21.12.2012 (read only)

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
24 август 2007
Мислења
761
Поени од реакции
15
Од кај си сигурен до толку дека ќе се случи нешто? Кои сме ние да ја предвидиме иднината, еднинствено што остана е да се чека и види со свои очи.
Погледни наназад на темата да видиш колку работи се поклопуваат со 2012.
 

Xak

Член од
23 декември 2007
Мислења
2.610
Поени од реакции
464
So we finally gonna die! : )))))
Глупости :)
Јас ви гарантирам дека нема да умреме, ако умреме ви должам на сите сладолед ако не вие на мене :)
 

-Mr.Positive-

MKD gentlemen
Член од
12 септември 2008
Мислења
609
Поени од реакции
47
пази сеа

има повеке работи шо се предвидуваат дека ке се десат на таа година

прво светот завршува на 12.12.2012 според маите

некој научник рекол дека у 2012 атланта потонатиот континет ке се издигне


анјштајн рекол догаш поларните струи ке се сменат или така нешо


амстронг (не му го знам правилно името) рекол метеор ке ја погоди и ке има големи човечки загуби


некој рекол дека океанот ке се подигне и ке имаме 10% копно 90% океан

други викат дека планета која е огромна ке не мавне и ке имаме пак големи човечки загуби

последниот рекол дека ке помине метеор у 2012 и ке не промаши ама у 2036 се врака и не мава наголемо


неможеме да знаеме со ке се деси
може и да ја преживеме годината
све е можно така да живејте го секој ден како да ви е последен
 

Devil-King

Пациентот од Бардовци
Член од
3 февруари 2007
Мислења
1.009
Поени од реакции
67
Coveku kef ima da bide posledniot mesec pred 21 dekemvri 2012, ma toa ke bide LUDILA.
Vesnicite postojano stampaat sranje,na you tube ima klipovi povtorno kako nie umirame, na tv davaat dokumentarci, narodot zbudaluva,povtorno luge se samoubivat ZATOA STO NE SAKAAT DA ZAGINAT (kako sto bese slucajot so LHC se samoubila nekoja tipka da ne zagine:D), posle toa luge se ispoveduvaat,aman vo ime na oca kur da ne kloca ama da ne umrime nikako, napusteni gradovi,stvari i uzas sekade nikoj ne spie veke mirno, osven tie sto im e isklucena strujata poradi neplateni smetki a vesnikot go koristat kako toaletna hartija pa ne uspeale da procitaat sto e toa FENOMEN 2012 (COVEK STO KORISTI FEN MARKA 2012) valjda ke si recat.
Inace maite imale golema smisla za humor,a nekoj seto toa sto poveke sakal triler i akcija go pretumacil vaka. Neso ke se sluci vo 2012 na 21 dekemvri.Ama neznajme so.
I jas vaka bi dodal na toa. Utre nesto ke se sluci. AMA NEZNAM STO!!!
ili ke stanam od spienje i ke mocam so leva raka ili prvo ke porucam pa kafe pa na mocanje...ili ke mi doe nekoj gostin ama pojma stvarno nemam sto.
I golema blagodarnost do site sto ke go citaat mojov post poso oci ke isteraat na latinica mi e pisen zimi majka neam kirilica poso neso e sjebano pc-to.
Nema da imaat maka samo tie so nosat cvikeri od 7.5 megapikseli ili so se prirodno VGA oci so imat.
Ne mu treba nikomu da ceka do 2012 da se sluci nesto.
Zastanete vo sobata zatvoree se na samo.Zemete dlabok zdiv,istegnete se na krevet,razmislete sto posledno vreme se slucuva.Ke sfatite deka toa SO TREBA DA SLUCI VEKE SE DESAVA.
 

Mlad_man

Sine Qua Non
Член од
20 април 2007
Мислења
3.475
Поени од реакции
207
Абе и утре може да се деси да цркнеме или да живееме. Секој ден се може да се случи и пак идеме потанаму. утре може недајбоже и кола да ме удри и тоа не значи дека поради таа помисла сега јас треба да прекинам да верувам и аспирирам кон тоа што го сакам и да си правам глупости.
 

Rock Girl

Liber, libertas!
Член од
11 август 2007
Мислења
500
Поени од реакции
28
Сега па викаат дека овој експериментот со акцелераторот ќе направи црна дупка и демек таа у 2012 ќе се зголемела уште повеќе и ќе не проголтала. Yeah right.
 

^Exotic^

Wanderstruck
Член од
25 ноември 2007
Мислења
5.969
Поени од реакции
1.059
Ајде некој нека измисли дека дупката ќе се зголеми во 2036.Уште малце надеж:)
 

Demon_Lord

May the force be with you!
Член од
11 септември 2008
Мислења
428
Поени од реакции
9
Абе зиви глупости :) за предвидување не е, бидејќи човечката природа е непредвидлива... Според мене ако човечката раса престане да постои тоа би било само од човечка природа... Природните причини како астероиди, глобални затоплувања, планети Х,изгаснување на сонцето, човекот е способен и ќе биде уште поспособен да ги надмини во иднина... Само човекот самоиот може да се самоуништи, на пример со создавање на небалансирана технологија (која што вејќе не може да се контролира...)
 

Voice of Jericho

Twisted Firestarter
Член од
13 септември 2008
Мислења
301
Поени од реакции
137
Поишпекулирана година од 2012 година нема. Јас нешто имам гледано емисии, и на Интернет имам читано и се што сум прочитал и видел има логика, така што тука не останувам рамнодушен, туку треба само да ја дочекаме таа година и да видиме дали претскажуваниот месија ке дојде на Земјата и ќе има битка меѓу доброто и злото...
 

naums

Cakar
Член од
8 септември 2008
Мислења
19
Поени од реакции
1
ej a kakva e taa crna dupka sto ke se otvori ako eksperimentot ne uspee.ako crnata dupka ne goltne sto ke bidi so nas.dali mozi da mi objasnite so primer
 

Овердрајв

Модератор
Член од
5 ноември 2005
Мислења
4.255
Поени од реакции
569
ej a kakva e taa crna dupka sto ke se otvori ako eksperimentot ne uspee.ako crnata dupka ne goltne sto ke bidi so nas.dali mozi da mi objasnite so primer
Не може да се објасни со пример, затоа што таа област е сеуште само теоретска и има милион претпоставки.

Опаметете се веќе еднаш, прекинете да читате таблоиди, Библии, Курани, земете читајте учебници по физика од 7мо па натаму и не предизвикувајте паника. И прекинете да ја вртите темава во таа насока, ебате неписмените.. 40 од 45 страни сте изнапишале глупости за крајот на светот, колку ви е страв, "леле ќе умреме", без да ги прочитате првите две страни и да размислите/истражите малку за себе.
 

Apokalipto

Tredici
Член од
4 март 2007
Мислења
15.576
Поени од реакции
2.585
Мене стварно не ми е јасно како успеаа да ги поврзат Нострадамус и ЦЕРН со 2012 :uvo:
 

^Exotic^

Wanderstruck
Член од
25 ноември 2007
Мислења
5.969
Поени од реакции
1.059
Еден збор.Апокалипса:)
Се што ќе се слушни слично такви како на пример со 2012, па после слушнале ЦЕРН, па 2036 и се во ист кош ставаат:)
 

[zEUs]

Go England!! GO!!
Член од
1 јули 2008
Мислења
4.398
Поени од реакции
535
Маите имаат изработено календар кој завршува во 2012 година , но тоа не значи дека тогаш ќе биде крај на свет можда им се потрошило хартија (или на што пишувале тогаш) или им се здосадило !!!
 
Член од
9 септември 2008
Мислења
431
Поени од реакции
63
нема да има ништо страшно во 2012 година.откако знам за себе цело време некој нешто предвидува (крај на светот и сл.) па ништо до сега.па и 2012 нема да има ништо спектакуларно
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom