Забрането носење кратки пантолони во училиште...?

Статус
Затворена за нови мислења.

Ag0rA

NEBO666
Член од
29 февруари 2008
Мислења
1.667
Поени од реакции
60
Каков предлог бараш бе. Нема решение, одсекогаш имало професори што им сметало ова и што не им сметало ТОЧКА
Нема да престанам да носам куси пантолони и ТОЧКА.
Чим е така одлучено во кодексот за ученици, ќе трпиш шо друго да ти кажам. Ај нема гајле петок е денес од утре ќе врне:wink:
Ништо нема да правам, нема ни да престанам да носам куси пантолони кога температурита на воздухот се високи, па што сака нека биде....
 

Serpico

Сковинистратор / I'm Batman
Член од
25 јануари 2007
Мислења
11.166
Поени од реакции
691
Типстер и Гоцццце, банирани од тема.

Наредно, ќе почнам да банирам од форум. Помислете зошто и дали вреди. СТО ПАТИ сум ви рекол ебате... Едни та исти со тој небо оптеретени....

Бог да чува.
 

Fabullous_178

Psychonautics:.
Член од
21 февруари 2007
Мислења
2.987
Поени од реакции
190
Е ја не знам шо е толку проблемот со носење кратки панталони?
Не им се гледаат половите органи.
Ако кодексот наведува дека не смее да се носи кратки,на температури од 45 степени,ондак,ваше е да го прекршите и да застанете зад тоа.
Rules are made to be broken,нели....
 

Точкест

I'm Awesome
Член од
25 јануари 2007
Мислења
7.641
Поени од реакции
457
Нема да престанам да носам куси пантолони и ТОЧКА.

Ништо нема да правам, нема ни да престанам да носам куси пантолони кога температурита на воздухот се високи, па што сака нека биде....
Oкеј твое право си е тоа. И јас до лани носев кратки панталони, среќа професорите не мрчеа многу многу за таа работа, јес да гледаа малце почудно во нас.
Види штета што не сме женски, па да си носиме фустанчиња:pos:
А можеш ко еден другар што се правеше Шкот па си носеше килт низ школо а пред да излезе облекуваше кратки панталони.
Маарко и јас се молам да не врне
 
Х

Ханзо

Гостин
Нема да престанам да носам куси пантолони и ТОЧКА.
Да функционираше нешто како што треба, за некој ден ќе дојдеше овде на форум и ќе плачеше зошто те избациле од школо. Инаетот не е опција.
 

Ag0rA

NEBO666
Член од
29 февруари 2008
Мислења
1.667
Поени од реакции
60
Да функционираше нешто како што треба, за некој ден ќе дојдеше овде на форум и ќе плачеше зошто те избациле од школо. Инаетот не е опција.
Како тоа ќе ме избркале од школо?...

Па..што друго да правам?Да барам тенки пантолони и слично?
Нема шанси да зовривам...

Абе нека ме избркаат и од школо, не престанувам да носам кратки пантолони...
 

Terebellum Sagittarii

Несопирлива
Член од
25 јули 2007
Мислења
1.194
Поени од реакции
578
Јас мислам дека има кодекс на облекување во секое училиште.Мораш да го почитуваш. Мораш да знаеш каде што можеш да носиш. Во училиштето каде што јас завршив средно образование, професорите многу обрнуваа внимание на облеката на учениците.Значи немаше куси панталони, шминка, деколтирани блузи, голи половини, нокти....Се знаеше кој како треба да оди.Некои беа враќани дома да се пресоблечат.Имаше девојки на кои гаќите им се гледаа поради модата наречена бели тесни панталони.Исто тогаш почнаа и танга гаќи да штрчат повисоко од панталоните.Тогаш и нас не ни беше јасно зошто сите тие правила.Нели си имам право како сакам јас така да си се облекувам, па кој е тој да му кажува..... Сепак причините се објаснуваат од практична гледна точка.Нема шминка поради тоа што секојневната и целодневна шминка му пречи на младото лице, тангата создава добар простор за развивње бактерии итн.А што е позначајно од ова, самата институција која има поставено правила на облекување или однесување , не и е целта вачата убавина или слично, туку и со цел да научиш да ги почитуваш правилата. Пример кој може да ти се случи во животот- се вработуваш во суд, да речеме.Таму кодексот на облекување е строго запазен.Исто и во полиција и на др слични места каде што и на вратата е закачено правило дека мажите не смеат да носта куси панаталони а жените куси(непристојни) здолништа.Ако ти не ги научиш правилата сега, ќе мораш покасно на потешкиот начин.Таму на никој не му е грижа дали то доаѓаш пешки од дома до работа, дали ти е жешко или не.ИМА ПРАВИЛА.Ќе си ги почитуваш.Затоа и постојат.Денеска си изреволтиран и сеуште ти е пресна ситацијата, но кога ќе подразмислиш објективно, ќе сфатиш дека џабе си губел време на ова.
 

Точкест

I'm Awesome
Член од
25 јануари 2007
Мислења
7.641
Поени од реакции
457
Како тоа ќе ме избркале од школо?...

Па..што друго да правам?Да барам тенки пантолони и слично?
Нема шанси да зовривам...

Абе нека ме избркаат и од школо, не престанувам да носам кратки пантолони...
Види нема шанси да те избркаат од школо...затоа што како што кажа Ханзо ако работеше се како што треба, ама за среќа не работи и дај па и ти за 4дена што ти остануваат од школска година револуции планираш.
 

Ag0rA

NEBO666
Член од
29 февруари 2008
Мислења
1.667
Поени од реакции
60
Јас мислам дека има кодекс на облекување во секое училиште.Мораш да го почитуваш. Мораш да знаеш каде што можеш да носиш. Во училиштето каде што јас завршив средно образование, професорите многу обрнуваа внимание на облеката на учениците.Значи немаше куси панталони, шминка, деколтирани блузи, голи половини, нокти....Се знаеше кој како треба да оди.Некои беа враќани дома да се пресоблечат.Имаше девојки на кои гаќите им се гледаа поради модата наречена бели тесни панталони.Исто тогаш почнаа и танга гаќи да штрчат повисоко од панталоните.Тогаш и нас не ни беше јасно зошто сите тие правила.Нели си имам право како сакам јас така да си се облекувам, па кој е тој да му кажува..... Сепак причините се објаснуваат од практична гледна точка.Нема шминка поради тоа што секојневната и целодневна шминка му пречи на младото лице, тангата создава добар простор за развивње бактерии итн.А што е позначајно од ова, самата институција која има поставено правила на облекување или однесување , не и е целта вачата убавина или слично, туку и со цел да научиш да ги почитуваш правилата. Пример кој може да ти се случи во животот- се вработуваш во суд, да речеме.Таму кодексот на облекување е строго запазен.Исто и во полиција и на др слични места каде што и на вратата е закачено правило дека мажите не смеат да носта куси панаталони а жените куси(непристојни) здолништа.Ако ти не ги научиш правилата сега, ќе мораш покасно на потешкиот начин.Таму на никој не му е грижа дали то доаѓаш пешки од дома до работа, дали ти е жешко или не.ИМА ПРАВИЛА.Ќе си ги почитуваш.Затоа и постојат.Денеска си изреволтиран и сеуште ти е пресна ситацијата, но кога ќе подразмислиш објективно, ќе сфатиш дека џабе си губел време на ова.
Нема да престанам да носам кратки пантолони на високи температури, додека не бе убедат со зборови дека има друга, поедноставна, поевтина, попрактична, подостапна и т н опција....

Абе неможам да ги сфатам луѓево што им сметаат 0,1 метар пократки пантолони? Или, се работи за докажување кој е поинает или помоќен?
Епа ај, кој е поголем инает од мене?

Види нема шанси да те избркаат од школо...затоа што како што кажа Ханзо ако работеше се како што треба, ама за среќа не работи и дај па и ти за 4дена што ти остануваат од школска година револуции планираш.
Баш дека не работи како што треба, може да ме избркаат...
Ако работеше се како што треба ( а воедно и правилата беа како што треба ), зошто би ме избркале?

..само не планирам да се зовривам...
 

Точкест

I'm Awesome
Член од
25 јануари 2007
Мислења
7.641
Поени од реакции
457
Oвде станува збор за еден вид на болест создадена од оние ребелде веј копиљацине шо се појавија на телевизија. Агора, ќути си и трај си да не случајно ти ја заебат годината што си ја учел. Кај што има сила нема правдина, затоа си ученик:wink:
 

Ag0rA

NEBO666
Член од
29 февруари 2008
Мислења
1.667
Поени од реакции
60
Помоќниот.

Али, учи се сам.
Тој само е помоќен, а не поинает...

Oвде станува збор за еден вид на болест создадена од оние ребелде веј копиљацине шо се појавија на телевизија. Агора, ќути си и трај си да не случајно ти ја заебат годината што си ја учел. Кај што има сила нема правдина, затоа си ученик:wink:
Таков сум, неможам да трпам неправда....

Ученик сум затоа што сакам да научам нешто кое ќе ми помогне во сфачањето на универзумот околу мене, и сфачањето на самиот себеси.
Со оглед на тоа што во поново време постојат многу поубави начини за учење, попаметно ми е да останам дома пред компјутер, одколку да одам на училиште...
Единствено што можеби е негативно тука е тоа што ќе престанам да излегувам од дома, пошто само за школо, со некои исклучоци, го напуштав компјутеров...
 

Terebellum Sagittarii

Несопирлива
Член од
25 јули 2007
Мислења
1.194
Поени од реакции
578
Тој само е помоќен, а не поинает...
Докжи со факти и аргументи зошто си во право.Инатот значи дека знаеш дека нее така, ама си тераш по свое.
На прашањето кој е поголем инат од тебе-----поглупавот.Инатот е глупост, не памет.
 

Ag0rA

NEBO666
Член од
29 февруари 2008
Мислења
1.667
Поени од реакции
60
Докжи со факти и аргументи зошто си во право.Инатот значи дека знаеш дека нее така, ама си тераш по свое.
На прашањето кој е поголем инат од тебе-----поглупавот.Инатот е глупост, не памет.
Глупост, или одсутство на моќ, поради што мораме да прифатиме неправди...нели?

Најчесто кога докажувам кој е во право, другите докажуваат кој е помоќен.

Нели кај што има сила нема правдина?
Епа силата ништо не му може на инаетот.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom