A2 - Нов телевизиски канал на А1

  • Креатор на темата јовица11
  • Време на започнување
Член од
30 јуни 2008
Мислења
1.966
Поени од реакции
1.241
И конечно стратуваше А2. Во почетокот оди како експериментална програма која со редовна работа ке почне околу 1 Септември.
А2 е сателитска телевизија која за подрачјето на Македонија треба да ја пренесуваат кабловските оператори.
Па доколку ја немате кај вашиот кабелски оператор обратете им се нив, затоа што по ова што го видов како за почеток ке вреди да се гледа.:tv:
 

Јован

дежурен сеирџија
Член од
16 октомври 2005
Мислења
4.892
Поени од реакции
265
Стартува сателитскиот канал А2

Денеска националната телевизија А1 освојува нов медиумски простор. На сателитскиот канал А2 ќе имате можност да гледате нови програмски и алтернативни новинарски содржини.


Од септември во 18 и во 21 часот студио 2 ќе емитува едночасовен магазин што ќе го подготвува бројна екипа од афирмирани и млади новинари што ќе ги предводи Александар Чомовски.


Гледачите програмата ќе може да је следат преку сателитите интелсат 9-0-2 и 10-0-2 и преку мрежите на кабелските оператори ширум Македонија.


Попрецизни информации гледачите може да добијат од локалниот кабелски оператор или на телетекстот и веб страницата на А1 Телевизија.


Информација за гледачите во Скопје: А2 преку кабелскиот оператор „Телекабел“ е поставена на каналот C-23 или на самиот почеток на „UHF бандот“, а преку операторот „Кејблтел“ А2 може да се гледа на фреквенцијата, односно каналот S-12.



изворче


во охрид кога како што...?
или дан имат?

ЕДИТ
 

su

Член од
31 октомври 2005
Мислења
189
Поени од реакции
4
се убаво што им текна да пуштат ваков канал,
само можат да го порават звукот
да се надеваме дека и другите телевизии ќе ја селдат А1 и ке пуштат сателитски канали
 

pirlo21

којотот
Член од
12 јануари 2008
Мислења
2.052
Поени од реакции
2.055
Пријателииииииииииии, браво
 
P

Princ

Гостин
Само на сателит и преку кабловска ќе оди? Знае некој? Скенирам на обична, ама џабе.
 
F

fantomX

Гостин
Јас разбрав дека со редовна програма ќе почнеле од Септември. Дотогаш, че личи на МТВ.
Хах, МТВ...:pos2:
Сеа се прибрав и ја видов, имаше скриена камера од оние англиските. Тоно не е ко шо треба, ама сепак е „експериментална програма“ сеа...:)
 
Член од
6 јуни 2008
Мислења
9
Поени од реакции
0
dali i alfa i sky net se na satelit i ako se koj se parametrite pozz
 
Член од
18 март 2007
Мислења
570
Поени од реакции
78
South Park!!!!!!!!!!! :vozbud:

EDIT: Со титлови е... добро е. :D
 
Член од
23 јуни 2008
Мислења
4.002
Поени од реакции
4.245
Ви завидувам на сите што ја гледате, али ајде да се надеваме дека ќе ја пуштат низ кабловските низ цела МК :wink:
 

DarthMakedon

Македонец
Член од
20 април 2008
Мислења
1.913
Поени од реакции
166
и јас ви завидувам
кај нас ја нема уште :(
се надевам ќе биде
 
Член од
13 април 2008
Мислења
3.998
Поени од реакции
1.086
ama sto od ovaa TV koga ja nema vaka, mora samo na kablovska ili samo na satelitska?????????
i taka pola makedonija i vise so nemaat kablovska nema da ja gledaat
dzabe ja staile i dzabe se trudat
i kako moze south park da ide koga se nema davano p[red toa u maticnata zemja, MAKEDONIJa?
ne znam ova kako
 
Ј

јовица11

Гостин
ama sto od ovaa TV koga ja nema vaka, mora samo na kablovska ili samo na satelitska?????????
i taka pola makedonija i vise so nemaat kablovska nema da ja gledaat
dzabe ja staile i dzabe se trudat
i kako moze south park da ide koga se nema davano p[red toa u maticnata zemja, MAKEDONIJa?
ne znam ova kako
Ne mi e jasna tvojata primedba
 

Kajgana Shop

На врв Bottom