Депилација

U

UniqueGirl

Гостин
депилација со восок..језда боли али се трпи:wink:
 

Македон91

Благородник
Член од
21 јануари 2009
Мислења
2.134
Поени од реакции
120
Машко сум ама користам Veet. Зошто? Најбезболен начин да се депилираат незгодните влакна под пазувите :)
 

ANDZI

Fashion is my opsession
Член од
5 февруари 2007
Мислења
833
Поени од реакции
6
Јас си идам редовно на депилација во Афродита и супер ми е..Едно време се замарав и со креми и со машинка,ама на козметичар е најдобро..:pipi:
 
А

Александра Д.

Гостин
Првиот пат бев кај козметичарка со ладен восок само нозете ми ги издепилира. СЕга веќе почнав со депилатор и се депилирам дома. Првиот пат кога го пробав депилаторот болеше малку, но сега веќе немам такви големи проблеми. Секогаш кога почнува лето ќе одам кај козметичарка за да се намали густината да не боли со депилатор толку многу. Сепак не е нешто што не може да се истрпи. Од топол восок имам страв. Не сакам така да се депилирам, не можам ни да замислам.:nesvest:
 
Член од
2 април 2009
Мислења
1.405
Поени од реакции
177
Ќе има вечер вриштење дома.Принудена сум да си ја завршам вечер работава сама со помош на машинка,немам време за да отидам на асална депилација ко лани.
Барем ме занимаваше таа додека ми ставаше од тоа восокот,ама кога ќе потегнеше го гледав Господ во пижами и ѕвезди ми се појавуваа.
Е за вакви ствари стварно мразам што сум женско!
 

ani4e

mega star
Член од
12 јули 2009
Мислења
158
Поени од реакции
3
Pa odev nekoe vreme na kozmeticar, a pocesto doma so depilator ili ako mi se brza kupuvam lenticki i zavrsuvam rabota za mn pokratko:turn:
 

edy

Член од
17 јуни 2008
Мислења
16
Поени од реакции
0
машко сум ама во последно време многу влакна почнаа да ми растат над брадата под очите??неколку пати ги исчупав ама сега е бетер многу се незнам што да им правам??а исто така имам и на грбот,и место да се оретчат кога ги депилирам се згуснуваат некој совет?
 

Mrs. Vedder

red cloud at sundown
Член од
12 февруари 2009
Мислења
984
Поени од реакции
66
Прво идев кај козметичарка, со топол восок и ич не ме болеше.Со ладен имам пробано 2-3 пати ама подобро ми е со топол.
Одкога пробав со машинка видов дека па со неа уопште ништо не осеќам, дури ни скокоткање како со восокот и од тогаш сама се депилирам и немам проблем...Сега ако ме премрзе сама, тркнувам одвреме навреме до козметичар, ама ептен ретко.
 
Член од
31 јули 2009
Мислења
40
Поени од реакции
2
Znae nekoj da mi kaze kade vo skopje ima salon vo koj moze da se depiliraat maski?
 
Член од
1 септември 2009
Мислења
20
Поени од реакции
2
Што мислите за шеќерна депилација? Дали некој пробал?
 

MaRyJaNe-poison

Beauty in Black
Член од
11 септември 2007
Мислења
2.722
Поени од реакции
167
Што мислите за шеќерна депилација? Дали некој пробал?
Јас имам пробано со шеќер, малку мед мислам имаше, и лимонтус. Али не ми текнува точно рецептот како беше, и зависи не се погодува секогаш. Порано редовно вака се депилирав.
 
Член од
1 септември 2009
Мислења
20
Поени од реакции
2
Јас имам пробано со шеќер, малку мед мислам имаше, и лимонтус. Али не ми текнува точно рецептот како беше, и зависи не се погодува секогаш. Порано редовно вака се депилирав.
Мислев во салони, дома се прави голем неред, цела ќе се исполепам. Ако козметичарките се добро обучени тогаш е супер, помалку боли, 100% хигиенски (работат со ракавици а пастата ја фрлаат после), и плус ги вадат влакната во правец на растење, со што се спречува настанување на поткожни влакна...
 

VertigO

750ml ракија
Член од
11 декември 2008
Мислења
297
Поени од реакции
47
Јас си идам редовно на депилација во Афродита и супер ми е..Едно време се замарав и со креми и со машинка,ама на козметичар е најдобро..:pipi:
Каде се наоѓа ова? И јас идам во едно вака што се вика но во градов мислам дека ги има минимум 10 со вакво име:pos:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom