Хипхоп културата надвор од нашите граници

Член од
1 ноември 2008
Мислења
7.396
Поени од реакции
1.880
толку ти е познавањето

наредниот ќе пишит дека е врчак, па тони зен :tapp:
 

Mind In Motion

Smirking Revenge
Член од
29 мај 2007
Мислења
816
Поени од реакции
46
STR2 и RNS....

Просто воодушевен! Човече, лириките се чудо! :smir:

П.С: Добро се кулират, на ритмов! :):smir:
 

gooner4life

Arsenal-Maniak
Член од
11 јули 2008
Мислења
7.037
Поени од реакции
1.567
u redu e brat :smir:vaka sea imam edno prasanje do site so slusaat mak rap koj go pocnal u mk rapot ago ,cista okolina,saf?? dali nekoj znae znaci do site so slusaat mak rap :toe:
еепа брат први беа чиста околина... имаш сеуште се продаваат нивни це-диња... со ретардисани песнички ко.. грк на мојот штрк.. гатанка... имаш у мекдоналдз знам се продава це-дето мислам 200 денари е само.. првиот рап у мкд ... иако не е нешто ко сега легија..чернобил..и да не набројувам
и немој така бе Аго :nenene: Аго со Џака имаат заедно почнато но ко што пее Џака у 93та :smir:

а Alex_The_Great уживај бе пер не се замарај хаха барем Аго викаат... а ако кажат Врчак или Зен хаааммм... Врчак не е ни некад бил рапер... али Зен имаше малку рап знаеме со “рап фанатик“ траката и после тоа малку го снема ... и наеднаш.. искочи у пустата комерцијала која го донесе до поп музиката денес...сегашното .. не му е рап
 
Член од
20 ноември 2008
Мислења
6.104
Поени од реакции
2.514
па рап најмногу слушам а и хип хоп слушам :)
 

J@mbo

Zack de la Rocha
Член од
18 септември 2008
Мислења
386
Поени од реакции
8
еепа брат први беа чиста околина... имаш сеуште се продаваат нивни це-диња... со ретардисани песнички ко.. грк на мојот штрк.. гатанка... имаш у мекдоналдз знам се продава це-дето мислам 200 денари е само.. првиот рап у мкд ... иако не е нешто ко сега легија..чернобил..и да не набројувам
и немој така бе Аго :nenene: Аго со Џака имаат заедно почнато но ко што пее Џака у 93та :smir:

а Alex_The_Great уживај бе пер не се замарај хаха барем Аго викаат... а ако кажат Врчак или Зен хаааммм... Врчак не е ни некад бил рапер... али Зен имаше малку рап знаеме со “рап фанатик“ траката и после тоа малку го снема ... и наеднаш.. искочи у пустата комерцијала која го донесе до поп музиката денес...сегашното .. не му е рап
fala brat za informacijata:smir: koga sme kaj ago covekot me nervira najmnogu se prai deka e on prv u mak so go pocnal rapot ne zbori so saf ne zbori so legijata prai pesni za pistolero za slatkar i ima pesna edna nezz kako se vika demek e old school on neso on gi naucil site na rap nezz kako se vikase:toe:bitno mn e ufilman so nikoj ne zbori od mak rap skoro:tapp::tapp:
 

BliND

Raptus regaliter...
Член од
16 јануари 2006
Мислења
3.963
Поени од реакции
361
еепа брат први беа чиста околина... имаш сеуште се продаваат нивни це-диња... со ретардисани песнички ко.. грк на мојот штрк.. гатанка... имаш у мекдоналдз знам се продава це-дето мислам 200 денари е само.. првиот рап у мкд ... иако не е нешто ко сега легија..чернобил..и да не набројувам
и немој така бе Аго :nenene: Аго со Џака имаат заедно почнато но ко што пее Џака у 93та :smir:
Ги имам јас сите песни од Чиста Околина од тоа цеде , којзнае од кај ми се, имам и првиот албум од Џака шо е многу поразличен од ова (за мене) срањево што го продуцира денес . Исто така никој не ги спомна Темната Страна , многу чил рап со смешни лирики се они . И Црна Тачка се исти:).
Тоа се траки кој вредеше да се слушаат... :)
Споредете ги RNS ,Легијата , Л.Д. Пистолеро и незнам таму уше кој со овие. Разликата е очигледна.
 

gooner4life

Arsenal-Maniak
Член од
11 јули 2008
Мислења
7.037
Поени од реакции
1.567
Ги имам јас сите песни од Чиста Околина од тоа цеде , којзнае од кај ми се, имам и првиот албум од Џака шо е многу поразличен од ова (за мене) срањево што го продуцира денес . Исто така никој не ги спомна Темната Страна , многу чил рап со смешни лирики се они . И Црна Тачка се исти:).
Тоа се траки кој вредеше да се слушаат... :)
Споредете ги RNS ,Легијата , Л.Д. Пистолеро и незнам таму уше кој со овие. Разликата е очигледна.
епа брат темната страна е аго бе ...спомната е темната страна многу пати... и јас лично не го поштуем аго исто така ко дечкото горе... порано со Легијата... и се срчка со сите нив... проив искочи.. па нека иде сам ако не ми пречи .. не го дисам хаха не викам ништо али не го слушам :helou: и само да кажам ... не е точно дека не збори со никој во мак рапов... значи он им помага како продуцент на многу помали групи во рапов а исто така Дудо има почнато све кај него и најголема почит дава на аго поради тоа што ко прво остаи пријатели... прва трака 7мо 8мо одд со Аго му е напраена... исто така .. Екипата тетово .. у секоја втора песна викаат како ДНС екипа ги поштует... и свп и римиски масиф исто се пријатели ко што знам вака со Аго исто така многу други одлични сега рапери :wink:
 
Член од
1 ноември 2008
Мислења
7.396
Поени од реакции
1.880
дали постојт таква тема во музика кај што немат да дојт металец и да ми кажува дека металот е најдобра музика се друго е срање, металот е уметност другите врска немаат со уметност народов е неписмен незнаат што слушаат, ебаго вие металциве сте најпаметни па се знајте
колку што гледам темава е хип хоп и тука би требало да пишуваат оние на кои им се допаѓа хип хопот и го слушаат и го живеат
а не некој да труби дека нечини таа музика дека се останато е подобро, оти колку што паметам отворивте и таква тема па таму пишувајте не тупете овде
 
F

FallenHypaspist

Гостин
Не познавам таков металец кој плука на сите други музики освен на металот....

Металот е поврзан со скоро сите квалитетни музики....додека рапот не е повржан скоро со ништо....
 
Член од
1 ноември 2008
Мислења
7.396
Поени од реакции
1.880
па немора да плука, дали може едноставно да ја скокне темава и да си пишува во метал и да не ми труби овде дека металот е уметност, а рапот не е
секој со свој вкус
секој со свое гледиште на нештата
почитувај туѓо мислење ако сакаш некој да почитува твое
 

SrRulz

Siempre Real Madrid
Член од
8 декември 2007
Мислења
4.845
Поени од реакции
221
Не познавам таков металец кој плука на сите други музики освен на металот....

Металот е поврзан со скоро сите квалитетни музики....додека рапот не е повржан скоро со ништо....
Мајка ти е поврзана со мене прашај ја има да ти каже многу работи што не ги знаеш... ДОСТА СЕРЕВТЕ ПО ТЕМАВА БЕ! НЕ ВИ ЗДОСАДИ?? Ќе го замолам модераторот да превземе нешто пошто стварно не е фер спрема нас, отворија нова тема како рапот бил глупост нека пишуват таму доста не провоцираа овде! И моето мислење за металот е полошо отколку твоето за рапот пак не ја трубам на сите теми поврзани со метал како тоа металот не чини а рапот е закон... ај оди гледај ДрагонБол и не замарај!
 

GoD.HateUSaLL

Фар акрос д диштанс
Член од
30 март 2008
Мислења
8.339
Поени од реакции
8.238
Мајка ти е поврзана со мене прашај ја има да ти каже многу работи што не ги знаеш... ДОСТА СЕРЕВТЕ ПО ТЕМАВА БЕ! НЕ ВИ ЗДОСАДИ?? Ќе го замолам модераторот да превземе нешто пошто стварно не е фер спрема нас, отворија нова тема како рапот бил глупост нека пишуват таму доста не провоцираа овде! И моето мислење за металот е полошо отколку твоето за рапот пак не ја трубам на сите теми поврзани со метал како тоа металот не чини а рапот е закон... ај оди гледај ДрагонБол и не замарај!
Ne go svakjaj kao navreda ili nesho..

Ednostavno, rapov denes e tolku SUX sho nemozete ni da go odbranite. :)
Ti mene pisni mi nesho za metal ili za DnB, ke mozam da ti vratam i da te zatnam u 2 posta. A posho vie nemozete da go odbranite rapot, a bi trebalo, posho e vasha kultura, nesho sho go sakate, a pomalce ste, ochigledno, educirani za nego odkolku nas, zatoa temive se beskrajni :(


Edit: Se obrakjam u prvo lice, ali neznaci deka ti zboram na tebe:) zboram opshto :) no worries.. :)
 

SrRulz

Siempre Real Madrid
Член од
8 декември 2007
Мислења
4.845
Поени од реакции
221
Ne go svakjaj kao navreda ili nesho..

Ednostavno, rapov denes e tolku SUX sho nemozete ni da go odbranite. :)
Ti mene pisni mi nesho za metal ili za DnB, ke mozam da ti vratam i da te zatnam u 2 posta. A posho vie nemozete da go odbranite rapot, a bi trebalo, posho e vasha kultura, nesho sho go sakate, a pomalce ste, ochigledno, educirani za nego odkolku nas, zatoa temive se beskrajni :(


Edit: Se obrakjam u prvo lice, ali neznaci deka ti zboram na tebe:) zboram opshto :) no worries.. :)
Толку сте уфилмани што ни муабет не се прави со вас, жити се како пресмета тека металците се побројни од раперите? Од мојата генерација во Струмица познавам 2-3 деца што слушаат метал па сега ти пак мисли си дека металците се побројни и дека рапот е ''SUX'' и како што гледаш не успеа да ме испровоцираш. Btw, секогаш кога сум на излегување навечер Петок и Сабота најмалку по 5-6 рап песни пуштаат а метал ниту една стварно незнам до што е проблемот? Или само во Скопје се слуша метал?:helou:
Ако е така како што велите вие рапот бил тапа металот бил најдобар... што к*р барате на темата за рап?
 

GoD.HateUSaLL

Фар акрос д диштанс
Член од
30 март 2008
Мислења
8.339
Поени од реакции
8.238
Толку сте уфилмани што ни муабет не се прави со вас, жити се како пресмета тека металците се побројни од раперите? Од мојата генерација во Струмица познавам 2-3 деца што слушаат метал па сега ти пак мисли си дека металците се побројни и дека рапот е ''SUX'' и како што гледаш не успеа да ме испровоцираш. Btw, секогаш кога сум на излегување навечер Петок и Сабота најмалку по 5-6 рап песни пуштаат а метал ниту една стварно незнам до што е проблемот? Или само во Скопје се слуша метал?:helou:
Ако е така како што велите вие рапот бил тапа металот бил најдобар... што к*р барате на темата за рап?
Prvo :) Ne rekov deka sme pobrojni, sho e i logichno deka ne sme :) zaso pametnite se retki.. xDD

I, vtoro, pushtaat 5-6 rap pesni zasho muzikata e komercialna do jaja, i napravena e za toa, napravena da se pushta na nafurani facki koj se palat na fifti a ne na veshtina xD Napravena da prai pari :)

I, ne probav da te isprovociram, ama ich :) ubavo ti napishav da ne go svakjash kao navreda :)

A deka rapot e SUX, da, rapot e SUX

And now, Mooove bitch! get out tha way! okai? XD
 

Kajgana Shop

На врв Bottom