Кошаркарски куп на Македонија 2008

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
16 јули 2007
Мислења
12.497
Поени од реакции
4.070
Alealealelalealle FENI ARE THE CHAMPIONS!!! Dzabe se falevte strumi4ani deka Strumica ke go osvoi kupot. :D SE vidi koj tip e najdobar i koj ima najdobri igra4i. hahahah Strumica is a big loser. Alelelalealelaleal FENI ARE THE CHAMPIONS
....Боже мили,еве ти честитам....Само не мора толку да провоцираш..
 
Член од
14 март 2008
Мислења
58
Поени од реакции
0
MAFIJO MNOGU SME JAKI NAJ JAKI SME

CELO KAVADARCI SEGA E MNOGU SRECNO SE SLAVE
SE PUKAT OGNOMETI USTE
SITE SLAVIME SAMO VIE PLACITE :vozbud:
 
Член од
14 март 2008
Мислења
58
Поени од реакции
0
и јас славам во кревет со М*****И
VI KAZAV I NA VASIOT FORUM
JASNO MI E DEKA STE IZNERVIRANI I DEKA TREBA DA SE NERVIRATE I DEKA CE PISITE GLUPOSTI NA FORUMOV ALI TAAAE
VI KAZAV PLACITE SI I ZALITE SI NIE SI SLAVIME
:pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2:
 

iLe

Prototype
Член од
27 јануари 2007
Мислења
1.399
Поени од реакции
29
Честитки за фени...
и респект за Ајдуци за баклата што ја мотнаја :)

За таа бакла настрада невин човек..

Бтв саа се вракам од утакмицата , катастрофа еј тава ако е заслужена победа да водаш 1 у цела утакмица и тава на крајта 83-82 и на крајта со срекен кош да победаш . .
 

Setsuko

Модератор
Член од
29 јануари 2006
Мислења
6.400
Поени од реакции
5.953
На Кавадарчани треба да им е срам што ја слават оваа победа...
Само тоа ќе кажам. На сите им е јасно кој требаше да победи, очигледно судиите од петни жили се трудеа да им помогнат на домаќините, и не, не зборувам од инает, тоа може да му биде јасно на секој што го следел натпреварот. Како што кажа Давитков, се гледаше дека значи на овој натпревар Фени требаше да победи по секоја цена. Нека им биде... Ќе беше срамно да изгубат на домашен терен, ама се знае Струмица е подобра, била и ќе остане... Единствено среќата не не` служи ама тоа е тоа. Јас се изнервирав, а можам да замислам како им било на кошаркарите. Ги видов сега низ град, се враќаа не можејќи да поверуваат што им се случи. Тоа е тоа, спортски е да се победи и спортски е да се губи и да се признае поразот.

Честитки на победниците.
 
V

Viktoranius

Гостин
Во понеделник ќе бидат поднесени пријави за пичките џандарски, затоа што маваа без причини.
Таа бакла што беше запалена го изгори на тоа детето, и тоа почна да се тргнува на страна реагираше брзо, и полицијата почна да го мава без причина и го приведе. Ни приведоа околу 5-6 Ајдуци на полувреме тиа пички џандарски, не смееш вода да се напиеш, ако се напиеш вода одма јадаш и пендрак, кога почнавме да навивавме ВО ЦЕЛА ТИКВЕШКА ОКОЛИЈА повторно јадевме котеци.
Ако не беа желките да не одбранат, кавадарската пичкарска полиција ќе не убиеше, ама и они не поминаа лесно, и од нивна страна си настрадаа многу луге.

ЗА УТАКМИЦАТА НЕМАМ КОМЕНТАР !
 
V

Viktoranius

Гостин
После дале чавезе,од ѓорче петров...,сега и маршот наш го пеете а ајдуци?
Срамота.
За Ѓорче Петров признаваме, ама за Дале Чавезе ?

Сега ми се јави еден навивач на Чавезе и ми вика абе тие аеродромците многу убава песна имат ќе им ја украдиме.

Вие ли га смисливте Дале Чавезе бе ?
Таа песна ја пеат и на Бока навивачите, и на Мајнц навивачите, и уште многу навивачки групи, ама сигурно се ја украдиле од вас, нема што јаки сте.
 
Член од
16 јануари 2008
Мислења
631
Поени од реакции
0
Арената Јасмин неосвоилива!!!!!
Ајде нека ни е со среќа титулата и да ни се множат се повеќе...
Денеска имаше прекрасна атмосфера, беше прекрасно, иако беме изнемоштени (4 дена навивање) сепак покажавме дека можеме да издржеме и со последни сили пеевме викавме покрај свежите Ајдуци.
Најдобри беа моментите кога чемата заедно со пехарот дојде кај Лозари и заедно славевме. Од моја страна имаше добро суденје (две- три грешки, но наизменично), содадовте добар резултат добра предност, но Фени си ја свати сериозно работата и не успеавте да ја ја сочувате.
Кавадарци е во голема возбуда, еуфорија. Во дискотеки, кафиќи ,се пее се славе освојувањето на купот.
 

F.A.

Smile Now, Cry Later
Член од
17 април 2007
Мислења
862
Поени од реакции
3
За Ѓорче Петров признаваме, ама за Дале Чавезе ?

Сега ми се јави еден навивач на Чавезе и ми вика абе тие аеродромците многу убава песна имат ќе им ја украдиме.

Вие ли га смисливте Дале Чавезе бе ?
Таа песна ја пеат и на Бока навивачите, и на Мајнц навивачите, и уште многу навивачки групи, ама сигурно се ја украдиле од вас, нема што јаки сте.
А која македонска навивачка група почна да ја пее прва? Па ако сите ја пеат зашто вас не ви текна пред нас да ја испеете?
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom