Dexter

I

Intex

Гостин
Знаете дека Дебра ја дозна вистината, нели? Мислам, открие кој е, ама избега?
 

bowl

.
Член од
30 јануари 2007
Мислења
8.344
Поени од реакции
1.307
Не откри кој е.

И да, просечно финале али очекувано со оглед на тоа како завршија претходните сезони. И Лила(ќе да беше) знаеше за него и беа емотивно поврзани или шотизнам па пак се ојде на крај. А и бар за мене е поинтересно коа женката незнае ништо и безгржно си го праи сендвичот у кујна. :tv:
 

bowl

.
Член од
30 јануари 2007
Мислења
8.344
Поени од реакции
1.307
Не верувам на тоа да мислеше, можда поише за Рита се однесуваше.
 

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
18.726
Поени од реакции
18.473
Што и да мислела епизодата сепак беше лоша..
 

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
18.726
Поени од реакции
18.473
Јас сакав Деб да дознае ама да не ги пријави баш ќе беше Cool и нешто неочекувано! не вака клише го направија, немаат гз сценристиве а тоа ич не го поштувам! секој крај на сезоните од Декстер е ист! се стега обрачот околку Декстер и на крај магично се вади...па нека измислат нешто друго да му се сневиди, во овој поглед Декстер од секогаш била релативно послаба од другите серии, пример Хаус ќе има просечна сезона ама крајот на истата е секогаш добар Да ме стаат сценарист на кратко време или ќе се откажат сите од серијата одма или ќе ја засакаат :pos:
 
Член од
25 јуни 2007
Мислења
2.307
Поени од реакции
1.134
Добро немаше нешто вауууу како на крајот на прошлата сезона. Што се вика ни првите три сезони не завршуваа на нивото како на 4 тата сезона. Но сепак не беше лошо. Можда сестра му не знае но Квин знае и ќе биде занимливо како и да е.
 
Член од
21 декември 2008
Мислења
213
Поени од реакции
15
По финалето од 4тата сезона нормално е да има разочарувања од ова финале.
Сезоната не беше лоша.. интересна беше, но и јас сум еден од оние што мислат дека Дебра требаше да дознае. Многу е „лесен“ ваквиот крај каде Дебра не дознава, Лумен си оди и декстер повторно е сам. Вака Декстер во следната сезона пак продолжува по старо.. се е исто, ништо не е сменето. Според мене требаше Дебра да дознае, Лумен да остане (а знаев дека нема да остане затоа што е гест стар нели...) и така ќе имаше многу тензичен почеток на следната сезона.. сега не знам што ќе прават ама искрено се надевам дека ќе има многу thrill и дека ќе биде последна оваа 6та сезона.
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.707
Поени од реакции
27.670
гррррррррр знаев дека така нешо ќе испадне... навивав да го фатат декстер ффс досаден е веќе
сеа шо, нова сезона, ќе се појави нов убиец... пак тупење

 
T

Tetro

Гостин
Оф-топик:

Dexter stars Michael C. Hall and Jennifer Carpenter to divorce after just two years of marriage

Dexter stars Michael C. Hall and Jennifer Carpenter are to divorce after just two years of marriage.
Representatives for the couple confirmed the news to Entertainment Weekly today.
'Having been separated for some time, Jennifer Carpenter and Michael C. Hall have filed for divorce,' the spokesman confirmed.



The couple play brother and sister Dexter and Deb Morgan on the hit Showtime series about a serial killer who only murders other killers.
They married on New Years Eve in 2009 after two years of dating.
The announcement comes just one day after Carpenter attended the fifth season finale party in New York without Hall, according to Access Hollywood.
A source told the website that the pair have not been getting along on the set of the show this season.

Hall, 39, who completed treatment for Hodgkin's lymphoma earlier this year, always maintained that the couple's personal relationship did not affect their work on set.
'We certainly pride ourselves in being professionals,' he told Us Weekly earlier this year. 'We work on the same show but we’re not in every scene together. We don’t see each other on set as often as you’d think.'
Dexter’s fifth season finale on Sunday night attracted 2.9 million viewers, making it the series’ highest rated season yet.
The show has averaged over five million viewers per week and has already been picked up for a fifth season.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom