Економски факултет (стара тема)

Статус
Затворена за нови мислења.

@Lbaneso

Лаеш НЕ касаш !
Член од
19 ноември 2009
Мислења
2.425
Поени од реакции
798
Кога се пријавува семинарска, онаа што е за во индекс, темата МОРА асистентите да ја одберат... или можам сама да си изберам тема?!???
Tema sama si odbiras, asistentot ti ja odobruva i ti dava potpis , uste li so ovie seminarski za "potpisi":toe:
 
Член од
21 септември 2009
Мислења
77
Поени од реакции
0
Tema sama si odbiras, asistentot ti ja odobruva i ti dava potpis , uste li so ovie seminarski za "potpisi":toe:

Јас пријавив семинарска кај Николина (на Митре асис) и и кажав МОЈА тема што мислев,а она ми даде по нејзин избор и ми рече дека она одлучувала за тема:uvo:

Ке можам сеа да се префрлам кај другата асистентка?Оваа ми се потпиша веке во индекс, ама мислам дека не би било проблем или сепак е ??? ? ? ?
 
Член од
18 февруари 2010
Мислења
3
Поени од реакции
0
Kolegi kazete mi dali profesorot po trgovsko pravo za prva god. kazal nesto da ne treba da se uci toest nekoi strani ili se treba sto e za prv kolokvium????
 
Член од
17 март 2007
Мислења
801
Поени од реакции
508
Кој ке биде добар што иде на вежби статистика да ми даде решени примери од задачи да ископирам или да ми прати на email бидејки као вонреден студент слабо ми иде по дома учење. И дали некој знае дали има негде решена збирка задачи или така нешто или некој што спрема статистика или некој да ми објасни задачиве што има повише време пошто се мрднав :se_ molam:se_ molam:se_ molam
Јас сум е-бизнис кај Калина али нема везе може и од кај професорот што се
 

EmilyTheStrange

rebel girl
Член од
5 јули 2009
Мислења
120
Поени од реакции
2
Кој ке биде добар што иде на вежби статистика да ми даде решени примери од задачи да ископирам или да ми прати на email бидејки као вонреден студент слабо ми иде по дома учење. И дали некој знае дали има негде решена збирка задачи или така нешто или некој што спрема статистика или некој да ми објасни задачиве што има повише време пошто се мрднав :se_ molam:se_ molam:se_ molam
Јас сум е-бизнис кај Калина али нема везе може и од кај професорот што се
na vezbi nema nekoi posebni primeri, kupi si zbirka od zoki, tamu imas reseni zadaci a i kako sto vikaat od tamu se pagale slicni taka da dobra investicija ti e:pipi:
 
Член од
17 ноември 2009
Мислења
48
Поени од реакции
2
Ќе ги замолам постариве колеги да не упатат за Економика,какви се прашањата,има ли прашања од типот според овој,според оној ....
Пошо се ми изгледа некако општо,не знам како да учам,на што да обрнам внимание:(
 

Very Nice Girl

Нојс
Член од
25 август 2009
Мислења
1.231
Поени од реакции
160
Ќе ги замолам постариве колеги да не упатат за Економика,какви се прашањата,има ли прашања од типот според овој,според оној ....
Пошо се ми изгледа некако општо,не знам како да учам:(

купи си скрипта од либро и научи ја цела од збор до збор :)
 
Член од
8 јануари 2008
Мислења
142
Поени од реакции
10
Koj e сајтот каде што ги има прашањата по е-бизнис колеги? :sport2:
 

@Lbaneso

Лаеш НЕ касаш !
Член од
19 ноември 2009
Мислења
2.425
Поени од реакции
798
Јас пријавив семинарска кај Николина (на Митре асис) и и кажав МОЈА тема што мислев,а она ми даде по нејзин избор и ми рече дека она одлучувала за тема:uvo:

Ке можам сеа да се префрлам кај другата асистентка?Оваа ми се потпиша веке во индекс, ама мислам дека не би било проблем или сепак е ??? ? ? ?
Ako ti se potpisala na index ne znam sto da ti kazam , podobro napraj ja taa tema :smir:
 
Член од
9 јануари 2010
Мислења
155
Поени од реакции
10
kakov e kolokviumot? kakov tip prashanja se pagaat ? spusta li granica ?
dali pusti spisok za zapisuvanje na kolokvium ili si zima spisok od studentski prasanja ? i za seminarska do koga moze da se priajvi ?
Ако имаш полагано Менаџмент дава ист тип на прашања - поделби и табели, али лани знам дека и многу прашања со проценти дал што значи треба сите табели да се учат. У принцип не е тежок предмет.
За границата, јас кога полагав пред 2 години не ја спушти и мислам дека не ја спушта, ама што му знаеш, може ќе имате среќа.
Список за колоквиум не пушта, ама пушта за редовност па би ти препорачала да идеш на предавања особено ако сакаш повисока оценка да имаш, земи си и проект. А пријавувањето не знам до кога е, тоа ќе го прашаш Столе или колегите.
 

THE_CHOSEN_ONE

1903-2012
Член од
13 август 2007
Мислења
3.724
Поени од реакции
1.333
Знае некој кај можат да се симнат тестови од Економски (они со заокружување и со дополнување)?
 
Член од
28 јануари 2010
Мислења
63
Поени од реакции
1
Е-бизнис колоквиумот е преместен на 6 март, а информациски тех останува на 27 зш имаше студенти од прва година кои полагаат и е-биз и инфор.:kesa: Инаку ке мозе ли некој да кажа каде може да се најдат прашањата е-бизнис? Страна некоја имало ?:toe: или пак да ги прати на маил pufla_18@live.com!:pipi:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom