Резултати од Избори 2008

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
1 мај 2005
Мислења
2.612
Поени од реакции
32
64 мандати ќе има коалицијата „За подобра Македонија“ предводена од ВМРО ДПМНЕ, 28 „Сонце“, 13 ДУИ, 13 ДПА и по едно пратеничко место ќе имаат ПДП и ПЕИ.
VMRO koalicija 64
SDS koalicija 28
DUI 13
DPA 13 + PDP 1 = 14
PEI (fiat?) 01


za zal, se nema dvotretinsko mnozinstvo :(
 
Член од
30 ноември 2007
Мислења
7.398
Поени од реакции
5.673
во државава се пријавува во полиција а не на сопартијци да одат со калашникови да решат поблем
исти се и ДУИ и ДПА
Ahahah , me nasmea , kaj rece , vo policija ?
Pa oni im pomagat vo kriminalot , a ti mi vikas da prijavuva vo policija :)

Mi tekna nesto sto se slucuvalo porano vo Kosovo , koga lokalnite vlasti i policijata vrsese nasilstvo nad albancite vo Kosovo , nekoi nezreli politicari od Kosovo , odea kaj Slobodan Miloshevic da se zalat za toa sto se slucuvase dole. ahahah
A samiot Milosevic gi inicirase tie dejstva ahahah
 

Овердрајв

Модератор
Член од
5 ноември 2005
Мислења
4.255
Поени од реакции
569
Mozebi imale , megjutoa ti ne znaes voopsto sto se slucilo.
Tamu otisle grupa naoruzani kriminalci na DPA , gi izbrkale posmatracite na DUI i pocnale da polnat kutii , ovie posmatracite na DUI im prijavile na nivnite sopartijci , koi sto trgnale kon toa mesto , i koga kriminalcite od DPA videle deka se fateni tesno gi povikale drugarite od Alfite , koi sto zaedno so niv dosle vo seloto , i posle toa se slucilo ubistvoto.
Не знам колку пати треба да ти (/ви?) се повтори - не дигај оружје на полиција, зашто сам си потпишал смртна пресуда. И да е така како што викаш ти (да пробале ДПА да полнат кутии) - земи камера/апарат/мобилен и сликај, т.е. снимај, па после снимките прати ги и до CNN ако треба. Тоа треба да го сфатите - не се решава се` со оружје.

ВО НИЕДЕН СЛУЧАЈ НЕ ПРОБУВАЈ ДА СЕ ПРЕСМЕТАШ СО ПРИПАДНИЦИ НА ПОЛИЦИЈАТА КОИ СЕ НА ДОЛЖНОСТ, затоа што во тој момент си се откажал од секое можно човечко право (вклучувајќи го и правото на живот).

Заради ова немаш апсолутно никакво право да ги браниш тие што пукале.
 

Bacillus gagous

Biohazardous
Член од
21 јануари 2006
Мислења
7.380
Поени од реакции
168
Ahahah , me nasmea , kaj rece , vo policija ?
Pa oni im pomagat vo kriminalot , a ti mi vikas da prijavuva vo policija :)

Mi tekna nesto sto se slucuvalo porano vo Kosovo , koga lokalnite vlasti i policijata vrsese nasilstvo nad albancite vo Kosovo , nekoi nezreli politicari od Kosovo , odea kaj Slobodan Miloshevic da se zalat za toa sto se slucuvase dole. ahahah
A samiot Milosevic gi inicirase tie dejstva ahahah
Дардан го споманв еднаш веќе, не е целата полиција или сите алфи против албанците или само за дпа, и не ја споредувај ситуацијата со косово бидејќи тука е сосема различно, така да ако некој не реагира ќе се јавиш во друга полициска станица. макар донеси и обичен полицаец сообраќајец да биде сведок доволно е.
Точно е дека тешко да се прескокне преку најголемата препрека односно колегијалноста на полицајците, ама мора некако.
ене го Dungeon master тој е полицаец, побарај совети и види што тој ќе ти каже, само не иди веднаш со директни обвинувања туку прво постави му ја ситуацијата хипотетички, бидејќи само со таквите информации кои обично не ги имаш, можеш да разбереш како функционираат полицајците и да го најдеш најпригодниот начин за борба против корумпираните и полицајците кои не се во должност на државата туку под команда на партиски структури.
 

realen_07

Опозиционер
Член од
12 април 2008
Мислења
3.636
Поени од реакции
134
си лечат фрустрации децата :sport2:

кој губи има право да се лути

Ајде бе, јас хулиган? Абе оди скриј се бе нереален. И работи си на речникот сељачки, еве до тука стигнавте со тие ваши навреди. Не треба да ти повторувам дека не смееш да вреѓаш. Ова ќе ти го простам бидејќи тој што губи има право да се лути.

Вмро 63 пратеници, вие 28 .... Не ломоти многу, учи. Јас кога ви велев дека Вмро ќе има 65-70 пратеници вие ме правевте луд. Јас не сум луд, туку реален, а вие сте партиски ботчиња заслепени од сдс.

Да бевте малку реални, ќе се согласевте со мојата прогноза пред избори, бидејќи сЕ укажуваше на тоа. Ајде живејте во светот на бајките да видиме каде тоа ќе ве одведе.
Сељачки речник.
Огледало имаш?

Само кукаш дека те вреѓа некој.
Ај заврти се малку наназад и погледај.
На секоја трета провокација ти одговарам ejj.
Предност ти давам две провокации.

Проблемот кај тебе е што мислиш дека сите што рамислуваат различно од тебе се или комуњари или предавници.
Или секој кој ќе помисли да напише нешто против грујо, по автоматизам е твој непријател?
Типично за дечко од твој калибар.

Најди барем едно мое мислење, кај што јас ги величам СДСМ.
Јас можам да најдам најмалку 200 твои, кај што го величиш ДПМНЕ.
Значи што си ти?
Симпатизер, хулиган или навивач?

Да повторам за изборите.
Победата на ВМРО ДПМНЕ не ја спорам ни најмалку.
Народот си го кажа своето, се лутел некој или не, тоа е реалноста.
Кој и да дојдеше на власт, со гласот на народот(не оној на Томиќ), Јас го прифаќам како легитимен, но секогаш ќе делам критики и ќе бидам опозициски настроен, токму поради тоа што мислам дека секогаш се' може повеќе.
Критиката, колку и да е лоша, понекогаш знае да биде и добронамерна.

P.S. Благодарам многу што ќе ми простиш, зошто просто незнаев што ќе правам, доколку случајно не се смилуваше да ми простиш.
 
Член од
1 мај 2005
Мислења
2.612
Поени од реакции
32
филип, каква црна влада на национално единство?

јас рачунам дали ќе има вмро двотретинско мнозинство за да можи да разчисти во следните 4 години со криминалците од СДС :)

и башка... има луѓе кои ќе одат комити в планина, ако дојди некогаш бУЧКо и слични гомна пак на власт...

НЕ НИ ТРЕБА Национално Единство со предавниците на Македонскиот Народ.


или уште поедноставно...

Секој Албанец од ДПА , ДУИ или непартиец, секој Турчин, секој Ѓуптин кој што е лојален граѓанин на Република Македонија, многу ми е поблизок него тие кои ги предадоја децата кај Карпалак, Вејце и другите места...

Не ти гинеле од фамилија изгледа во 2001ва ;)
 

Bratot

Стоик и Машкртник!
Член од
27 јануари 2007
Мислења
17.089
Поени од реакции
4.498
Кој и да дојдеше на власт, со гласот на народот(не оној на Томиќ), Јас го прифаќам како легитимен, но секогаш ќе делам критики и ќе бидам опозициски настроен, токму поради тоа што мислам дека секогаш се' може повеќе.
Критиката, колку и да е лоша, понекогаш знае да биде и добронамерна.
Што глумиш лудило бе човече, за малоумни ли не имаш, до толку ли? :)

Дај воозбили се и не се фолирај, ја знаеме твојата шема на делување.
Затоа сериозно, поштеди не од маски и иронија, и терај си ја работата.

Сега е доцна да глумиш “критичар“, си го имаш веќе маркерот на чело.

VMRO koalicija 64
SDS koalicija 28
DUI 13
DPA 13 + PDP 1 = 14
PEI (fiat?) 01


za zal, se nema dvotretinsko mnozinstvo :(
Па и Фијат со ПЕИ чинам рекоа дека ќе одат во коалиција со Власта.
 

filipmakedonski

Македонец
Член од
25 ноември 2007
Мислења
1.278
Поени од реакции
31
Не ти гинеле од фамилија изгледа во 2001ва
гинеа , гинеа
двајца млади луѓе загуби мојата фамилија , знам како ни беше тогаш , ама барем се Македонци , и нив ги чувствувам поблиски од сите Албанци.
 

POWER-MKD

Per aspera ad astra
Член од
1 март 2008
Мислења
4.763
Поени од реакции
644
Можеби доцнам со пишувањето на овој текст, зашто гледам сте се изназбореле на оваа тема погоре, но нејсе.Тоа што сакам да напишам е

ЧЕСТИТКИ

До новото парламентарно мнозинство во Македонија (најголемо до сега) и од моментот кога ќе се состави новата Влада од неа ќе зависат многу работи, како и впрочем до сега, и целата одговорност за сите НАЦИОНАЛНИ ПРАШАЊА (името, преговорите), ќе падне на нејзин грб. Само да не се направи некоја банална глупост во иднина околу тоа и да се издржи.:helou:
 

CELTIK

magionicar
Член од
23 декември 2007
Мислења
2.909
Поени од реакции
839
aj neka pise nekoj rezultati po opstinite niz mkd
 
Член од
16 мај 2008
Мислења
452
Поени од реакции
2

realen_07

Опозиционер
Член од
12 април 2008
Мислења
3.636
Поени од реакции
134
Што глумиш лудило бе човече, за малоумни ли не имаш, до толку ли? :)

Дај воозбили се и не се фолирај, ја знаеме твојата шема на делување.
Затоа сериозно, поштеди не од маски и иронија, и терај си ја работата.

Сега е доцна да глумиш “критичар“, си го имаш веќе маркерот на чело.
Во ред братот, секој кој до облаци не го величи ликот и делото на Пресветото Височество Негово, Господинот Никола Груевски е маркиран комуњар, антимакедонец, предавник, србоман, олирант.......

Немој случајно на некој да му текне да напише нешто против Никола.
Може да го крка маркерот од братот веднаш.

Ама братот за сите кажува по нешто, но за него конкретно ништо.
Кого ти подржуваш, и во која мера подржуваш?
Ете според тебе, Јас не сум критичар, туку фолирант.
Што си ти?

Дај ми барем едно твое критичко мислење за оној што го подржуваш, или земи тоа маркерот со кој многумина досега измаркира, и самомаркирај се како верен партиски војник кој верува и голта се што ќе му каже и наложи партијата, па потоа маркирај други.
 

Bratot

Стоик и Машкртник!
Член од
27 јануари 2007
Мислења
17.089
Поени од реакции
4.498
Во ред братот, секој кој до облаци не го величи ликот и делото на Пресветото Височество Негово, Господинот Никола Груевски е маркиран комуњар, антимакедонец, предавник, србоман, олирант.......

Немој случајно на некој да му текне да напише нешто против Никола.
Може да го крка маркерот од братот веднаш.

Ама братот за сите кажува по нешто, но за него конкретно ништо.
Кого ти подржуваш, и во која мера подржуваш?
Ете според тебе, Јас не сум критичар, туку фолирант.
Што си ти?

Дај ми барем едно твое критичко мислење за оној што го подржуваш, или земи тоа маркерот со кој многумина досега измаркира, и самомаркирај се како верен партиски војник кој верува и голта се што ќе му каже и наложи партијата, па потоа маркирај други.

Форумот не започнал откако почна предизборната БОТ револуција со тебе како прва ударна единица :helou:

Моите постови датираат од многу одамна,на многу други подфоруми овде па земи заангажирај се :) ќе научиш многу.
Немам намера да докажувам пред никого ништо,а најмалце пред тебе. Јас сум со чиста совест, Македонска.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom