Сендвичара "Седмица"

Д

Демијан

Гостин
Да да нема збор дека 7 е главна сендвичара..Ќе ви го кажам мојот специјалитет од 7. Комбиниран со врат на тост..ма каков хамбургер ова е ЕМОЦИИ :je: :je: :je:
Викаш?Ја па цело време јадам хамбургери,стекови...Иначе и пирошката е ебење,90ден е ама вреди за парите.
 

Ljuben

Дебел!!!
Член од
3 јуни 2008
Мислења
48
Поени од реакции
2
Преценети се. Храната им е ок ама ништо екстремно. За тие пари не вреди а ни за помалце. Да е до 90 може, ама 120!
 

badluckguy

Оган под ѕвездите
Член од
8 октомври 2007
Мислења
2.925
Поени од реакции
131
Најдобар фаст-фуд во Македонија!
Ама изгор скапо.
За приближно исти пари во Љуц каде-каде поквалитетно би јадел.
 
Ј

јовица11

Гостин
Најдобра храна во Скопје и околина која вреди за парите,би јадел таму секој ден без да се заситам,ама далеку ми е:(
 

Јован

дежурен сеирџија
Член од
16 октомври 2005
Мислења
4.892
Поени од реакции
265
Вечерва го изедов мојот прв хамбургер во седумката... :vozbud:
Убав е бе... се најадов, дури можам да кажам и дека се прејадов...
Не ми се свиѓат то шо немат салати али јбг...

Засега по еднаш јадев и од кинг бургер и од седмица... мислам дека поубав е во кинг... ај ќе јадам пак, па ќе прам споредби, па ќе пишам конечен одговор :pipi:
 

BUCH

---
Член од
4 мај 2008
Мислења
616
Поени од реакции
20
два или три пати сум јадел од седмица добри се али како кај чичко стоилко нема хамбургери:vozbud:
 

BliND

Raptus regaliter...
Член од
16 јануари 2006
Мислења
3.963
Поени од реакции
361
Вечерва го изедов мојот прв хамбургер во седумката... :vozbud:
Убав е бе... се најадов, дури можам да кажам и дека се прејадов...
Не ми се свиѓат то шо немат салати али јбг...

Засега по еднаш јадев и од кинг бургер и од седмица... мислам дека поубав е во кинг... ај ќе јадам пак, па ќе прам споредби, па ќе пишам конечен одговор :pipi:
За да ти стават салати во седмица мора да побараш :)
Инаку порано беа Мнооооооооооооогу поубави..
Сега ем поскапи , ем го немаат тој шмек/вкус компирите..
Затоа веќе не им јадам :nenene:
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.539
Поени од реакции
47.988
@ Јоване толку разбираш брату,Кинг поубаво од Седмица,бог да чува и да брани.....али тоа ти е,кога цел живот јадеш во Меџик фала богу дека нема да знаеш што е хамбургер :icon_lol:

По два месеца инат прееска бев,чекав ред пола саат пошто препуно беше од некои бледолики створови од странство,што дошле за Европсково по ракомет па навалиле ко да не виделе :)

аххх нема цена моментот кога ке дојде на ред да се јаде долниот ќош кај што се испреплeтени кечапот мајонезот и залутаниот компир :pipi::pipi: :)
 

Бавча

идол на младите
Член од
25 декември 2007
Мислења
11.715
Поени од реакции
11.144
По два месеца инат прееска бев,чекав ред пола саат пошто препуно беше од некои бледолики створови од странство,што дошле за Европсково по ракомет па навалиле ко да не виделе :)

аххх нема цена моментот кога ке дојде на ред да се јаде долниот ќош кај што се испреплeтени кечапот мајонезот и залутаниот компир :pipi::pipi: :)
Кој те ебе бе :icon_lol: ја последниве 3-4 месеци гнетам у вили брат! Боље е, јбг нема соја и кило плескавица ама поздраво е и поефтино башка, не зборам за квалитет - лудница, ниво, профи итн..
Знам дека ме врзуваат многу спомени за таа пуста 7ца ама ми го скрши срцето со поскапувањето, со плескавиците, со кучињата шо ги испоутепаа :pos: овие новиве не се кревки толку хахахаха итн...
 

\m/arko

A place where the beer flows like wine...
Член од
15 јануари 2008
Мислења
6.357
Поени од реакции
789
Кој те ебе бе :icon_lol: ја последниве 3-4 месеци гнетам у вили брат! Боље е, јбг нема соја и кило плескавица ама поздраво е и поефтино башка, не зборам за квалитет - лудница, ниво, профи итн..
Знам дека ме врзуваат многу спомени за таа пуста 7ца ама ми го скрши срцето со поскапувањето, со плескавиците, со кучињата шо ги испоутепаа :pos: овие новиве не се кревки толку хахахаха итн...
You simply could not bare the pain :(
 
Член од
3 декември 2007
Мислења
2.681
Поени од реакции
182
Кој те ебе бе :icon_lol: ја последниве 3-4 месеци гнетам у вили брат! Боље е, јбг нема соја и кило плескавица ама поздраво е и поефтино башка, не зборам за квалитет - лудница, ниво, профи итн..
Знам дека ме врзуваат многу спомени за таа пуста 7ца ама ми го скрши срцето со поскапувањето, со плескавиците, со кучињата шо ги испоутепаа :pos: овие новиве не се кревки толку хахахаха итн...
FTW.
Вечерва го изедов мојот прв хамбургер во седумката... :vozbud:
Убав е бе... се најадов, дури можам да кажам и дека се прејадов...
Не ми се свиѓат то шо немат салати али јбг...

Засега по еднаш јадев и од кинг бургер и од седмица... мислам дека поубав е во кинг... ај ќе јадам пак, па ќе прам споредби, па ќе пишам конечен одговор :pipi:
Пробај "Кај Вили" и се друго ќе отиде во историја.
 

Zaphod Beeblebrox

Поранешен покул Божино
Член од
7 јуни 2008
Мислења
16.676
Поени од реакции
21.233
Седмица владее!!! Според мене најдобра сендвичара кај нас.
 
Член од
23 јуни 2008
Мислења
9.265
Поени од реакции
5.045
Седмица у срце ... али се молам да не поскапе зејтинот ....или брашното .... сендвичите од 60 на 200 отидоа.:tapp::tapp:
 

\m/arko

A place where the beer flows like wine...
Член од
15 јануари 2008
Мислења
6.357
Поени од реакции
789
Седмица у срце ... али се молам да не поскапе зејтинот ....или брашното .... сендвичите од 60 на 200 отидоа.:tapp::tapp:
Верувај зејтинот им е најевтиниот што може да се најде во градот, незнам од што беше ама знам катастрофа бил, не само седмица туку кај сите други сендвичари ПЛУС тоа колку компири поминуваат во тој зејтин а без да се смени лелелелеле. Седмица е изживеана работа-лесковачка/злате рулз!
 

Bada Bing!

шшшшшш
Член од
14 јули 2006
Мислења
2.671
Поени од реакции
114
Кинг Бургер го направија хамбургерот 120 и ставија посрање компири (мајонезот и кечапот одамна им се испод ниво). :uvo:

Каде е ова Вили!?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom