Dexter

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.707
Поени од реакции
27.670
Добра епизода. Ми се сфиѓа што на некој начин ја исмејаа Џастин Бибер, демек срамота е да знаеш која е :pos:
пееееер, џастин бибер е машко...

П.С. Оваа на крајот беше Стајлс, така?
јес оф корс
многу кул глумица, изглеа ќе ја има во повеќе епизоди... ништо чудно и цура да му стане на декс

Erm... Барам една мелодија од серијава, ја има баш во последнава епизода од 3:00 до 3:30 ве молам... кој знае нека кажува која е... се убив од преслушување на OST по јутјуб ама без успех.
мислам дека е
 
T

Tetro

Гостин
Erm... Барам една мелодија од серијава, ја има баш во последнава епизода од 3:00 до 3:30 ве молам... кој знае нека кажува која е... се убив од преслушување на OST по јутјуб ама без успех.
Рано е за сезонскиве.
Може да излезе нешто во меѓувреме, а за сите комплет од сезона 5-та ќе почекаме до декември :smir:

--- надополнето ---

мислам дека е
:nenene: таа е од првата сезона (малку модифицирана)
 

Apokalipto

Tredici
Член од
4 март 2007
Мислења
15.576
Поени од реакции
2.585
Не е таа, ни одблиску :smir: инаку ја има и во другите сезони... баш вака упикана.
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.707
Поени од реакции
27.670
дап


станува поинтересно
 
T

Tetro

Гостин
Станува мнооогу поинтересно!!!

Откако се изначитав спојлери на темава, конечно ја изгледав 503 :) А за наредната епизода, очекувајте многу бркања :)
 

Iceboy

Porque somos LOS MEJORES
Член од
23 октомври 2008
Мислења
17.278
Поени од реакции
17.958
Станува весело. Третава епизода веќе заличи на Декстер кој го знаеме од претходните сезони:)
 

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
18.726
Поени од реакции
18.473
Ако ја имаше во поранешните. ќе ти ја најдам штом ја изгледам епизодава... тоа ќе биде вечерва најверојатно :vozbud:
Незнам за која песна зборуваш, ама еве ја песната која е врв од Декстер, го истакнува него многу прецизно и суштински!

FUCKING BRILLIANT!

 

Apokalipto

Tredici
Член од
4 март 2007
Мислења
15.576
Поени од реакции
2.585
Незнам за која песна зборуваш, ама еве ја песната која е врв од Декстер, го истакнува него многу прецизно и суштински!
Ако ја имаш последнава епизода, слушај го делот од 3:00 до 3:30 - тоа го бараме т.е јас го барам :) ќе ти бидам многу многу благодарен ако ми го најдеш
 

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
18.726
Поени од реакции
18.473
Ако ја имаш последнава епизода, слушај го делот од 3:00 до 3:30 - тоа го бараме т.е јас го барам :) ќе ти бидам многу многу благодарен ако ми го најдеш
Пробав али не успеав, проблемот е што санудракот од Декстер кој го имам е негде од 2009 година така што таа песна не опфатена ама затоа сите други главни да :)

Како и да е добра е стварно, :)

П.С. Барав и на Имдб детали ама не најдов...
 
I

Intex

Гостин
:vozbud::vozbud:
Damn, this one's good.

Цела епизода беше возбудлива, не паузирав ни за момент, ма не ни трепнав.:D Единствено приказната за Анхел и Лагуерта ми е побледа, ама гарант ова е подготвување за нешто големо во врска со нив.
За Декстер ..... ова е премногу. Џулија Стајлс има некоја ептен fucked up позадина, ќе видиме што како е.

П.С. Само мене ликот на Џулија ми е за Декстер, ко
Соњечка за Раскољникова?
 

wot

aloof
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.542
Поени од реакции
33.751
На децата мртов ладен им вика: I am sorry for your loss, а со оваа сочуствува? Абе ај..
Kill the bitch already.
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.707
Поени од реакции
27.670
me likey me likey
најбоље епизода до сеа
 

Гладиус

notusually
Член од
14 август 2008
Мислења
5.508
Поени од реакции
1.728
Одлична глума на Џулија. Секоја чест. Одбрале совршена актерка за улогата а и сезонава е се по intense од недела во недела.
Ме копка ептен Квин до кај ќе оди и што ќе успее да постигне на крај а попатно си креирам можни сценарија за улогата на Лумен и што таа ќе му донесе на Декстер.
Браво за епизодава, пак ќе кажам. Каде каде, подобра од претходните три.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom