Економски факултет (стара тема)

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
4 мај 2009
Мислења
2.173
Поени од реакции
1.372
znae nekoj Statistika kaj Kalina dali se uci 3tata gllava znaci verojatnosta......i do koja strana se uci za prviot kolokvium

mOLIMTE POMOS:p
Епа стигнавте на предавања до Веројатност? Кај нас уште не сме стигнати, а за колоквиум кај Славе е со 4та Глава.
 
Член од
19 август 2007
Мислења
941
Поени од реакции
302
eli=];3301947 напиша:
Kolegi ke moze nekoj da mi kaze za toa kazneni sesii sto ima dali moze sitee da polagaat ili... i koga e kaznena sesija?
Казнените сесии на Економски факултет се еден голем мит. Нешто како Јети, Бигфут или Чупакабра.
 
Член од
8 јануари 2010
Мислења
38
Поени од реакции
1
Еј колеги знае ли некој до каде ке биде колоквиумот по Економика на претпријатие ?? :salut:
 
Член од
14 ноември 2009
Мислења
17.310
Поени од реакции
15.544
Колеги и колешки, да не има некој стручен труд или некаков материјал на тема: "Понуда и фактори на понудата", и ако сака да ми ја даде нека ми пише ПП... :smir:
 
Член од
4 мај 2009
Мислења
2.173
Поени од реакции
1.372
Еј колеги знае ли некој до каде ке биде колоквиумот по Економика на претпријатие ?? :salut:
Уште не се знае, а многу веројатно е да биде на 27, професорката секогаш закажува колоквиум прва.
 
Член од
6 февруари 2010
Мислења
124
Поени од реакции
4
Може зашто да не може.

А може и воопшто да не учиш.:)
Ехх сеа и ти :icon_lol: Муабетот ми беше дали ќе биде доволно од скрипта само учење ( онаа од Мавровка ) т.е. дали имаш шанси да положиш :wink:
 

The Mummy

The world is not enough
Член од
3 мај 2006
Мислења
5.415
Поени од реакции
181
Повеќе од доволна е. Можеш и јаки бодови да извадиш само со учење од скрипта. Ама сега читам имате нов учебник така што може има нешто плус минус.
 
Член од
6 февруари 2010
Мислења
124
Поени од реакции
4
Повеќе од доволна е. Можеш и јаки бодови да извадиш само со учење од скрипта. Ама сега читам имате нов учебник така што може има нешто плус минус.
Aхам, епа топ, тенкју за инф. :smir:.. Се надевам нема да треба книги да се носат на кол. као шо се слушаат гласини :toe:
 
Член од
6 август 2008
Мислења
646
Поени од реакции
17
А да кажеше некој за статистика, вака прв колоквиум... што паѓа, каков тип на прашања/задачи се, дали има поише можни одговори и слично... ?
 

Anne.

~
Член од
4 декември 2009
Мислења
4.629
Поени од реакции
10.284
statistika denes sto predavase, do kade treba? i ako moze nekoj da kaze za trgovsko pravo do kade sme? fala:smir:
 

jyvation

Пургер
Член од
4 ноември 2009
Мислења
2.154
Поени од реакции
2.755
Епа стигнавте на предавања до Веројатност? Кај нас уште не сме стигнати, а за колоквиум кај Славе е со 4та Глава.
Кај Славе колоквиумот е до 5-та глава.Веројатност ни ја скрати затоа ни ја додаде и 5-та.:toe:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom