Хипхоп културата надвор од нашите граници

SrRulz

Siempre Real Madrid
Член од
8 декември 2007
Мислења
4.845
Поени од реакции
221
Prvo :) Ne rekov deka sme pobrojni, sho e i logichno deka ne sme :) zaso pametnite se retki.. xDD

I, vtoro, pushtaat 5-6 rap pesni zasho muzikata e komercialna do jaja, i napravena e za toa, napravena da se pushta na nafurani facki koj se palat na fifti a ne na veshtina xD Napravena da prai pari :)

I, ne probav da te isprovociram, ama ich :) ubavo ti napishav da ne go svakjash kao navreda :)

A deka rapot e SUX, da, rapot e SUX

And now, Mooove bitch! get out tha way! okai? XD
Абе за кој како, за тебе можеби е и сув и sux и било каков ама мене ме одржува во живот,има комерцијална и андерграунд музика кој каква сака може да слуша, а за металот да не правам муабет за ноќ на вештерките немате потреба од маска...погрозни сте од смртта со тие долгите коси неизбајнани ауууф... на ништо не личите дај свестете се веќе. И дај кажи ми тогаш што ти е целта што пишуваш на темата пошто рече дека не ти била целта да провоцираш?
 

gooner4life

Arsenal-Maniak
Член од
11 јули 2008
Мислења
7.037
Поени од реакции
1.567
Дај бе ве молам остајте ја оваа тема ... ако не слушате рап.. ве молам не се мешајте тука.. јас не ви пишувам ништо таму кај вас... никад не сум ви изел ништо ... можам многу да зборам против металот.. али нејќам .. секој со свој вкус... немам јас проблем ни со музиката твоја ни со тебе ... али не мора ни металец ни рокер ни турбо фолкер ако нема добро што да каже за рапот ... значи.. нека не ни се меша.. ве молам ова без навреди само си имаме сите свои теми ... па пишувајте си кај себе :wink:
 

GoD.HateUSaLL

Фар акрос д диштанс
Член од
30 март 2008
Мислења
8.339
Поени од реакции
8.238
Абе за кој како, за тебе можеби е и сув и sux и било каков ама мене ме одржува во живот,има комерцијална и андерграунд музика кој каква сака може да слуша, а за металот да не правам муабет за ноќ на вештерките немате потреба од маска...погрозни сте од смртта со тие долгите коси неизбајнани ауууф... на ништо не личите дај свестете се веќе. И дај кажи ми тогаш што ти е целта што пишуваш на темата пошто рече дека не ти била целта да провоцираш?
Haha :) Kaj raper, pa ushe stereotipen :):):)
Peer, strumichanite ako ne se banjaat neznaci deka site metalci ne se banjaat :) I pishuvam na temava, ne za da ve provociram, tuku malce da ve pottiknam da se zaniteresirate da si ja branite muzikata sho ja sakate, ako ima nesho ostanato za branenje. :(

Grafche tafche pozdrav style!

Дај бе ве молам остајте ја оваа тема ... ако не слушате рап.. ве молам не се мешајте тука.. јас не ви пишувам ништо таму кај вас... никад не сум ви изел ништо ... можам многу да зборам против металот.. али нејќам .. секој со свој вкус... немам јас проблем ни со музиката твоја ни со тебе ... али не мора ни металец ни рокер ни турбо фолкер ако нема добро што да каже за рапот ... значи.. нека не ни се меша.. ве молам ова без навреди само си имаме сите свои теми ... па пишувајте си кај себе :wink:
Peer, ja tebe ne te drzam za race da ne pishuvash za rap.
Aj vidi nekoj moj post, kaj sho sum vratil na nekoj raper nesho losho? Nesho nerealno?

Vie ne se ni fakjate na temava da zborite za rap!
Ajde, zemte prajte muabet za nekoj gang, za nekoj fraer raper omilen, sho ve znam. Nikakva diskusija pomegju raperi ne se vodi na temava -.-
 

ice_cube

The SexX.
Член од
16 јули 2008
Мислења
2.240
Поени од реакции
308
Толку сте уфилмани што ни муабет не се прави со вас, жити се како пресмета тека металците се побројни од раперите? Од мојата генерација во Струмица познавам 2-3 деца што слушаат метал па сега ти пак мисли си дека металците се побројни и дека рапот е ''SUX'' и како што гледаш не успеа да ме испровоцираш. Btw, секогаш кога сум на излегување навечер Петок и Сабота најмалку по 5-6 рап песни пуштаат а метал ниту една стварно незнам до што е проблемот? Или само во Скопје се слуша метал?:helou:
Ако е така како што велите вие рапот бил тапа металот бил најдобар... што к*р барате на темата за рап?
Можеби не треба да го пишувам постов, но апсолутно се сложувам. Во секоја дискотека СЕКОГАШ пуштаат по некоја рап песна, а за метал или рок не сум слушнал да пуштаат. :)
Затоа металците пишувајте си во вашата тема, тука нема потреба да пишувате, затоа што и не сте многу упатени во тоа, исто како што и ние не сме упатени во металот.
Јас не викам дека металот "e SUX" бидејќи неќам да навредам некој, за разлика од некои други членови на форумов :pipi:
Пис & Респект :vozbud:
 

gooner4life

Arsenal-Maniak
Член од
11 јули 2008
Мислења
7.037
Поени од реакции
1.567
Haha :) Kaj raper, pa ushe stereotipen :):):)
Peer, strumichanite ako ne se banjaat neznaci deka site metalci ne se banjaat :) I pishuvam na temava, ne za da ve provociram, tuku malce da ve pottiknam da se zaniteresirate da si ja branite muzikata sho ja sakate, ako ima nesho ostanato za branenje. :(

Grafche tafche pozdrav style!



Peer, ja tebe ne te drzam za race da ne pishuvash za rap.
Aj vidi nekoj moj post, kaj sho sum vratil na nekoj raper nesho losho? Nesho nerealno?

Vie ne se ni fakjate na temava da zborite za rap!
Ajde, zemte prajte muabet za nekoj gang, za nekoj fraer raper omilen, sho ve znam. Nikakva diskusija pomegju raperi ne se vodi na temava -.-
Брат јас не кажав дека си ме држел за раце хаха :)
кажав без навреди онака само пишав за сите не за тебе.. за тие што доаѓаат и ми викаат не ви го бива рапот.. не е музика... музика за црнци... и вакви работи... ако го слуша некој рапот... супер не ми пречи... ама нејќу да се бунат тука против Рапот... а си паиме дискусии ние само малку ретко и малку послабо иде
затоа... на 13ти дечки... ОДЛИЧНА ЖУРКА...
епа еве ви и ... сликиче од плакатот ...


ќе биде... лудоооо... најбоље журка... па дојдете.. да го хакнеме баксузот... у чест на петок тринаесети... Џејсон :zlo:
 

BliND

Raptus regaliter...
Член од
16 јануари 2006
Мислења
3.963
Поени од реакции
361
Можеби не треба да го пишувам постов, но апсолутно се сложувам. Во секоја дискотека СЕКОГАШ пуштаат по некоја рап песна, а за метал или рок не сум слушнал да пуштаат. :)
Затоа металците пишувајте си во вашата тема, тука нема потреба да пишувате, затоа што и не сте многу упатени во тоа, исто како што и ние не сме упатени во металот.
Јас не викам дека металот "e SUX" бидејќи неќам да навредам некој, за разлика од некои други членови на форумов :pipi:
Пис & Респект :vozbud:
Не треба да се гордееш со тоа .. :)
Рапот стана комерцијала и е за никаде сега... Како што реков многупати тоа што се пушта по кафичи и дискотеки (од рапот зборам ) е чисто новорподуцирано срање наменето САМО за да се соберат пари.
Како и да е има многу кој вредат..

И за тој кој што спомна за изгледот на металците , God.HateUsAll не е
металец , Ну-метал слуша , такоџе изгледа нормално , како и секој останат човек на улица.. :) Затоа ви препорачувам да не се зафаќате на изгледот нити на музиката.. :)
Он само коментира за квалитетот на денешниот рап.. Дека е за никаде . А и е во право :) . (секако со чесни исклучоци)
 

ice_cube

The SexX.
Член од
16 јули 2008
Мислења
2.240
Поени од реакции
308
Не треба да се гордееш со тоа .. :)
Рапот стана комерцијала и е за никаде сега... Како што реков многупати тоа што се пушта по кафичи и дискотеки (од рапот зборам ) е чисто новорподуцирано срање наменето САМО за да се соберат пари.
Како и да е има многу кој вредат..

И за тој кој што спомна за изгледот на металците , God.HateUsAll не е
металец , Ну-метал слуша , такоџе изгледа нормално , како и секој останат човек на улица.. :) Затоа ви препорачувам да не се зафаќате на изгледот нити на музиката.. :)
Он само коментира за квалитетот на денешниот рап.. Дека е за никаде . А и е во право :) . (секако со чесни исклучоци)
Јес да е комерцијала, секако со исклучоци. Респекат до исклучоците :pipi:
 

gooner4life

Arsenal-Maniak
Член од
11 јули 2008
Мислења
7.037
Поени од реакции
1.567
Јес да е комерцијала, секако со исклучоци. Респекат до исклучоците :pipi:
Комерцијала... у македонија... рап ... само слаткаристика... океј и саф беа али нема врска тоа...
а другите сите се андерграунд... најголем респект... а ако се радуете коа ќе чуете Тони Зен и Врчак ... хмм... не се рапери.. неам збор тука...
порано Зен беше рапер... едноставно ја напушти играта... :nenene:
 

J@mbo

Zack de la Rocha
Член од
18 септември 2008
Мислења
386
Поени од реакции
8
saf i pokraj toa so bea komercijala najbolji bea i ke ostanat uste najbolji piki sipi ima specificen glas za rap samo steta u penzija se :smir:
 

gooner4life

Arsenal-Maniak
Член од
11 јули 2008
Мислења
7.037
Поени од реакции
1.567
saf i pokraj toa so bea komercijala najbolji bea i ke ostanat uste najbolji piki sipi ima specificen glas za rap samo steta u penzija se :smir:
братче нема пензијаа.. во рапот не се битни годините.. и да те известам Саф се во тек на изработка на нов албум... Работат повеќе време веќе на него.. и ништо чудно сега наскоро да искочи :salut:
 

ArhangelOFDeath

Immortality
Член од
3 септември 2008
Мислења
1.906
Поени од реакции
126
Браќа рапери да ве прашам:
Кој ви пее?Кртот ? Слаткар ? Уште не можам да ви се изначудам....
На имињава ушти му фали:
Dj Промаја feat Слаткар-Реформ торта
Албумот е насловен како:
Најблагите нешта кои можат да се јадат на промаја
 

gooner4life

Arsenal-Maniak
Член од
11 јули 2008
Мислења
7.037
Поени од реакции
1.567
Браќа рапери да ве прашам:
Кој ви пее?Кртот ? Слаткар ? Уште не можам да ви се изначудам....
На имињава ушти му фали:
Dj Промаја feat Слаткар-Реформ торта
Албумот е насловен како:
Најблагите нешта кои можат да се јадат на промаја
хахах братче .. ни јас не го знам тој промаја хахахаха...
вака ние кои ги слушаме.. за мене ќе ти кажам све што е андерграунд у рапов македонски ...
Легија( сите 9 души си имаат и посебни кариери и под групи све слушам од нив ) , Чернобил кру ( исто така сите посебно си пеат сите ги слушам) Кртот ..Одличен пеач а најбоље битбоксер у земјава..После глеам си се фатил за Слаткар.. па океј неговото име е Слаткаристика .. и е во Токсикологија која како цел бенд е добра.. Посебно Желе.. еден од најдобрите рапери у македонија и има текстови кои кинат...и Потоа оние помали групи ко на пример: РимиСки Масиф , СВП , Контра Напад, Исток Запад ( ова е поранешната група на Желе), САФ ( огромна група но малку праат пауза сега ..) , Т-Клан и Екипата кои заедно го сочинуваат ТЕ-ХА-ЦЕ ( тетово хардкор кру) , Тиме Оут ченто ,Длабока Трага,Парадокс, Непристоен Предлог, Хив Кру и ФЕМ ( кран рап праат овие 2 ), и исто некои поединци како што се ... ДУДО,Мики ... подземен удар.. и уште многу многу други... :smir:
 

ArhangelOFDeath

Immortality
Член од
3 септември 2008
Мислења
1.906
Поени од реакции
126
Рапот не е музика бре рапот е рецитирање кое почнува од"Teшкото" од блаже конески
 

Invader

I am not in danger, I am the danger!
Член од
17 ноември 2008
Мислења
18.018
Поени од реакции
22.924
Ми треба lyrics од Juice-Beli grom
 

J@mbo

Zack de la Rocha
Член од
18 септември 2008
Мислења
386
Поени од реакции
8
koga sme kaj legijata se plasam deka da dzaka nakot stanuva urban komercijala:toe:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom