Кој е најубав град во Македонија (слики) и зошто?

burn84

Говорете Македонски
Член од
4 февруари 2006
Мислења
6.579
Поени од реакции
1.500
Откако го запознав убаво Скопје можам да кажам дека е навистина еден од најубавите градови во Македонија.
Но мислам дека нема ништо лошо ако пристрасно највеќе си го сакам родниот град Тетово.




Во високата зграда сеуште живее мојата прва симпатија:kesa:


Во една од зградите што се гледаат живеев јас.:helou:


Еве и една панорама-ако најдам поубави слики ќе ставам.

Мислам дека е убаво место за живеење затоа што моментално во тетово има два универзитета. Многу млади луѓе(не правам разлика помеѓу албанци и македонци), и економијата во градот е на завидно ниво,има работа и има капитал.

Толку за сега ќе додадам понатака.
Ако сакате можам и цела репортажа.:star:
 
Член од
8 август 2007
Мислења
1.541
Поени од реакции
48
Од тоа што ми кажуваат моите, и старо Скопје ми изгледа дека било многу убаво, со посебен шмек.
 
Член од
17 август 2007
Мислења
1
Поени од реакции
0
procitajte

spored mene najdobar grad e skopje bidejki vo nego spaga gorce i tolku od mene a i sliki neam:drk:
 

mc dc

I hate this bitch
Член од
20 август 2007
Мислења
508
Поени од реакции
0
Berovo spored mene e najubaviot grad sami proverete zasto
 
Член од
28 јули 2007
Мислења
111
Поени од реакции
0
SKOPJE no ne segasno skopje sigurno ona vistinskoto skopje pred zemjotresot toa bese najubavoto
 

mc dc

I hate this bitch
Член од
20 август 2007
Мислења
508
Поени од реакции
0
Koj saka da go poseti Berovo sega ima sansa na 27 i 28 Avgust se odrzuva praznikot Berovska bogorodica i saemot Maleseviata na dlanka. Pa luge na taa data cela Makedonija e vo Berovo. POSETETE GO.
 
Член од
2 септември 2007
Мислења
72
Поени од реакции
9
Прашањево е добро, ама одговор тешко се добива затоа што има многу градови кои си имаат своја убавина, ама посебно би го истакнал градот Охрид затоа што има многу убава староградска архитектура, прекрасни цркви, најубаво езеро и многу плажи, а исто така ја има и Самиуловата тврдина која е една од најубавите градби од минатото.
 
Член од
10 јуни 2007
Мислења
64
Поени од реакции
0



Plostad

KALE

Stara Charshija

Znaminjata na Macedonia :)



Skopje Night


Mislam deka nema potreba da kazhuvam zs Skopje e najubav grad u Makedonija .. slikite pokazhuvat dovolno ..

SKOPJE E MOJ GRAD A JAS SUM NEGOV

 
Член од
14 септември 2007
Мислења
6
Поени од реакции
0
Abe znaete li koj e makedonskiot Beverly Hills??
VALANDOVO.
Najubavo mesto za ziveenje definitivno vo cela Makedonija.
 
Член од
21 септември 2007
Мислења
1
Поени од реакции
0
BEZ PRETERUVANJA MOLAM:duel:

SITE GI ZNAEME OD PRILIKA SITE MAK. GRADOVI AMA NIEDEN NE E DOVOLNO SREDEN NA EVROPSKI STANDARD PA NI SKOPJE
JAS ZIVEAM VO ITALIJA I GI SPOREDUVAM NIVNITE SO NASITE GRADOVI I NEMA VRSKAAA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
A MEGU NAJ UBAVITE GRADOVI VO MAK. SE OHRID I STRUGA AMA NE SE DOVOLNO SREDENI ZA DA PRIVLECAT STRANSKI TURISTI ZA ZAL TOA E FAKT!



 

^рЕтАрДиРаН

error: Invalid Title
Член од
14 август 2007
Мислења
292
Поени од реакции
0
Абе има и едно убаво градче у источна Македонија по име Кочани :)
Велат бил најчист
 

Kajgana Shop

На врв Bottom