ИЕ 1 и ИЕ 6

Тикви4ка

Нарцис со сина крв
Член од
1 март 2007
Мислења
3.134
Поени од реакции
273
пак неправди... цел живот неправди... почна срце да ме боли...
а човекот сакал да им помогне на изнемоштените, умрените, болните, сакатите и непостоечките лица да го остварат своето право на глас... На посреден или непосреден начин...

НЕМА ПОТРЕБА ДА СЕ ПРЕГЛАСУВА ВО ЦЕЛА 6КА КАКО ШТО САКА ДУИ

ај полнење кутии.. а што прајме со семејното гласање?
 
Член од
27 август 2005
Мислења
783
Поени од реакции
7
колку само некои се обесправени, им го земале правото да пукаат на полицијата :(

него прашање до дуи-вци и дпа-вци, каде се вашите лидери да искочат и да кажат јасно и гласно, престанете да излегувате со оружје на избори затоа што тоа ја кочи нашата земја
 

head

ЧОВЕКОТ СО МАЛО ТЕЛО
Член од
15 септември 2005
Мислења
1.390
Поени од реакции
570
Дај те бе албанци престанете да кукате.Доста веќе неможам да ве слушам и гледам како се лигавите по телевизии.Кај сте криви па уште сте нашле да плачете.Цела Македонија ја држите во заложништо и пак некој друг ви е крив.
Без разлика што инцидентите се случија во средина со албанско население , не треба да се генерализира . Неколку вжештени глави не го претставуваат целиот народ.
Како и да е , жално е , што за ваков демократски чин како што се изборите , место пенкало се употребува оружје . Жално е , очигледно некому сеуште не му се разјаснило што претставува демократија . А всушност можеби му е јасно , ама така му одговара , да се сее страв меѓу луѓето . До кога само ...
 
Член од
16 мај 2008
Мислења
452
Поени од реакции
2
Nikoj , samo Milovanovic. Ama dobro, nie zaboravivme deka za takvite kako tebe Milovanovic i takvite kako nea se nikoj i nisto, vie ste vladeteli na svetot.
Ти неубо читаш или...?

Сите рекоа дека проблемите беа МЕЃУ албанците.

Полицијата ако била спомната, била во својство демек не ги спречиле (што воопшто не е точно, токму спротивното) . А кај што пробале да спречат овие пукале....па после странциве се жалат зошто имало загинати. :uvo:
 

Quark

brr,brr...zbrc
Член од
12 март 2008
Мислења
3.489
Поени од реакции
156
Ти неубо читаш или...?

Сите рекоа дека проблемите беа МЕЃУ албанците.

Полицијата ако била спомната, била во својство демек не ги спречиле (што воопшто не е точно, токму спротивното) . А кај што пробале да спречат овие пукале....па после странциве се жалат зошто имало загинати. :uvo:
Ti ne slusas ili sto e problemot.
Ubavo si kaza ona deka vo odredeni situacii policijata ne prevzemala nisto i pomognala na nasilnicite, ubavo spomna ona deka treba da se ima nepartiska policija.
 
Член од
16 мај 2008
Мислења
452
Поени од реакции
2
Ti ne slusas ili sto e problemot.
Ubavo si kaza ona deka vo odredeni situacii policijata ne prevzemala nisto i pomognala na nasilnicite, ubavo spomna ona deka treba da se ima nepartiska policija.
Не кажа дека полицијата помогнала ај не претерувај.

А и со тоа демек не сторила ништо не се согласувам. Полицајците го ризикуваа животот за да го заштитат вашето право на глас, можете барем еднаш фала да им кажете.
 

Quark

brr,brr...zbrc
Член од
12 март 2008
Мислења
3.489
Поени од реакции
156
Не кажа дека полицијата помогнала ај не претерувај.

А и со тоа демек не сторила ништо не се согласувам. Полицајците го ризикуваа животот за да го заштитат вашето право на глас, можете барем еднаш фала да им кажете.
Jas tuka se utepav od jadenje gomna da ti ukazam na toa deka policijata, ili luge so znacki dadeni od vlasta bea generatori na site incidenti, ti mi palamudis deka si go rizikuvale zivotot za mene..... od kaj pa ti znaes, od sitel?! Ja ti kazuvam, znam, znam od mestoto na slucuvanjata.
 
Член од
16 мај 2008
Мислења
452
Поени од реакции
2
Jas tuka se utepav od jadenje gomna da ti ukazam na toa deka policijata, ili lude so znacki dadeni od vlasta bea generatori na site incidenti, ti mi palamudis deka si go rizikuvale zivotot za mene..... od kaj pa ti znaes, od sitel?! Ja ti kazuvam, znam, znam od mestoto na slucuvanjata.
Епа извини ама зошто да ти верувам на збор? Јас лично не те познавам, знам само дека си за дуи, значи си пристрасен кон нивното гледање на работите.

Не ме терај да ти ги вадам извештаите за избори и вестите низ светот, не е само сител. Секаде се пишува дека имаше инциденти МЕЃУ албанците! Никој не спомнал полицијата да е вмешана.
 

Quark

brr,brr...zbrc
Член од
12 март 2008
Мислења
3.489
Поени од реакции
156
Епа извини ама зошто да ти верувам на збор? Јас лично не те познавам, знам само дека си за дуи, значи си пристрасен кон нивното гледање на работите.

Не ме терај да ти ги вадам извештаите за избори и вестите низ светот, не е само сител. Секаде се пишува дека имаше инциденти МЕЃУ албанците! Никој не спомнал полицијата да е вмешана.
Sakal veruj sakal ne, nisto nema da smeni toa...
Ne sum za DUI, toa go imam kazano iljada pati i gi imam kazano pricinite zosto, baraj po postovite ke vidis, iako kako i sto spomnav vo eden drug post rizikuvam da bidam taka sfaten......
Za policijata na najekspliciten mozen nacin spomna Milovanovic
http://a1.com.mk/vesti/default.aspx?VestID=93705
I vidi vo pogorniot moj post, luge so znacki dadeni od vlasta.
 
Член од
16 мај 2008
Мислења
452
Поени од реакции
2
Sakal veruj sakal ne, nisto nema da smeni toa...
Ne sum za DUI, toa go imam kazano iljada pati i gi imam kazano pricinite zosto, baraj po postovite ke vidis, iako kako i sto spomnav vo eden drug post rizikuvam da bidam taka sfaten......
Za policijata na najekspliciten mozen nacin spomna Milovanovic
http://a1.com.mk/vesti/default.aspx?VestID=93705
I vidi vo pogorniot moj post, luge so znacki dadeni od vlasta.
Кај виде на тој линк дека полицијата учествувала на нечија страна? :tapp:

Нема такво нешто.
 

Quark

brr,brr...zbrc
Член од
12 март 2008
Мислења
3.489
Поени од реакции
156
Кај виде на тој линк дека полицијата учествувала на нечија страна? :tapp:

Нема такво нешто.
"За американската амбасадорка е шокантно тоа што во некои случаи полицијата стоела додека се случуваа нерегуларности, а насилниците се гордееле со своите постапки. Побара од Владата професионална, а не партиска полиција."
Cim stoela, ne ucestvuvala na necija strana?
Cim ima partiska policija, civa policija bi bila taa ako ne na partiite na vlasta?
 

bitushanec

Борец за човекови права
Член од
17 јануари 2006
Мислења
3.741
Поени од реакции
814
"За американската амбасадорка е шокантно тоа што во некои случаи полицијата стоела додека се случуваа нерегуларности, а насилниците се гордееле со своите постапки. Побара од Владата професионална, а не партиска полиција."
Cim stoela, ne ucestvuvala na necija strana?
Cim ima partiska policija, civa policija bi bila taa ako ne na partiite na vlasta?
Ama ambasadorkata ne kaza za koja partija navivale tie policajci.
Imase slucaj pred 2 nedeli, kako policaec od Strumica osloboduval pijan vozac samo ako donesol 10 glasa za SDSM na izborive. Policaecot bil aktivist na SDSM. Kako sto znaeme, ramkovnite policajci se vrabotija za vreme na koalicijata SDSM-DUI i sekako deka DUI ne primal aktivisti na DPA na rabota.:salut:
 

Quark

brr,brr...zbrc
Член од
12 март 2008
Мислења
3.489
Поени од реакции
156
Ama ambasadorkata ne kaza za koja partija navivale tie policajci.
Imase slucaj pred 2 nedeli, kako policaec od Strumica osloboduval pijan vozac samo ako donesol 10 glasa za SDSM na izborive. Policaecot bil aktivist na SDSM. Kako sto znaeme, ramkovnite policajci se vrabotija za vreme na koalicijata SDSM-DUI i sekako deka DUI ne primal aktivisti na DPA na rabota.:salut:
Daj be ne izigravaj ludilo ziti se najmilo....
 
Член од
17 јули 2006
Мислења
3.114
Поени од реакции
22
dui e teroristicka partija toa e jasno i jasno na cel svet.sozdadena od eu i nato .kako prvo sto bara oruzjeto vo racete na civil?do koga dui cego terorizira albanskoto naseleni so zakani i uceni.FAZLI VELIU (UDBASH)SRPSKI SHPIJUN.:toe:
 
Член од
28 јануари 2005
Мислења
2.163
Поени од реакции
18
Ama zaboravas deka koga izleze DPA od vlasta pred dva meseci Gruevski go obvini Tachi za nekakvo si srpsko scenario.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom