Каролина Гочева

Гладиус

notusually
Член од
14 август 2008
Мислења
5.508
Поени од реакции
1.728
Едноставно браво. Докажано најдобриот женски вокал во Македонија, ако не и пошироко. Доста чудно, ама овој пат Каролина стварно играше на сцена. Не како што би требало, ама сепак се движеше доста. Многу добро замислен концерт, изборот на песните беше одличен, и почетокот со краткото филмче за петок 13 беше доста интересен и навистина неочекуван. Имаше и доста повеќе публика одошто јас очекував, а и Каролина самата кажа дека е изненадена што има толку луѓе во салата.
Браво за концертов.
 
Член од
22 ноември 2008
Мислења
673
Поени од реакции
102
Едно големо БРАВО за Каролина за синоќашниот прекрасен концерт во Борис Трајковски,инаку најголем во нејзината 20годишна кариера,да звучи неверојатно, но вистинито 20години трае кариерата на Каролина.Синоќа Каролина покажа дека знае,може и умее да направи одличен,без многу помпа,врева,патетика,авиони и камиони.Борис Трајковски синоќа беше преполн од 7 до 77,но најмногу од 20 до 40та што се покажа дека пејач кој пред се има голема почит од публиката,а не само напалена тинејџ публика која иде негде само да биде видена.И она што е најбитно Борис Трајковски може да се наполни и со купена влезница без гратис.
Целиот концерт и неговата замисла и идеја беа одлично реализирани и покрај стилското шаренило во репертоарот на Каролина,сепак не се чуствуваше како проаѓа од стил на стил,се беше ок.Можеше само да ги испее сите песни од последниот албум кои исто се одлични,но не знам зошто не ги испеа.Можеби имаше мала замерка малку доцнеа од предвидениот термин 21ч.
Но како и да е и самата Каролина која беше видно изненадена дека има толку многу публика дека Б.Трајковски е преполн,докажа зошто е најголемата македонска ѕвезда,може некому му се допаѓа тоа или не,но Каролина својот статус го потврди уште еднаш и им докажа на сите кој е кој,и дека и со скромност и едноставност може да се успее и дека всушност публиката тоа најмногу го цени и почитува и покрај фактот што е толку ГОЛЕМА,таа сеуште е толку едноставна и цврсто стои на земја.И покрај тоа што има крилја да лета,таа цврсто оди и гази на земја.

--- надополнето ---

Инаку Каролина денес патува за Битола, ја очекува правата средба со Луција .
 

Гладиус

notusually
Член од
14 август 2008
Мислења
5.508
Поени од реакции
1.728
DSC02001.jpg DSC02012.jpg IMG493.jpg IMG426.jpg IMG479.jpg

Нешто од сликите кои успеав да ги направам вчера. Се извинувам за слабиот квалитет, ама толку беа можностите за вчера:)
 
Член од
7 декември 2009
Мислења
47
Поени од реакции
3
Каролина Гочева: Не сум најдобрата и најчистата душа на естрадата!

Судејќи по информациите што пристигнаа од менаџерскиот тим на Каролина Гочева, но и според нејзините зборови, на 13 мај во арената “Борис Трајковски“ нашата поп-дива ќе приреди концерт што ќе ги остави без здив присутните...

:):):)
 

la-loca

Immortal...
Член од
24 јули 2009
Мислења
2.545
Поени од реакции
1.252
Прекрасен концерт. Онака баш за уживање.
Каква елеганција, професионалност покажа Каролина. уште еднаш докажа дека покрај Калиопи е најдобрата пејачка на естрадава.
Би замерила за звукот не беше баш како што треба, не се слушаше/разбираше што зборува воопшто, плус нема кондиција за пеење, првите три песни и се задиша не можеше збор да каже :)
Во почеток многу ми сметаа тоа танчарите, за џабе беа али ај.
Ми се допадна тоа што пееше песни од етно албумот и што имаше баш соодветна облека на неа за тоа!
Пееше 2 и нешо саати , имаше многу народ што е за пофалба, самото тоа што Авалонци тешко даваат гратиси доволно кажува за фановите на Каролина низ Македонија.
Абе ја обожавам дури и ја испеа кажувајки дека и е една од најпосебните :wub:
Имаше и одлично понашање со публиката, милион пати се заблагодари, верувам дека и она не очекуваше толку народ да има. Дури рече дека и петок 13 за неа повеке не е баксуз.
Се на се еден од концертите на кои најмногу сум уживала и утре да прави уште еден пак би одела :back:

Еве и некоја слика ако некој го интересира како изгледаше :pipi:



















 

Maryah.C

Be a bee
Член од
9 јуни 2006
Мислења
4.001
Поени од реакции
710
Прв пат и бев на концерт и презадоволна сум а ми дојде и како едно релаксирање после колоквиумска. :)
Грациозност,елеганција,префинетост..се на нивоУ. Ме изненади што салата беше скоро полна, не очекував толку.
Уште да ги испееше Во заборав и Скопска магла и да ми направеше кеиф до в крај, ама ајде во некоја наредна прилика.
 
Член од
13 април 2008
Мислења
3.998
Поени од реакции
1.086
Најдобриот концерт на Каролина
За да биде совршен фалеше да трае уште и да бидат испеани сите песни на Каролина од почетокот до сега :pos2: Мислам дека досега немало толку комплетен македонски концерт, од реклама до реализација. Каролина блескаше и покажа што значи да си најдобар не само кога се работи за вокални способности и квалитет на песни, туку и како треба да се изгледа. Песните беа тмногу добро одбрани и подредени. Атмосферата мислам дека најмногу се загреа кога ги испеа Од нас зависи и Мојот свет, како и крајот со Влатко Стефановски.
Нема зборови со кои може да се опише она што во петокот ни го приреди Каролина и така е, со квалитет на песни, со одмерен однос низ годините и со таква организација успеа да го направи ова. Лошото е што треба да чекаме следен албум за следен толку голем концерт.
 
Член од
22 ноември 2008
Мислења
673
Поени од реакции
102
Утревечер на MTVAdria во емисијата MTVExpress ќе гостува Каролина,инаку емисијава беше снимана пред 20тина дена низ улиците на Скопје во новиот двокатен автобус.
 
Член од
13 април 2008
Мислења
3.998
Поени од реакции
1.086
Томато продукција го снимала концертот и наскоро ќе излезе ДВД во продажба.
Каролина ќе биде специјална гостинка на концертот на Ејми Вајнхаус кој ќе се одржи во Белград, а веднаш започнуваат подготовките за голем концерт во Белград кој ќе се одржи до крајот на годината. Каролина го кажуваше тоа во Бекстејџ Екстра.
 
V

Viktor g

Гостин
Ја гледавте ли кога кажа дека “ Македноска народна музика не слушам воопшто бидејќи такавата музика не ме опушта“ а замислете си имстава оваа што не слуша направи албум со Македонски народни песни! Не за другото туку Тоше успеа со тоа и одлично пројде па мораше и таа:nesum: Значи личност која никогаш не сум ја сакал и ми е одбивна
 
Член од
21 ноември 2005
Мислења
5.139
Поени од реакции
852
Не се нејзините народни песни во вистинска смисла на зборот.
Мислам дека етно е правиот збор?

И што има врска дека Тоше снимил таков албум пред неа?
 

Srcee

Unforgettable
Член од
29 април 2008
Мислења
5.275
Поени од реакции
3.496
Ја гледавте ли кога кажа дека “ Македноска народна музика не слушам воопшто бидејќи такавата музика не ме опушта“ а замислете си имстава оваа што не слуша направи албум со Македонски народни песни! Не за другото туку Тоше успеа со тоа и одлично пројде па мораше и таа:nesum: Значи личност која никогаш не сум ја сакал и ми е одбивна
Јас студирам информатика затоа што мислам дека со тоа имам добра перспектива, а не дека тоа ме опушта. Тоа значи дека јас сум лоша личност? Дај бе не трескајте глупости.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom