Кој е најубав град во Македонија (слики) и зошто?

JOE

Пелистер Битола
Член од
31 март 2007
Мислења
3.024
Поени од реакции
609
Еве од скопје нешто
 

JOE

Пелистер Битола
Член од
31 март 2007
Мислења
3.024
Поени од реакции
609
А ова е најодвартното комуњарско нешто од градба во Велес е
 
Член од
24 ноември 2005
Мислења
3.233
Поени од реакции
391
Едн Разгледница од Битола
и ставајте слики и во темата ви пиши не само овај е најубав онаеј е поубав.
И? Треба да свршуваме? :drk: Абе џабе ти е и уште 10 страни да ставиш со слики од Битола кога сте една педа место и 5-6 маала, со една единствена улица за излегување!:pos2:
 
Член од
27 февруари 2007
Мислења
195
Поени од реакции
3
И? Треба да свршуваме? :drk: Абе џабе ти е и уште 10 страни да ставиш со слики од Битола кога сте една педа место и 5-6 маала, со една единствена улица за излегување!:pos2:


kako velat..парфемите се во мали шишенца..ako svakas sho sakam da kazam:)
ne e fintata tuku da navredvame...ovoj grad e poubav od toj ili sl...toj si kaza mislenje deka za nego e bitola ubav grad...za nekoj ke bidi ohrid..za tret prilep itn..site razlicno...
 
Член од
24 ноември 2005
Мислења
3.233
Поени од реакции
391
kako velat..парфемите се во мали шишенца..ako svakas sho sakam da kazam:)
ne e fintata tuku da navredvame...ovoj grad e poubav od toj ili sl...toj si kaza mislenje deka za nego e bitola ubav grad...za nekoj ke bidi ohrid..za tret prilep itn..site razlicno...
Воопшто не ми беше цел да навредувам некого. Ако некој пати од таканаречен „провинциски комплекс“ и куп фрустрации што живее во некоја забит богу иза ногу, па кога некој ќе му ги предочи недостатоците на местото кое го утепува од фалби остро реагира по ПП како почитуваниот Joe тогаш му нема помош. Јас само реално ги гледам нештата. Си кажувам зошто мене не ми се допаѓа местото кое е за некого најубаво. И не патам од комплекс на скопјанец иако тоа сум, дека Скопје мора да е најубавиот град во МК воопшто. Има и поубави места барем според моите критериуми. Проблемот е токму во тоа што ова е форум каде секој може да си го каже своето мислење и не мора да се согласува со мислењето на другите, а тоа пак некому не му се допаѓа...најпосле, баш ме заболе!
Инаку ако веќе имаш потпис каков што стои моментално, застапувај ја и во пракса максимата која си ја напишала таму;)
 
Член од
20 март 2007
Мислења
8.493
Поени од реакции
308
aj ne seri.pa idi u strumica ebate toa.kaj be strumica bolje od sk c c c :tapp:

''Боље'' е, незнаеш пошто немаш мрднато од тоа селцето ваше и Охрид, Струга, Битола каква архитектура имаат убавини. И ги споредуваш и велиш дека со погрди градови од Скопје. Една улица можи имаме ама вреди повеќе од сите ваши. Колку има староградски шмек таа улица, кој дошол го почуствувал шармот а Скопје за тоа може само да сонува. Вие што сте... ЏУНГЛА ОД БЕТОН!!!
 

Medea

Облинеса
Член од
25 април 2007
Мислења
2.973
Поени од реакции
3.269
Само ќе кажам:Скопје ми е роден град и го сакам таков каков што е, грд, бетонски, полн со сељачишта, валкан и малограѓански.А, секој друг град кој што сум го посетила, ми бил интересен и привлечен на свој начин, од Крива Паланка, се до Битола, или Охрид.Битни се луѓето, а не зградите!
 
Член од
20 март 2007
Мислења
8.493
Поени од реакции
308
Кој ви е најубавиот град во Македонија? Зошто сметате дека токму тој е најличен? Немора да бидете инаетчии и да си го фалите родниот град, ама и може! :wink:

Според мене, Скопје е на прво место, па потоа Охрид.







( сликите се преземени од http://macedoniancities.com/ )
Само ќе кажам:Скопје ми е роден град и го сакам таков каков што е, грд, бетонски, полн со сељачишта, валкан и малограѓански.А, секој друг град кој што сум го посетила, ми бил интересен и привлечен на свој начин, од Крива Паланка, се до Битола, или Охрид.Битни се луѓето, а не зградите!

Гледај според мојот пост јас не терам инает, и не ја форсирам Битола. Кажав мој фаворит Охрид и тоа е мое мислење. А Скопје е пренатрупано со згради и бетон каде да се свртиш зграда еден парк не видов. А плус и темата е најубав град а не најубави луѓе или најдобри луѓе.

Поздрав.
 

Ted Dettman4e

Real Optimist
Член од
25 јуни 2007
Мислења
1.697
Поени од реакции
56
Дефинитивно Струмица.Сега со новиот трговски и детскиот град!!!
 
Член од
22 февруари 2007
Мислења
7.076
Поени од реакции
1.940
Kako mozite da go pisite be skopje prvoo eejjj. Najgnasniot grad vo makedonija.
Normalno
1. Bitola
2. Ohrid
3. .....
 

JOE

Пелистер Битола
Член од
31 март 2007
Мислења
3.024
Поени од реакции
609
Воопшто не ми беше цел да навредувам некого. Ако некој пати од таканаречен „провинциски комплекс“ и куп фрустрации што живее во некоја забит богу иза ногу, па кога некој ќе му ги предочи недостатоците на местото кое го утепува од фалби остро реагира по ПП како почитуваниот Joe тогаш му нема помош. Јас само реално ги гледам нештата. Си кажувам зошто мене не ми се допаѓа местото кое е за некого најубаво. И не патам од комплекс на скопјанец иако тоа сум, дека Скопје мора да е најубавиот град во МК воопшто. Има и поубави места барем според моите критериуми. Проблемот е токму во тоа што ова е форум каде секој може да си го каже своето мислење и не мора да се согласува со мислењето на другите, а тоа пак некому не му се допаѓа...најпосле, баш ме заболе!
Инаку ако веќе имаш потпис каков што стои моментално, застапувај ја и во пракса максимата која си ја напишала таму;)
Абе мандарк ич не патам од комплекс што не живеам во скопје ако сакаш да знаешmore glup,ти пратив порака по пп да те прашам во колку улици излегуваш ти за да не ја упропастам темата,за мене најубави градови се Охрид и Битола за тебе незнам.
 

Џои

КИНЕКТиран
Член од
1 февруари 2007
Мислења
8.406
Поени од реакции
2.076
Ајде сега Охрид па ќе правиме муабет кој е најдобар град :)
 

JOE

Пелистер Битола
Член од
31 март 2007
Мислења
3.024
Поени од реакции
609
Убав град бил стримица,неам дојдено:kesa: ај ке појдам што поскоро
 

Kajgana Shop

На врв Bottom