само едно ќе ги прашам тие по селата во кои имаше оружени инциденти оправдувате ли воопшто носење на оружје особено во избирачко место.
Дали сте свесни дека со тоа што го преќутувате ПРВИОТ и НАЈБИТЕН прекршок, влегување и носење на оружје во избирачко место по што и ДПА и ДУИ се криви дека се симнувате на тие криминалистички нивоа?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom