Зашто пиете алкохол кога ви штети?

Ајанта

Македонка
Член од
21 декември 2008
Мислења
580
Поени од реакции
37
Пијам алкохол понекојпат, оти инаку пијам само вода, не поднесувам сок, па во посебни пригоди сакам да испијам чаша-две квалитетно вино, и баш ми годи, а поретко се случува да се напијам вотка. Не поднесувам луѓе кои пијат алкохол како луѓе.
 

leandra

Модератор
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.641
Поени од реакции
38.562
Пијам алкохол понекојпат, оти инаку пијам само вода, не поднесувам сок, па во посебни пригоди сакам да испијам чаша-две квалитетно вино, и баш ми годи, а поретко се случува да се напијам вотка. Не поднесувам луѓе кои пијат алкохол како луѓе.
А оние кој пијат како стока ги обожаваш:)мала шала
 
Член од
1 септември 2008
Мислења
768
Поени од реакции
18
Moreeee ako se pocnam so tie mesanite alkoholi( jin juice borovnica) togas bez da osetam na 7moto mi se vrti , edna koka kola posle toa kolku za osvezuvanje i pak:)))
 
Член од
11 јануари 2009
Мислења
68
Поени од реакции
0
Пијам зашто ми се пие а тоа дека шкоди знат сите сто пијат,
па затоа сите држете се за поговотата:Пијем заш нема утеси у води
 
Член од
3 јули 2008
Мислења
248
Поени од реакции
8
јас си пијам со паузи за да ме фаќат брзо и да се опуштам :) и не се прам тиква туку нормално потфатено :)
 

candybabe

~ПЛАВУШКА~
Член од
16 јули 2008
Мислења
588
Поени од реакции
9
па се што е умерено е ок така?
мислам до некоја граница , и да си имаш сам мерка коа ти е доволно за да бидеш насмеам и колку ти е доволно за да не стигнеш до степен на ВАЉАЊЕ по земја , маси и столчиња:vozbud:
 

Pravnice

The Don
Член од
15 ноември 2007
Мислења
2.462
Поени од реакции
1.433
Одвреме на време знам да се напијам по некоја чашка.а почесто, обично у петок сакам да пивнам троа отпојке и малце да откачам , да се опуштам. А што ако е штетно, и воздухв е штетен па шо. еднаш се живее бе , а треба мноооогу дапиеш за да умреш од тоа.ПОголеми се шансите кола да те згази.
 
Член од
3 декември 2007
Мислења
3.718
Поени од реакции
772
Не знам дали пишав претходно на темава, но би сакала да дополнам дека обожавам вотка со добро друштво:vozbud: Ах релаксирачки делува на мене... Преубаво!
 

Вештица

love&reason
Член од
2 јануари 2009
Мислења
1.524
Поени од реакции
856
морам да кажам дека алкохолот е ризик. Само еден промер :Една од најголемите причини зашто кондомите пукаат, е зашто лиѓево под дејство на акохол не ги ставаат ко што треба. Па сеа вие замислете си ја последицата
 
Член од
23 октомври 2008
Мислења
23
Поени од реакции
1
DRUGARCINJA NE SE PRAJTE FRAERI, PIENJETO NA SITE NI STETI,ISKLUCOK UMERENA KONSUMACIJA.
 

Хакет Мен

Juventus Till I Die
Член од
23 јануари 2009
Мислења
10.227
Поени од реакции
3.414
Пијем да је заборавим(се зезам) Пијам поради расположение....
 
Член од
14 јануари 2009
Мислења
144
Поени од реакции
12
Па пијам, но не вино и пиво. Најчесто коктели, ако не може тоа, чиста водка. Зошто пијам? Па оти коктелите со водка се највкусните пијалоци што сум ги пиел, многу едноставно. За штетно? Ако гледаме на тоа, многу работи не треба да правиме.
eve moj coek,i jas taka misllam a najubav koktel mi e kamikaza votka dzin i liker,i ko ce se izmesa seto too najubava plava boja so postoj i kef e za pejne
 

Тикви4ка

Нарцис со сина крв
Член од
1 март 2007
Мислења
3.134
Поени од реакции
273
па едно време пиев и ми штетеше... Затоа сега паузирам месец дена... и тоа во најголемите празници имам паузирано и планирам да си продолжам со паузата уштее доооолго време... баш заш ми штети
 

Kajgana Shop

На врв Bottom