Зашто пиете алкохол кога ви штети?

Член од
19 јуни 2007
Мислења
3.422
Поени од реакции
116
а кој рече дека пиеме?! хахаха
абе ја пијам скоро секој викенд ама по 1 чашка, максимум 2. тапа ми е да се начукам :) (иако порано и тоа го праев :) ).
 

Medea

Облинеса
Член од
25 април 2007
Мислења
2.973
Поени од реакции
3.269
Минимален хедонизам не е на одмет. Не мора да штети. Месечно дали 4 чаши алкохол внесувам. И тоа е пиво, најчесто, поради лесно мочкање на истото;)
 
Член од
7 мај 2005
Мислења
1.231
Поени од реакции
307
Ако си машко, пивото е смрт за простатата!! Гуглај за проблеми со простата кај машката популација, да видиш што значи проблем и колку боли.

Алкохолот штети во секоја варијанта, со или без хедонизам. Ги уништува мозочните клетики (кои не се регенерираат) па со текот на времето стануваш се поглуп.:toe::baeh: Да не збориме за ефектот врз другите органи, посебно црниот дроб.

Од време навреме, по една чаша вино уз јадење.
 

Oblivion

Matt Akisson
Член од
12 септември 2007
Мислења
3.526
Поени од реакции
128
Па пијам, но не вино и пиво. Најчесто коктели, ако не може тоа, чиста водка. Зошто пијам? Па оти коктелите со водка се највкусните пијалоци што сум ги пиел, многу едноставно. За штетно? Ако гледаме на тоа, многу работи не треба да правиме.
 

OMGWTFBBQ

Bone for Tuna
Член од
3 февруари 2007
Мислења
8.802
Поени од реакции
4.419
знаете како рекле старите....

се што е умерено, добро е, нема да наштети...
 
Член од
20 септември 2007
Мислења
38
Поени од реакции
1
Ja od via mojot kraj Kavadareckiot i da sakas i da necis mora da piis takva ni e tradicijta :) Si piuckam ja ne po nogu ama najnogu mi leze Z`tata Rakija... A do sea nikogas sum nemal problem od pijancenje , polovina od drugarite kaj mene na glikoza se noseni ...
 

Shorty

Вансериски
Член од
30 јануари 2007
Мислења
7.277
Поени од реакции
1.496
Ja si pijam od sto e zabavno.Ke si sedneme u drustvo kupuvas 6litra pivo i vino i pies cela nok.Posle ako si trezen ok,ako ne si ke te treznat.PS: Ne pijte bes limun vo kesa.:pos2::pos2::pos2:
У превод: Ќе се собереме 30 деца по 6 литра пиво и вино и од 2 чаши ќе се начукаме и мора лимон после да јадеме за да се вратиме во претходна состојба но тоа не пали па ме носат дома полу пивнат (веќе сум малу отрезен) и малку си глумим, правим малце проблеми и утре сум „главен“ .
 
Член од
8 јули 2008
Мислења
4.453
Поени од реакции
7.949
пааа... пијам затоа што, така од време на време се собереме некаде запиваме(се разбира без претерувања), едноставно, добра е атмосферата кога се пие, муабет па смеење, шала ово оно... а што е штетно.... јбг... све е штетно у овој време....
 

Zaphod Beeblebrox

Поранешен покул Божино
Член од
7 јуни 2008
Мислења
16.676
Поени од реакции
21.233
Се што е претерано е штетно. И вода и секс претерано ако е тогаш не е добро. Знам дека е штетно али кога ке се вмеша алкохол во друштво одма поинакви и поинтересни муабети се дешаваат.
 

eMilanist

Ursus domesticus
Член од
27 септември 2007
Мислења
2.399
Поени од реакции
1.825
Пијам дека ми се пие и кога ми се пие пијам (едностано нели). Не пушам, не се дрогирам.... мора нешто да ме умре е‘аго, не планирам да живеам 100 години.
 
Член од
28 јануари 2007
Мислења
9.850
Поени од реакции
1.559
Ништо нечини ако се претера се треба со исав :)

Инаку се пие најчесто од кеф, јас не сум крив , шо ги направиле жестоките пијалоци толку убави , :)
 
Член од
29 април 2008
Мислења
184
Поени од реакции
9
oooooo kolede nie vo veles slabo pieme koga ne pieme a koga pieme pieme oti ni se pie bidejki pienjeto vo piana sostojba e dosta pijano
 

Kajgana Shop

На врв Bottom