Dexter

Член од
4 јуни 2007
Мислења
2.885
Поени од реакции
189
Според мене требаше Дебра да дознае, Лумен да остане (а знаев дека нема да остане затоа што е гест стар нели...) и така ќе имаше многу тензичен почеток на следната сезона.. сега не знам што ќе прават ама искрено се надевам дека ќе има многу thrill и дека ќе биде последна оваа 6та сезона.
Кога Лумен му кажуваше на Декстер дека ќе си оди мислев дека Декстер ќе ја убие и ако се случеше тоа финалето ќе беше спасено и нормално следната сезона ќе имаше друг тек, простор за маневри со карактерот на Декстер ама заебаа работа.
 

ScaryGirl

Lurker
Член од
19 јуни 2008
Мислења
303
Поени од реакции
4
уште од почеток знаев дека лумен е bitch. и убаво што си отиде, барем мене многу ме нервираше..ама можеше барем и да умре...
и да, многу ќе беше подобро дебра да дознаеше..барем дека и помага на лумен. сфаќам зошто ги пушти, ама..
 

ЛеоЛе07

Не биди трол
Член од
8 октомври 2010
Мислења
879
Поени од реакции
375
И шо сеа? Заврши серијата и треба да чекам 10 месеци за следна сезона :(
 
I

Intex

Гостин
Овие се разведуваат, па може Џенифер (Дебра) ќе сака да ја напушти серијата. Ама не да е глупо со ова.
Плус и крајот на оваа сезона е доста лош.
Ех што не одеа по книгите (не ми се читани), ама од рецензиите по интернетот приказната има совршен тек.
Нема мртва Рита, деца социопати, Руди е жив и се враќа. :vozbud:

Ај некој од Скопјето да се распраша дали ги има таму некаде во класична форма ... не е проблем ако се на англиски?
 
Член од
27 март 2007
Мислења
735
Поени од реакции
316
Мене баш ми се допадна финалево, незнам зошто сте толку разочарани. Финале како финале се си заврши како што треба, без непотребни заплети кои ќе не мачат скоро една година додека да испадне наредната сезона.
Понатаму ќе биде интересно... Квин мислам дека знае дека Декстер е убиец.
 
T

Tetro

Гостин
Dexter Nominated for 3 Golden Globes, including Best Television Series – Drama, Best Performance by an Actor in a Television Series – Drama (Michael C. Hall), and Best Performance by an Actress in a Supporting Role in a Series (Julia Stiles)!
:vozbud:
 

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
18.726
Поени од реакции
18.473
Dexter Nominated for 3 Golden Globes, including Best Television Series – Drama, Best Performance by an Actor in a Television Series – Drama (Michael C. Hall), and Best Performance by an Actress in a Supporting Role in a Series (Julia Stiles)!
:vozbud:
Julia Stiles незаслужено, најдобра серија исто така тешко. Најдобро одиграна улога од водечки актeр? може :)
 
Член од
14 април 2007
Мислења
1.812
Поени од реакции
1.047
Разочаран сум, сега ми е сеедно дали следната епизода (сезона) ќе почне утре, или после 9-10 месеци.
 

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
18.726
Поени од реакции
18.473
За Julia Stiles ќе се сложам тука, ама за најдобра серија мислам дека е заслужено (9.4 на IMDb).
За оваа година се бира нели? и да е генерално серијата е одлична меѓутоа, неможе со најдобриот серии, секое финале на сезоните е буквално исто обрачот се стега околу Декстер и на крај се спасува, нема иновативност. Еве ќе ти дадам пример еден погледни ја Брејкинг Бед, во таа серија буквално секој концепт и идеја е уникатна и неможеш да се разочараш од ниеден аспект, ниту од сценарио нити од глумата која е феноменална, за разлика од Декстер во која освем Деб и Декстер другите се цела класа подоле во поглед на квалитет на глума :)
 
T

Tetro

Гостин
За оваа година се бира нели? и да е генерално серијата е одлична меѓутоа, неможе со најдобриот серии, секое финале на сезоните е буквално исто обрачот се стега околу Декстер и на крај се спасува, нема иновативност. Еве ќе ти дадам пример еден погледни ја Брејкинг Бед, во таа серија буквално секој концепт и идеја е уникатна и неможеш да се разочараш од ниеден аспект, ниту од сценарио нити од глумата која е феноменална, за разлика од Декстер во која освем Деб и Декстер другите се цела класа подоле во поглед на квалитет на глума :)
Изгледано одамна и тоа. :) Ќе чекаме нови наредната година.
Калифорникејшн продолжува исто со 4-та сезона од Јануари. :)


Да не бидам оф-топик:
Номинации за Best Television Series - Drama
"Boardwalk Empire" (2009)
"Dexter" (2006)
"The Good Wife" (2009)
"Mad Men" (2007)
"The Walking Dead" (2010)
http://www.imdb.com/features/globes/2011/nominations
 

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
18.726
Поени од реакции
18.473
Пффф Boardwalk Empire, ???

The Good Wife??

LOL!

Каде е Брејкинг Бед? во овој избор Декстер е без конкуренција, немам муабет.

П.С. Одлично што си ги изгледал Калифорникејшн и Брејкинг Бед, барем ќе имам со кого да водам квалитетна дискусија кога ќе почнат новите сезони :)
 
T

Tetro

Гостин
Еве го:

Best Performance by an Actor in a Television Series - Drama
Steve Buscemi for "Boardwalk Empire" (2009)
Bryan Cranston for "Breaking Bad" (2008)
Michael C. Hall for "Dexter" (2006)
Jon Hamm for "Mad Men" (2007)
Hugh Laurie for "House" (2004)

Ќе има добра тепачка, и двајцата се ликови убијци :pos:
 

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
18.726
Поени од реакции
18.473
Best Performance by an Actor in a Television Series - Drama
Steve Buscemi for "Boardwalk Empire" (2009)
Bryan Cranston for "Breaking Bad" (2008)
Michael C. Hall for "Dexter" (2006)
Jon Hamm for "Mad Men" (2007)
Hugh Laurie for "House" (2004)

Ќе има добра тепачка, и двајцата се ликови убијци :pos:
Аууу стварно, се двојат ептен двајцата! а тука би го додал и Хју Лари, иако серијата станува досадна сепак глуми за сите пари...
 

Dietrich

Just a fan...
Член од
12 мај 2010
Мислења
161
Поени од реакции
80
btw сте слушнале за спојлери, јас барем знам никогаш да не отвара теми ако не им е гледана епизодата ама доста народ сте заебале вака целото финале го прераскажавте, без разлика дали сте биле исфрустрирани... :smir:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom