Економски факултет (стара тема)

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
22 август 2009
Мислења
124
Поени од реакции
13
ve molam nekoj sto polagal marketing istrazuvanje da mi kaze sto e najvazno od prv kolokvium da se uci i sto se paga na kolokvium ako se sekavate? fala vi mnogu odnapred ako nekoj se seti :icon_conf pozdrav
 

IronTrooper

The King of Cool
Член од
27 март 2007
Мислења
1.496
Поени од реакции
32
uzasno me mrzi da ucam smetkovodstvo i se mislam da go ostaam za u januari... kako ide na ispit? nekade slusnav deka bilo polesno smetkovodstvo na ispit nego da se teteravam 3 pati po kolokviumi?:pipi:
ко што знам се полага во понеделник.
+лани беше прелесно.
+се учат прашањата од збирка за 2 саати.
+ако сакаш да знаеш стварно, прочитај од книга 3-4 саати.
=ако го остајш ќе се заебеш.
 

*Smurfette*

He smurfs me, he smurfs me not
Член од
10 јуни 2006
Мислења
538
Поени од реакции
38
ко што знам се полага во понеделник.
+лани беше прелесно.
+се учат прашањата од збирка за 2 саати.
+ако сакаш да знаеш стварно, прочитај од книга 3-4 саати.
=ако го остајш ќе се заебеш.
a zadaci ima ?
 
Член од
17 март 2007
Мислења
801
Поени од реакции
508
Nekoj sto idel na predavanja neka kaze tocno sto ne treba da se uci smetkovodstvo za kolokvium... Vale kaze deka ne se uci adjustiranje me interesira dali se uci smetkovodstven ciklus.....???????
 

Красулка

Replay & Undo
Член од
3 јануари 2009
Мислења
1.508
Поени од реакции
1.157

Колку што разбрав од вежби, задачи нема да има(под задачи мислам книжење и сл).Само на заокружување а од тие може ќе ти се бара пр.колкав е работен капитал, дали е добивка или загуба, заокружи од понуденото...за друго што и како има и јас не знам и мене ме интересира, некој што знае нека каже:pipi::smir:
 

Very Nice Girl

Нојс
Член од
25 август 2009
Мислења
1.231
Поени од реакции
160
мене демостраторката ми кажа дека ќе немало задачи, само 40 прашања дел од нив точно неточно дел од нив на заокружвање мислам со 1 точно, вака не ми се глеа тешко, тешко ми е да седнам да учам :toe:
 
Член од
16 октомври 2009
Мислења
26
Поени од реакции
1
мене демостраторката ми кажа дека ќе немало задачи, само 40 прашања дел од нив точно неточно дел од нив на заокружвање мислам со 1 точно, вака не ми се глеа тешко, тешко ми е да седнам да учам :toe:
definitivno da ides na kolokviumi mnogu e lesno ;) a za prv dovolno ti e samo od zbirka sto se prasanjata da gi procitas dva pati tie se padjaat ;)
pozz :helou:
 

BrownEye

And so it is...
Член од
10 јули 2007
Мислења
158
Поени од реакции
0
озбилно?! нема да има книжење, аџустирање и сл.?? хахаха... ја 2 дена со тоа се тупам... ќе се убијам :pos2: епа ај... да ги прочитам уште еднаш тие на заокружување кога веќе е така...
 
M

myspirit

Гостин
Da se registrirav tuka za toa da go napisam, zatoa sto bev isprovocirana od mnogu nedolicni izmislici na akademski gragani.
те поддржувам, во право си кој си знае ке си положи а тоа со елиминаторни се чисти глупости и измислици од оние кои појма немаат математика срамота да зборувате така
 

^Capo^

Креативец во движење:)
Член од
18 февруари 2006
Мислења
2.752
Поени од реакции
285
те поддржувам, во право си кој си знае ке си положи а тоа со елиминаторни се чисти глупости и измислици од оние кои појма немаат математика срамота да зборувате така
Ќерка/син/внуци на Драге Јанев можеби?

Не сте вие добри, немате мозок што зборувате.

А на економски има корупција или и тоа се академски измислици? Само тоа сакам ми одговорите.
 
Член од
21 септември 2009
Мислења
77
Поени од реакции
0
Ај некој што полагал однесување на потрошувачите нека каже како е, лесни прашања, комплицирани итн...И ако се сеќава на некое прашање нека го сподели. Фала однапред:pipi:
 
Член од
23 октомври 2009
Мислења
17
Поени од реакции
1
Ќерка/син/внуци на Драге Јанев можеби?

Не сте вие добри, немате мозок што зборувате.

А на економски има корупција или и тоа се академски измислици? Само тоа сакам ми одговорите.
Ne si kompetenten da postavuvas dijagnozi.Pripazi malku na recnikot.
A za korupcija mojot licen stav e deka nema.Bez dokaz se site nevini.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom