House M.D

Vinnetou

Continium Transfunctioner
Член од
15 мај 2005
Мислења
3.513
Поени од реакции
482
Супер отварање на новата сезона, епизода која изнудува измешани чувства. Интересен нов правец во кој се движи MC House! :). Едвај чекам трета епизода! :vozbud:
 

bucio

Урбан индијанец.
Член од
8 јули 2008
Мислења
16.329
Поени од реакции
7.795
Хју Лори се откажува од улогата на д-р Хаус

Хју Лори се откажува од улогата на д-р Хаус

Актерот Хју Лори, кој се прослави со главната ролја во популарната ТВ-серија „Д-р Хаус“, се откажува од улогата. Тој се повлекува поради сериозни повреди на коленото. Педесетгодишниот актер во улогата на циничниот Грегори Хаус, цели пет години на снимањето куца и се движи со помош на стап, но неговото коленото тоа повеќе не може да го поднесе.

- Серијата би можела да се снима уште и уште, но мислам дека јас нема да можам тоа да го издржам, бидејќи чувствувам дека го губам коленото. Има многу движење на сетот, а работите навистина почнаа да се усложнуваат. Мислам дека ми треба јога - вели Лори.

Хју беше номиниран за најдобар актер на годинашните доделувања на „Еми“, четири години со ред. Серијата „Д-р Хаус“ се прикажува во 66 земји.

ИЗВОР.
 
Член од
2 април 2006
Мислења
14.363
Поени од реакции
3.069
Брао бе Буцио, вести стари 2 дена, ти ги читаш во дневник и дозволуваш тој да ти диктира што да мислиш.

Иначе, моооожно е да се откаже, али нели, Дневник се драма квин, секогаш биле.
 
Член од
13 септември 2007
Мислења
5.783
Поени од реакции
4.019
Убава епизода, јез да повеќе го сакам Хаус кога е Хаус како шо го знаат сите, него ваков.
Инаку, на крај мислев ќе ја покажат онаа умренана шо му беше халуцинација како седи до него и ќе испадне дека не е излекуван, ама сепак не..:/
Ај да видиме шо друго смислиле за оваа сезона...
 
Член од
2 април 2006
Мислења
14.363
Поени од реакции
3.069
Убава епизода, јез да повеќе го сакам Хаус кога е Хаус како шо го знаат сите, него ваков.
Инаку, на крај мислев ќе ја покажат онаа умренана шо му беше халуцинација како седи до него и ќе испадне дека не е излекуван, ама сепак не..:/
Ај да видиме шо друго смислиле за оваа сезона...
Lele i jas! :)

Според мене, ова беше колку да се задоволат сите оние кои сакаа некаква промена, всушност цел филм беше ова - затоа и посебни глумци и сетинг имаше.
Е сега, следната епизода ваљда ќе е по старо, ќе мора да му врати некако на Вилсон за "корпата" бар.
 
Член од
30 март 2009
Мислења
251
Поени од реакции
20
Posleden pat koga gledav, ja imase Stejsi, znaci e 2 zesona, eventualno treta

Simni si gi od net, da se nagledas na mira, kako sto se sekjavam, i minatata godina ja davaa 2 sezona, jas preku Kanal 5 go zasakav House, ke se nacekame dodeka da stignat do 5, a ne do 6ta sezona
 
M

Mr.InF3ction

Гостин
е па има некој линк да гледам онлајн?
и ова де...една сезона од прилика колку гб е?:XD:
 
Член од
30 март 2009
Мислења
251
Поени од реакции
20
Edna sezona e okolu 8gb

Od 1 do 5 sezona nekade se okolu 35 gb

A za onlajn gledanje ne znam, ama isto ke potrosis dodeka da izgledas se, makar i na Youtube
Simni si gi, da te vidi gospod,

Vekje sekoja sezona ja imam gledano nad tri pati
 
M

Mr.InF3ction

Гостин
Edna sezona e okolu 8gb

Od 1 do 5 sezona nekade se okolu 35 gb

A za onlajn gledanje ne znam, ama isto ke potrosis dodeka da izgledas se, makar i na Youtube
Simni si gi, da te vidi gospod,

Vekje sekoja sezona ja imam gledano nad tri pati
не работи таткоми у оннет:ha::ha::ha:
ај ако има некој линк од online ...дај да гледам
 

igor108367

Dark Lord Sauron
Член од
25 јануари 2009
Мислења
2.516
Поени од реакции
113
Edna sezona e okolu 8gb

Od 1 do 5 sezona nekade se okolu 35 gb

A za onlajn gledanje ne znam, ama isto ke potrosis dodeka da izgledas se, makar i na Youtube
Simni si gi, da te vidi gospod,

Vekje sekoja sezona ja imam gledano nad tri pati
Не ти ја разбирам математикава како дојде до исто, ама онлине ти се сите flash И одат од 100-120 мб епизода. Тоа ти е три пати помалку од avi форматот. Сега имаш намалување на квалитет.

И од streaming можеш да ги симнеш со програмчиња како IDM, Orbit download manager или DAP.

не работи таткоми у оннет:ha::ha::ha:
ај ако има некој линк од online ...дај да гледам
Ќе ти пратам на ПП.
 

ficdogg

221b
Член од
29 септември 2008
Мислења
1.105
Поени од реакции
699
Moze da se najdat reencoded so x.264 po 100mb ep.
Mislam deka na warez-bb.org gi ima, samo ne sum siguren dali site sezoni se reencoded.

Razlikata u kvalitetot e mala, ne e nisto dramaticno, ama e waaay podobra od flv stream.
 
Член од
2 април 2006
Мислења
14.363
Поени од реакции
3.069
Кога веќе збориме за квалитет, ова е ултимативното :)



Ова за да го натерам Божино побрзо да дое, сакам да го упознам.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom