A2 - Нов телевизиски канал на А1

  • Креатор на темата јовица11
  • Време на започнување
Член од
16 ноември 2007
Мислења
3.639
Поени од реакции
3.261
Во бт на моби ја нема......иако моби е дел од кејблтел....можда ќе ја приклучат овие дена:)
Леле се избламирав:).......Телекабел е моби, а не кејблтел:kesa::kesa::kesa::kesa::kesa::kesa::kesa::kesa:
 

Божино

4815162342
Член од
27 јуни 2007
Мислења
8.596
Поени од реакции
13.281
Кога ќе заврши „експерименто“?
 
F

fantomX

Гостин
Леле се избламирав:).......Телекабел е моби, а не кејблтел:kesa::kesa::kesa::kesa::kesa::kesa::kesa::kesa:

Информација за гледачите во Скопје: А2 преку кабелскиот оператор „Телекабел“ е поставена на каналот C-23 или на самиот почеток на „UHF бандот“, а преку операторот „Кејблтел“ А2 може да се гледа на фреквенцијата, односно каналот S-12.
Овде пишува само аз Скопје, ама чим Моби е под Телекабел би требало да биди исто и за Битола (Моби).

Кога ќе заврши „експерименто“?
Септември
 
Член од
31 јануари 2007
Мислења
18.493
Поени од реакции
22.192
a na drugite kabelski niz makedonija ke ja ima li???:smir:
 
П

Паган-др

Гостин
Телевизијата е закон. Ако остане таква ко што даваат емисии сега најдобра телевизија ке биде. Пуштаат Friends, South Park, Just For Laughs (се газам од смеење).
edit: Јас сум на Кабелтел и ја имам со супер звук со чиста слика со се...иначе мое мислење е дека додека трае експерименталната програма ке ја има само во Скопје и во другите градови каде веќе ја има (ако ја има) а кога ке почне со редовната програма би требало да ја има низ цела Македонија...
 
F

fantomX

Гостин
edit: Јас сум на Кабелтел и ја имам со супер звук со чиста слика со се...иначе мое мислење е дека додека трае експерименталната програма ке ја има само во Скопје и во другите градови каде веќе ја има (ако ја има) а кога ке почне со редовната програма би требало да ја има низ цела Македонија...
Ја во прилеп ја имав А1 плус на кабловска уше од ко ја пуштија, и сеа си продолжи со А2.:tv:
 

DarthMakedon

Македонец
Член од
20 април 2008
Мислења
1.913
Поени од реакции
166
Кичево засега нема никоја од новите македонски на сателит што одат да пуштат на кабловска
ќе досаѓаме па може ќе ги пуштат :)
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.495
Денес првпат ја уклучив да ја гледам А2, и од тоа што прикажа се` беше шкартоини. Прво една емисија со свадби, потоа филм со една тетка што се дере како инкасатор на неплатени сметки и после пак го репризираа тоа со свадбите. Плус на тоа го додавам и лошиот звук на моменти, а на моменти го нема. На кејблтел сум инаку.
Ајде, можеби утринската програма е вака тмурна, да видиме подоцна што ќе дадат:).


П.С. Френдс и Саутпарк во колку часот ги емитуваат?
 

Кирца

Монк
Член од
7 април 2008
Мислења
7.051
Поени од реакции
2.289
Денес френдс беше од 1 а пред тоа имаше џаст фор лаф.
 
Член од
18 март 2007
Мислења
570
Поени од реакции
78
Па само тие пет работи ги вртат... од вчера, и еве денес пак... :pos2:
Френдс вчера прв пат прикажаа епизода накај седум мислам... А Саут Парк накај девет...
Сигурно и денес така ќе биде. Се надевам дека ќе стават и други програми, да не биде вака цели два месеца..
 
Член од
26 април 2006
Мислења
13.024
Поени од реакции
1.940
Ја уште неам звук :(

А за програма шо сакате вие од прв ден се да дадат.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.495
П

Паган-др

Гостин
Абе доволно е само Френдс , Саут Парк и Џаст Фор Лаф да ги даваат. За мене тоа е доста :wink:
 
Член од
18 март 2007
Мислења
570
Поени од реакции
78
И најдоброто - нема реклами :pos2::pos2: Барем за сега.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom