Економски факултет (стара тема)

Статус
Затворена за нови мислења.

city

Модератор - технократ!
Член од
1 март 2005
Мислења
2.780
Поени од реакции
276
јас од претходните години имам матура, ги имам максималните поени, можам да влезам на финансиски во државна или?
Не знам каков е новиот начин на пресметување на успехот (поради два типа на матура) ама ако имаш 99 или 100 поени нема причина зошто да не влезеш.
 
Член од
21 јули 2008
Мислења
18
Поени од реакции
0
Kazete mi detalno od ucebnikot po statistika dali treba se po red da se uci ili ima nesto sto treba da se preskoci i na sto da obrnam vnimanie
Pozdrav:nesum:
 

energichen

EOTL
Член од
19 септември 2007
Мислења
519
Поени од реакции
75
Kazete mi detalno od ucebnikot po statistika dali treba se po red da se uci ili ima nesto sto treba da se preskoci i na sto da obrnam vnimanie
Pozdrav:nesum:
:star: ти ќе си ја прочиташ прво лекцијата па потоа ке видиш шѕо е поважно инаку обрни внимание на набројувања, некои работи кои се болдирани, инаку кога јас положив даваше прашања од континуирани и дисконтинуирани белези, потоа од прв колоквиум последната тема (мислам 5та глава беше),од 6 тема оцените(конзистентна, доволна итн.), од 7ма хипотезите (*убаво научи го тоа кога Но се прифаќа а кога отфрла тоа со алфа бета исл.) инаку прасанје дава ако бета не е еднакво на 0 тие набројувањата, од 8ма првата дефиниција што е (не мо текнува за што беше), карактеристики,хи квадрата двете карактеристики итн...........
 

energichen

EOTL
Член од
19 септември 2007
Мислења
519
Поени од реакции
75
и така понатаму ќе си продолжиш :helou:
 

energichen

EOTL
Член од
19 септември 2007
Мислења
519
Поени од реакции
75
тоа повќе споменатото е според претходниот учебник овој новиот што ви е не знам што измени се направиле па така да :toe:
 
Б

БејбиГрл

Гостин
Сакаше да кажеш Октомври така? :helou:
Не, добро си кажав :)
Тој праша од кога почнува Економскиот факултет со работа. Од 1ви септември почнува, има септемвриска испитна сесија. А предавањата почнуваат од 1ви октомври без разлика за која година
 

*MajA*

I love myself...sometimes I don`t
Член од
22 април 2008
Мислења
215
Поени од реакции
8
aa така ли? па изгледа не сум прочитала убаво :kesa::pipi: :helou:
 
Б

БејбиГрл

Гостин
aa така ли? па изгледа не сум прочитала убаво :kesa::pipi: :helou:
Па може и јас не се изјаснив убаво :)
Имаше гласини некои дека со предавања ќе се почне од 15ти септември ама не точно тоа, прашав јас на студентски, ќе поченеме од 1ви октомври, а и логично е бидејки испитната сесија трае до крајот на септември. Најверојатно за ова прашуваше Raikonnen
 

*MajA*

I love myself...sometimes I don`t
Член од
22 април 2008
Мислења
215
Поени од реакции
8
Да и јас знам дека оваа година почнуваме од 1ви октомври, веќе се закажани и испитите за у септември, а од следаната изгледа ќе се почнува од 15 септември, добро битно се разбравме:pipi::helou:
 

асфалт

UNCENSORED
Член од
8 август 2005
Мислења
804
Поени од реакции
23
да не случајно има некој со постара матура, шо ке се префрла на економски, да знам дали ќе се полага или не приемен?
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom