Резултати од Избори 2008

Статус
Затворена за нови мислења.

Dr_ViRuS

DarkSide with green light
Член од
9 јануари 2006
Мислења
1.076
Поени од реакции
28
Ја лично мислам дека ќе преземе Бранко Црвенковски пошто не гледам кој би можел да ја водит СДСМ. Можеби Петковски? Све е можно но мислам дека обнова на СДСМ е во корист на сите демократи и граѓани. Време е СДСМ после 20 години конечно да стане демократска партија и да ги отфрли товарите од минатото. Се надевам ќе биде. Ни треба опозиција.
Треба добра опозиција .... Моментално СДС"М" не се соодветни за ништо Очекувам наскоро распад на ДУИ и СДСМ .

Поздрав до АБЦ ..... Прилеп живее од тутун не од сонови за нуклеарна централа:cug:

Ни е сме дел од ЕУ ќе влеземе кога и да е , но не како Бугарите и Романците како голи кучиња ?
Ако влеваме да влеваме со крената глава не со завртен газ - тоа се однесува за Интел и неговите -6(17-годинишни) месечни пријатели
 
Член од
12 мај 2008
Мислења
506
Поени од реакции
25
Во овие кризни за идентитетот и иднината на Република Македонија моменти,Македонскиот народ со мнозинството од Албанскиот народ кое излезе и гласаше фер и демократски за ДПА и ВМРО се надзирнува победата на Македонија.Двотретинското мнозинство е обезбедено!!!
Македонија за првпат во историјата ја има можноста за сопствена МАКЕДОНСКА влада која се надевам ќе ги исполни очекувањата на Албанскиот фактор во државата-признавање на Косово и ставање крај на пријателските односи со грчката сателит држава во некои кругови позната и како Србија.
ОВА Е ПОБЕДА ЗА СИТЕ НАС!!!!
Во мојот Велес Влатко Ѓорчев го победи Тито Петковски со 2,7:1 гласови.
Честитки!

Тој грчкиот сват може да се слика со најновиот модел на КОДАК апарат кој може да го набави деновиве во грчка.
 

Terebellum Sagittarii

Несопирлива
Член од
25 јули 2007
Мислења
1.194
Поени од реакции
578
Честита победата!Знаев дека ке биде вака, и мило ми е што анкетата на Кајгана во врска со политичките партии е скоро 100% точна.
И посакувам на опозицијата, да си ја научи лекцијата, да стане конструктивна, наместо како во изминатиот период деструктивна, и со тоа да придонесе за државата.
И нека испаднат на прес, па не е срамота да се изгуби од така силна партија со одличен лидер.Признајте пораз машки, (ако има суќни) и честитајте.
 
Член од
14 март 2008
Мислења
574
Поени од реакции
14
Јас само да му се заблагодарам на Господа и на Македонскиот народ, оти сдс не победија... а сега за вмро почнува многу потешката борба... за ИМЕТО... ЗА МАКЕДОНИЈА...
 

Bacillus gagous

Biohazardous
Член од
21 јануари 2006
Мислења
7.380
Поени од реакции
168
Dpmne moze da slavi pobeda zaedno so Grcija.
Sosema nepotrebni za Makedonija no mnogu potrebni izbori za Grcija i neispolnuvanje na 9-tiot uslov.( pukanje ubustva neregularnosti).
Nas svetot ne analizira kako Makedonija ne kako 5 nasprema 1 izborna edinica.
NO, koj obicen prost dpmnovec moze toa da go svati. Oni vazno pobedile i brzaat na plostad da slavat so rakijata i pivata.

Denes makedonija padna, kako ne vi e jasno.

btw. Spremajte se ekstra tocki po majskite i martovskite dogovori.
Ne mozam da vi cestitam za uspesnoto Berlinsko scenario.
Интел, без разлика кој и да победеше кај македонскиот блок на партии инцидентите ќе се случеа независно од тоа, ама за тоа не се криви ниту СДС ниту ДПМНЕ туку дел вработените од МВР кои можеби со повеќе искуство и со подобра стратегија може ќе допринесеа за спречување за цвоопшто приближивање на вооружени лица во близина на избирачко место, но најголемата одговорност најверојатно ја носат најмногу албанските криминални структури на кои не им одговара стабилна македонија како и делумно двете албански партии кои со самото обвинување дека другата партија е таа што пука и со самото меѓусебно обвинување доведуваат само до поголема нетрпеливост меѓу партиските симпатизери на двете партии кои резултираат само со пукање и уште толку поголемо поткопување на безбедноста, наместо да ги обвинат структурите кои ги иницирале инцидентите, и со надеш дека МВР мора да ги открие виновниците и структурите кои стојат зад нив.

Krajna cel, pred toatalen raspad na Makedonija i podelaba.
Нешто што не смее да се случи е импичмент на претседателот, пошто само ќе се даде лош публицитет на власта во дипломатијата, а тој што ќе биде симнат токму поради дадениот психолошки момент ќе добие поголема подржак за да биде реизгбран. Вистинската стратегија за да се смени тој што моментално тој што е на позиција претседател е да се извади квалитетен противкандидат на претседателските избори.
И јас лично се надевам дека по поразот самата таа личност ќе се повлече од политичката сцена бидејќи почнува да ми се повража не само на мене туку и на многу други само што го гледаме по телевизии.
 

TpH_Bo_OkO

Трноризец
Член од
18 мај 2005
Мислења
11.537
Поени од реакции
878
Јас само да му се заблагодарам на Господа и на Македонскиот народ, оти сдс не победија...
Исто.
а сега за вмро почнува многу потешката борба... за ИМЕТО... ЗА МАКЕДОНИЈА...
За таа борба, на нашата влада и треба силна поддршка од народот, бидејќи тоа е нешто што единствено не засега како постоен идентитет, бидејќи со таква поддршка, ја поддржуваш Македонија, се поддржуваш себеси.

ДА ЖИВЕЕ МАКЕДОНИЈА!
 

Lajce

Не за сркање
Член од
19 април 2006
Мислења
997
Поени од реакции
116
НАРАВОУЧЕНИЕ:

Избркај ги Тито и Столе (читај штетници) од коалиција и добиваш бонус 64-52= 12 пратеници повеќе.

Чиста математика :toe:
 

Johnnie Walker.

Keep Walking™
Член од
1 јуни 2008
Мислења
173
Поени од реакции
5
Dpmne moze da slavi pobeda zaedno so Grcija.
Sosema nepotrebni za Makedonija no mnogu potrebni izbori za Grcija i neispolnuvanje na 9-tiot uslov.( pukanje ubustva neregularnosti).
Nas svetot ne analizira kako Makedonija ne kako 5 nasprema 1 izborna edinica.
NO, koj obicen prost dpmnovec moze toa da go svati. Oni vazno pobedile i brzaat na plostad da slavat so rakijata i pivata.

Denes makedonija padna, kako ne vi e jasno.

btw. Spremajte se ekstra tocki po majskite i martovskite dogovori.
Ne mozam da vi cestitam za uspesnoto Berlinsko scenario.

kako pa da ne.da tepase sds sto kje bese?kaj kje slavese sds?ili kje legnese rada da spie zaso utre treba makedonija da ja nosi kon evropa hahahaha:pos::pos::pos:
 

kpbKENGUR

Devil's Advocate
Член од
25 јануари 2007
Мислења
5.132
Поени од реакции
201
ајде, честито. со ум и со убаво да ја раководите државата и ЗА МАКЕДОНИЈА ДА РАБОТИТЕ!
 

Johnnie Walker.

Keep Walking™
Член од
1 јуни 2008
Мислења
173
Поени од реакции
5
oficijalno 64 mandati...aj da dade gospod bar da naprai nesto za drzavava
 
Член од
14 март 2008
Мислења
574
Поени од реакции
14
и да ви даде Господ памет, како да ја зачувате Македонија... и како да си го земеме Солун...
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom