Економски факултет (стара тема)

Статус
Затворена за нови мислења.

kosta-p

relax-m
Член од
27 декември 2009
Мислења
63
Поени од реакции
1
statistika denes sto predavase, do kade treba? i ako moze nekoj da kaze za trgovsko pravo do kade sme? fala:smir:


statistika zavrsi so 2 glava denes.....a trgovsko pravo do ЈАВНО ТРГОВСКО ДРУШТВО (3) - ПРАВНИ ОДНОСИ МЕЃУ СОДРУЖНИЦИТЕ -ako gi imas prezentaciite :)
 

^Capo^

Креативец во движење:)
Член од
18 февруари 2006
Мислења
2.752
Поени од реакции
285
Казнените сесии на Економски факултет се еден голем мит. Нешто како Јети, Бигфут или Чупакабра.
Не би рекол:)
постојат казнени сесии само треба да си идеш кај професорот да прашаш дали има доволно студенти да направи иначе џабе ти е.
Совет од мене не прашувај во студентски ке ти кажат дека нема:)
 
Член од
3 февруари 2009
Мислења
104
Поени од реакции
0
men na mal biznis do kade e so predavanjata ? do koja strana?
za seminarska do koga kako ?
 
Член од
3 март 2009
Мислења
288
Поени од реакции
31
А да кажеше некој за статистика, вака прв колоквиум... што паѓа, каков тип на прашања/задачи се, дали има поише можни одговори и слично... ?
Ако си кај Славе, тестот изгледа вака:
http://www.4shared.com/dir/30872692/c1c22753/sharing.html
Ова е за на испит, значи прашањата ти се од цела книга,
на прв колоквиум рачунај исто вака ќе изгледа, само нормално од материјалот од Iкол.
20 прашања(секое по 3поени), 5 задачи(секоја по 8поени)=вкупно 100. Границата за положување му варира од 45-60, зависи кога.
Еден или два можни одговори.
А ако си кај Калина не знам дали се слични тестовите, така да прашај си..
 
Член од
17 март 2007
Мислења
801
Поени од реакции
508
Ај ако има вонредни студенти на е-бизнис прва година нека пуштат една порака пошто треба да се договориме нешто околу основи на е-бизнис полагање практичен дел

:kesa:
 

kLiNkA

Ponosna Hrvatica
Член од
4 јануари 2006
Мислења
2.116
Поени од реакции
5
може да знам кога се вежбите по статистика, и по е бизнис, дали од 12-14 е као теоријата а после од 14-16 е вежби...
 

Маца_мк

♫♥good girl gone bad♥♫
Член од
13 февруари 2007
Мислења
6.421
Поени од реакции
464
Епа стигнавте на предавања до Веројатност? Кај нас уште не сме стигнати, а за колоквиум кај Славе е со 4та Глава.
за статистика треба со 5 глава, без третата глава за веројатност. значи за прв колоквиум се прва, втора, четврта и петта глава.
Ехх сеа и ти :icon_lol: Муабетот ми беше дали ќе биде доволно од скрипта само учење ( онаа од Мавровка ) т.е. дали имаш шанси да положиш :wink:
Повеќе од доволна е. Можеш и јаки бодови да извадиш само со учење од скрипта. Ама сега читам имате нов учебник така што може има нешто плус минус.
баш поради тоа што има нова книга, има муабети дека нема да е доволно да се учи само од скрипта за да се положи..сеа муабети се, ама искрено не би ризикувала :)
може да знам кога се вежбите по статистика, и по е бизнис, дали од 12-14 е као теоријата а после од 14-16 е вежби...
прееска на предавање Маца-статистика кажа дека втора група имаме утре(петок) вежби од 8 сабајле(!!:nerv:) во амфитеатар 3, а за прва група не кажа..
 
Член од
26 септември 2009
Мислења
70
Поени од реакции
0
Nekoj so e na e biznis ll godina
neka mi kaze kaj kalina dali se uci verojatnosta ili ne
So Pocit Dimitar:drk::drk::drk::drk::drk:
 
Член од
6 февруари 2010
Мислења
124
Поени од реакции
4
баш поради тоа што има нова книга, има муабети дека нема да е доволно да се учи само од скрипта за да се положи..сеа муабети се, ама искрено не би ризикувала :)
Мислиш дека има големи измени у новава книга ? :)
( Бај д веј, денес ја купив скриптата и е 25 стр. за прв кол. )
 
Член од
4 мај 2009
Мислења
2.173
Поени од реакции
1.372
statistika denes sto predavase, do kade treba? i ako moze nekoj da kaze za trgovsko pravo do kade sme? fala:smir:
Ја завршивме 2ра глава, за 1 колок. треба се 1,2,4,5.
Утре и 1ва и 2ра група имаме вежби, 1ва група во Амф.4, 2ра група во Амф.3 од 8часот. :)
 

kLiNkA

Ponosna Hrvatica
Член од
4 јануари 2006
Мислења
2.116
Поени од реакции
5
за статистика треба со 5 глава, без третата глава за веројатност. значи за прв колоквиум се прва, втора, четврта и петта глава.



баш поради тоа што има нова книга, има муабети дека нема да е доволно да се учи само од скрипта за да се положи..сеа муабети се, ама искрено не би ризикувала :)

прееска на предавање Маца-статистика кажа дека втора група имаме утре(петок) вежби од 8 сабајле(!!:nerv:) во амфитеатар 3, а за прва група не кажа..
zasto mora da sum vtora grupa..:S koj ke ide tolku rano na fax:S fala na informacijata...
 

EmilyTheStrange

rebel girl
Член од
5 јули 2009
Мислења
120
Поени од реакции
2
zasto mora da sum vtora grupa..:S koj ke ide tolku rano na fax:S fala na informacijata...
i prva grupa sme od 8, samo u amf 4, taka da rabotava e zosto sme na ekonomski

Ако си кај Славе, тестот изгледа вака:
http://www.4shared.com/dir/30872692/c1c22753/sharing.html
Ова е за на испит, значи прашањата ти се од цела книга,
на прв колоквиум рачунај исто вака ќе изгледа, само нормално од материјалот од Iкол.
20 прашања(секое по 3поени), 5 задачи(секоја по 8поени)=вкупно 100. Границата за положување му варира од 45-60, зависи кога.
Еден или два можни одговори.
А ако си кај Калина не знам дали се слични тестовите, така да прашај си..

fala mnogu za testov
 
Член од
6 август 2008
Мислења
646
Поени од реакции
17
Ако си кај Славе, тестот изгледа вака:
http://www.4shared.com/dir/30872692/c1c22753/sharing.html
Ова е за на испит, значи прашањата ти се од цела книга,
на прв колоквиум рачунај исто вака ќе изгледа, само нормално од материјалот од Iкол.
20 прашања(секое по 3поени), 5 задачи(секоја по 8поени)=вкупно 100. Границата за положување му варира од 45-60, зависи кога.
Еден или два можни одговори.
А ако си кај Калина не знам дали се слични тестовите, така да прашај си..
Кај Слае сум, да.. фала на инфо =)
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom