Кошаркарски куп на Македонија 2008

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
16 јануари 2008
Мислења
631
Поени од реакции
0
Ајдуци да ве прашам нешто: Зошто пеете песни на Ф.А и пригеска пеевте...
 
V

Viktoranius

Гостин
А која македонска навивачка група почна да ја пее прва? Па ако сите ја пеат зашто вас не ви текна пред нас да ја испеете?
Зошто покасно го видовме клипот на Чавезе.
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.539
Поени од реакции
47.986
А која македонска навивачка група почна да ја пее прва? Па ако сите ја пеат зашто вас не ви текна пред нас да ја испеете?
Шо им се замараш нека се отрујат во своја беда и неписменост,затоа стално ке бидеме декани овде а они ученичиња ;)
 
Член од
16 јануари 2008
Мислења
631
Поени од реакции
0
А вашите песни сите се смислени од вас. :pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2:
Па повеќето да. А тие што ги пееме а не се од нас ги пеат речиси сите навивачки групи. А вие пеете песни од Ф.А (од Ѓорче Петров...оооооо Струмицаа, Струмицаа) не сакам да се карам само прашав....иначе не ми е дојдено до карање славаааааааам :vozbud:
 
V

Viktoranius

Гостин
Па повеќето да. А тие што ги пееме а не се од нас ги пеат речиси сите навивачки групи. А вие пеете песни од Ф.А (од Ѓорче Петров...оооооо Струмицаа, Струмицаа) не сакам да се карам само прашав....иначе не ми е дојдено до карање славаааааааам :vozbud:

Па и вие преги на женското финале сте ја пееле од Ѓорче...
 
V

Viktoranius

Гостин
Хаха ние? Можеби се извикал некој од публиката...
Зошто лозари не беа на натпреварот од женското финале..

Добро ај нема веза, честито титула, ама мора да си признаете дека Струмица цела утакмица играше поубаво од вас и дека имаше контрола на цела утакмица.
Ама за жал среќата беше на ваша страна.

Честито титула !
 
Член од
16 јануари 2008
Мислења
631
Поени од реакции
0
Добро ај нема веза, честито титула, ама мора да си признаете дека Струмица цела утакмица играше поубаво од вас и дека имаше контрола на цела утакмица.
Ама за жал среќата беше на ваша страна.

Честито титула !
Фала...Имавте добро водство но не успеавте да го задржете, искуството се виде во последната четвртина кога успеавме да го анулираме вашето водство и да стигнеме до победа...Сепак беше една многу голема радост како кај навивачите така и кај играчите...Го скршивме и малерот, за прв пат организаторот успеа да го освое купот ( од ова се плашев повеќе):pos2:
 
Член од
2 март 2008
Мислења
3.803
Поени од реакции
66
Добро ај нема веза, честито титула, ама мора да си признаете дека Струмица цела утакмица играше поубаво од вас и дека имаше контрола на цела утакмица.
Ама за жал среќата беше на ваша страна.

Честито титула !
ubavo kaza nekoj pogore...tim kojsto vodel 15 razlika na 3:00 min do krajot a na kraj izgubil ne vrede da bide sampion...pa toa vo maloo koga igrame kosarka se nema deseno...ali toa e toa feni uste ednas dokaza deka koga saka moze da pravi so saka.i mislam deka nemate pravo na poplaki deka srekata ne bila na vasa strana zatoa so da ne bese srecata nemavte da bidite vo ova finale.dane ve pocetuvam sto se slucuvase na natprevarite so amak i pelister...ednostavno ste rodeni od gotovo da pravite veresija...
 

aerodromka

Hiena
Член од
11 март 2007
Мислења
2.752
Поени од реакции
8
За Ѓорче Петров признаваме, ама за Дале Чавезе ?

Сега ми се јави еден навивач на Чавезе и ми вика абе тие аеродромците многу убава песна имат ќе им ја украдиме.

Вие ли га смисливте Дале Чавезе бе ?
Таа песна ја пеат и на Бока навивачите, и на Мајнц навивачите, и уште многу навивачки групи, ама сигурно се ја украдиле од вас, нема што јаки сте.

a marsot??????
 
Член од
9 август 2007
Мислења
105
Поени од реакции
4
На Кавадарчани треба да им е срам што ја слават оваа победа...
Само тоа ќе кажам. На сите им е јасно кој требаше да победи, очигледно судиите од петни жили се трудеа да им помогнат на домаќините, и не, не зборувам од инает, тоа може да му биде јасно на секој што го следел натпреварот. Како што кажа Давитков, се гледаше дека значи на овој натпревар Фени требаше да победи по секоја цена. Нека им биде... Ќе беше срамно да изгубат на домашен терен, ама се знае Струмица е подобра, била и ќе остане... Единствено среќата не не` служи ама тоа е тоа. Јас се изнервирав, а можам да замислам како им било на кошаркарите. Ги видов сега низ град, се враќаа не можејќи да поверуваат што им се случи. Тоа е тоа, спортски е да се победи и спортски е да се губи и да се признае поразот.

Честитки на победниците.
СЕПАК, добра БИТКА БЕШЕ, НО Незнам СУДИИТЕ СКОПСКИ ПЕДЕРСКИ ПОСЕБНО " ЗЛАТЕВСКИ " кои цел нивни живот го поминаа со делење на ПОБЕДАТА врз МЗТ или ФЕРШПЕД сега се покаажаа како доста НЕИСКУСНИ кои му нанесоа штети и на 2 - та ТИМА , БЕЗ ЛИЧНИ СЛОБОДНИ ФРЛАЊА НА ЛАТОВИЧ И ПУПОВИ од кои ПРОМАШИЈА МАЛ ДЕЛ КОЈ БЕШЕ РЕШАВАЧКИ ЗА ЦЕЛАТА УТАКМИЦА .
А за САМАРЃИЕВ " ИСКУСВОТО СИ ГО ПРАВЕ СВОЕТО "
ИАКО БЕШЕ МОЖЕ ЕДЕН ОД НАЈ НЕ РЕАЛИЗАТОРИТЕ НА КРАЈОТ ОН А РЕШИ . ПОЗДРАВ И ДО СТРУМИЦА ! И како што кажав на еден од моите постови " НЕКА ПОБЕДЕ НАЈДОБРИОТ ". :smir:
 
Член од
3 јануари 2006
Мислења
1.200
Поени од реакции
10
На Кавадарчани треба да им е срам што ја слават оваа победа...
Само тоа ќе кажам. На сите им е јасно кој требаше да победи, очигледно судиите од петни жили се трудеа да им помогнат на домаќините, и не, не зборувам од инает, тоа може да му биде јасно на секој што го следел натпреварот. Како што кажа Давитков, се гледаше дека значи на овој натпревар Фени требаше да победи по секоја цена. Нека им биде... Ќе беше срамно да изгубат на домашен терен, ама се знае Струмица е подобра, била и ќе остане... Единствено среќата не не` служи ама тоа е тоа. Јас се изнервирав, а можам да замислам како им било на кошаркарите. Ги видов сега низ град, се враќаа не можејќи да поверуваат што им се случи. Тоа е тоа, спортски е да се победи и спортски е да се губи и да се признае поразот.

Честитки на победниците.

Jas pak ke kazham...Eden tim ako ne mozhe da si zadrzi vodstvo od 15 razlika, i da izgubi u rok od 3 minuti, togash toj tim ne zasluzuva da bide drzaven sampion. Istoto odi i obratno. Ako eden tim, so srce i so pot mozhe da se vrati od takov poraz, i da se povrati za da donese pobeda, e toa pravi shampion. I da vodeshe Feni so 15 razlika celo vreme i Strumica da pobedese, ke go kazev istoto.
Jas mislam Kavadarcani povekje zasluzija. Da se potsetime - Feni izramni 2 pati od po 7 razlika, za na krajot na prvoto poluvreme Strumica da napravi serija od 10-0, so sto im go skrsi moralot na Feni za vo tretata cetvrtina, bez da im dade sansa da vratat pred poluvremeto. A toa vodstvo ne beshe zaradi nekoja si koj znae kolku dobra igra na Strumica, tuku poradi toa shto Feni shutirashe trojki na sekoj napad, a na krajot na prvoto poluvreme imavme 2/21. Toa se 19 napadi frleni.
Sakam da kazham, Feni ako izgubeshe, ke izgubeshe zaradi nivnata losha igra, a ne zaradi dobrata igra na Strumicani.
A sudiite voopshto ne gi ukrivuvajte. Sudiite napravija losi povici i za dvata tima. Kolku pati vo prvoto poluvreme presudija fauli vrz Feni bez nikakva osnova. Me interesira kolku fauli imase Feni a kolku Strumica, ne ja vidof taa statistika na krajot. Ali Strumica imase sigurno 15tina povekje slobodni od Feni.
Na krajot najdobriot tim pobedi, dali so srekjen sut ili ne...A i da ne pogodeshe Samardziev, koj ke pobedeshe vo prodolzenieto? Strumica so padnat moral? Ili Feni so neverojatna serija, vozbuda, i samodoverba? Samardziev samo gi skrati makite na Strumica so trojkata.
A i za toa koj e podobar...ke se vidi doprva. A ako ne gresam, Feni gi ima vekje pobedeno Strumicani. Hm...

Napred Lozari! Konecno i titulata kaj nas.
 
Член од
7 март 2008
Мислења
138
Поени од реакции
4
najprvo cestita neka ni e pobedata.i batali te gi strumicani neka lafat so sakat.koj GUBI ima pravo da PLACE.a via nasite vo golem stil a zavrsija utakmicata iako pred toa ne igraea bas nisto.
i sinoca toa bese lekcija za strumicani kako se naviva od srce a ne kaa niv samo nadueni.pozz
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom