Dexter

Jax Rebel

Navajo Rider
Член од
6 јули 2008
Мислења
5.258
Поени од реакции
2.253
Утре е последна епизода??????? Зарем ќе може се да се стави во 50тина минути, не знам стварно што расплет ќе има....
 
I

Intex

Гостин
Мхм, утре е.
Ваљда пак ќе има некој сјебан крај каде ќе остават простор за новата сезона, ко што направија со претходната.

И никој не ми одговори:
кој ги претепа децата?:pos:
 

Iceboy

Porque somos LOS MEJORES
Член од
23 октомври 2008
Мислења
17.278
Поени од реакции
17.958
Сигурно чим се знае дека ќе има уште една сезона, ќе има некој крај која ќе ја остави отворена 6тата сезона. Како и да е одвај чекам понеделник после школо :):vozbud:
П.С. Кулен чоек сите те мразат затоа не ти одговарааа....а можеби и нејќат уште толку спојлери да отвараат :):pos2:
 

Anne.

~
Член од
4 декември 2009
Мислења
4.629
Поени од реакции
10.284
кој ги претепа децата?:pos:
Децата ги претепа управителката што го злоставуваше Декстер.
Него како идеше, кога почнуваше нова сезона? Леле уште сега почнав да ја мислам:(
 
Член од
14 април 2007
Мислења
1.812
Поени од реакции
1.047
Осеќам дека сезоната ќе заврши како Декстер седи во полициска станица со лисици на рацете.Мора е нешто такво сјебано што ќе не остави да размислуваме до почетокот на следната сезона, како што беше со смртта на Рита.
 

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
18.726
Поени од реакции
18.473
Лошо финале, вака нешто му доаѓа.

Упс, одеднаш немам веќе потреба за убивање/одмазда и сега сакам да си одам? right... Што е со емотивната поврзаност?? тука сценариститите направија огромна грешка! демек Лумен беше со Декстер само заради осветата а немаше чуства за него?! ја направија со сила кучка. Голем пропуст кој не го очекував од квалитетно шоу како Декстер, па уште и самата сцена, кога се разделија беше фрустрирачки лошо осмислена, Декстер ги крши тањирите!? ејјј! :pos:
 

ЛеоЛе07

Не биди трол
Член од
8 октомври 2010
Мислења
879
Поени од реакции
375
Јас си ги чував епизодите од последнава епизода до вчера. Стигнав до 8ма и вечер финиш на сезоната:vozbud:
 
Член од
3 декември 2007
Мислења
2.681
Поени од реакции
182
Lumen said I gave her her life back, a reversal of my usual role. Well, the fact is, she gave me mine back too.

And I'm left not with what she took from me, but with what she brought.

Eyes that saw me, finally, for who I really am. And this certainty that nothing, nothing is set in stone. Not even darkness.

While she was here, she made me think, for the briefest moment, that I might even have a chance to be human.



Можеби не толку драматичен крај, па и чуден избор во врска со одлуката на Лумен, но сепак Декстер останува нашиот најомилен убиец. :)
 

Woofer

I'm a very neat monster.
Член од
21 април 2010
Мислења
854
Поени од реакции
325
Лошо финале, вака нешто му доаѓа.

Упс, одеднаш немам веќе потреба за убивање/одмазда и сега сакам да си одам? right... Што е со емотивната поврзаност?? тука сценариститите направија огромна грешка! демек Лумен беше со Декстер само заради осветата а немаше чуства за него?! ја направија со сила кучка. Голем пропуст кој не го очекував од квалитетно шоу како Декстер, па уште и самата сцена, кога се разделија беше фрустрирачки лошо осмислена, Декстер ги крши тањирите!? ејјј! :pos:

Хех добро што ја изгледав пред да пишеш :tv:

Не ми е јасно само од кај ја најде таа девојката Масука на крајот lol
 

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
18.726
Поени од реакции
18.473
Хех добро што ја изгледав пред да пишеш :tv:

Не ми е јасно само од кај ја најде таа девојката Масука на крајот lol
Заврши Декстер, сега се чека Breaking Bad!! :vozbud:

--- надополнето ---

Хех добро што ја изгледав пред да пишеш :tv:

Не ми е јасно само од кај ја најде таа девојката Масука на крајот lol
Заврши Декстер, сега се чека Breaking Bad!! :vozbud:
 

Apokalipto

Tredici
Член од
4 март 2007
Мислења
15.576
Поени од реакции
2.585
Леле Псај ако лажеш... се надевам дека лажеш, ми скрши филм
 

Kajgana Shop

На врв Bottom