Oграбени поштари + застрелани, после чаирчанка...

Член од
3 декември 2007
Мислења
2.681
Поени од реакции
182
ne im treba nivni covek vo POSTA ...koga postata e NIVNA :)
Мислиш дека самата пошта си ги организира грабежите или организираниве банди ја контролираат поштата или...?

Мое мислење е дека имаат нивни човек, вработен, кој за одредена сума им издава информации на тие што ги извршуваат грабежите, којзнае како е целата работа, којзнае колку луѓе има вмешано.
 

Mad Maxx

SSG3000
Член од
4 мај 2005
Мислења
1.235
Поени од реакции
64
Мислиш дека самата пошта си ги организира грабежите или организираниве банди ја контролираат поштата или...?

Мое мислење е дека имаат нивни човек, вработен, кој за одредена сума им издава информации на тие што ги извршуваат грабежите, којзнае како е целата работа, којзнае колку луѓе има вмешано.
Пошта ко пошта можеби не ама у неа вработија еден куп бивши учки па ти види.
 
Член од
4 јуни 2007
Мислења
2.885
Поени од реакции
189
Абе албанец бил директор на Македонски пошти. Дуи?! :)
 
Член од
17 јуни 2007
Мислења
37
Поени од реакции
1
Па веќе треба еднаш да му се стави крај на овој див запад во Македонија. И нека не се прават удрени овие од МВР, те не знаеме, те не можеме и т.н. Симптоматично е дека сите грабежи до сега се извршени во места каде живеат Албанци и каде тие ја имаат контролата на се. By the way, овде не се работи ни за права, ни за ништо, ова е чист криминал и мора да му се стави крај. Истиот рецепт од Бродец е применлив насекаде во Македонија. И нека не скокаат многу шиптариве на форумов. Според мене ова треба да се применува за сите криминалци без разлика на етничка припадност.
 

Solid

Зона на самракот
Член од
26 август 2007
Мислења
7.174
Поени од реакции
4.133
Директорот на МК пошти знаете која националност е???:toe:
 

Solid

Зона на самракот
Член од
26 август 2007
Мислења
7.174
Поени од реакции
4.133
Прашањето беше реторичко.:helou:
 
Член од
4 јуни 2007
Мислења
2.885
Поени од реакции
189
ti izlgeda patis od D U I-kompleks po koa logika sega direktor na makedonski posti moze da bide direktor na makedonski posti,iako DUI e vo opozicija e bas si:drk:
Да бе ми поставија дијагноза. ДУИ-истичар сум бил. Според дијагнозата заклучувам дека има некоја врска, a можда сум и грешка бе, хеј. ДУИ се мирни луѓе, шо лошо направиле? A?:toe::wink:
 
Член од
30 ноември 2007
Мислења
7.441
Поени од реакции
5.803
Pozdrav i od mene.
Opasno stanalo za bogatite , cudna rabota kako ovie nosele 1 milion evra , a i cudno kako na 5 dusi im gi ukrale , a ovie ne mozele da zastrelat nieden , a i kade bila policijata vo toa vreme , zosto da nema policajci vo taa frekventna ulica , znaci sekoj moze da te ubie koga ke posaka , i ni traga ni glas od nego. I jas sum nosel cesto pati golema suma na pari , i znam kakvo e custvoto, ke ti se cini deka sekoj ke te napadne , nema bezbednost .
 

Quark

brr,brr...zbrc
Член од
12 март 2008
Мислења
3.489
Поени од реакции
156
Pa dobro be, mora li bas za sekoja slucka vo Makedonija da gi obvinuvate DUI, prestanete vise smesni ste, eve slusam i vo strumica imalo grabez na menuvacnica, i tamu li nekoj od nekoj nepostoecki ogranok na DUI go organiziral grabezot?
A inace, okolu grabezot, aj zaprasajte se zosto gi prenesuvaat tie pari kako partizani bez nikakvi prevzemeni bezbednosni merki, i po nekolku slicni incidenti, zosto mvr seuste ne rasvetli nitu eden slucaj od vakov vid, zosto posle dva-tri dena se zaborava sekoj vakov slucaj?
Se znae odgovorot, site se umesani vo ovie dela, od postata, ebanoto mvr do glupacite koi se izvrsiteli na napadite i najverojtno zimaat najmal del od kolacot.
 

Mad Maxx

SSG3000
Член од
4 мај 2005
Мислења
1.235
Поени од реакции
64
Има една работа што се вика КРИМИНАЛ.На таа работа не и е битна верата,расата,возраста...
Ова е криминал за кој у саглам земји се добија струја или игла,стрељање кај Кинезите.Да не разглабам поисе,не е право местото за тоа.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom