Економски факултет (стара тема)

Статус
Затворена за нови мислења.
N

NeMiRnA

Гостин
Која насока/дeпaртман би препорачале :toe:
Надворешна трговија,после трет семестар е најлесно и плус имаш најмногу шанси за соработка со странство...и најмногу шанси за вработување во странски компании кои имаат канцеларии тука.
 

Попај

Буржоазија
Член од
10 јуни 2006
Мислења
699
Поени од реакции
9
Планирам да поднесам документи на економски во Скопје во август,а од оценките и матурата очекувам некаде 93 поени,па незнам дали ќе бидам примен таму,тие што се запишани ако може да информираат со колку најмалку бодови може да се влезе во државна квота...а планирам на менаџмент.
 

energichen

EOTL
Член од
19 септември 2007
Мислења
519
Поени од реакции
75
тешко дека ќе можеш да влезеш со 93 во државна освен ако имаш фатено врски но со оглед на матурскто полагање можно е да имаш среќа(но сепак е мал продентот)
 

INVINCIBLE

MUFC
Член од
9 декември 2007
Мислења
3.458
Поени од реакции
423
Со резултатите од матурата имам 99 од 100 поени. Економски факултет, доаѓам! :)
 

INVINCIBLE

MUFC
Член од
9 декември 2007
Мислења
3.458
Поени од реакции
423
Многу луѓе кога ќе им кажан дека ќе се запишам на економски ми велат дека таму имало најголема корупција... Вистина ли е, или така јадаат бурек луѓето?
 
Член од
26 јануари 2007
Мислења
2.202
Поени од реакции
1.943
Многу луѓе кога ќе им кажан дека ќе се запишам на економски ми велат дека таму имало најголема корупција... Вистина ли е, или така јадаат бурек луѓето?
И јас истото го слушнав...
 
Б

БејбиГрл

Гостин
Многу луѓе кога ќе им кажан дека ќе се запишам на економски ми велат дека таму имало најголема корупција... Вистина ли е, или така јадаат бурек луѓето?
Ептен е вистина, ненормална корупција, од лично искуство зборам


Него да прашам, има некој што полагал испит управувачко сметководство? Да ми објасни малку што-како? Што дава, каква е тежината...и сл.
 
Б

БејбиГрл

Гостин
Еми чаре?
Како помина ти со корупцијата во твоето искуство?
Со корупција, како иначе :pos:
Чаре планирај си некоја пара плус :)
Да не те плашам многу предвреме, може никој ништо нема да ти бара, може ќе имаш среќа
 

INVINCIBLE

MUFC
Член од
9 декември 2007
Мислења
3.458
Поени од реакции
423
Со корупција, како иначе :pos:
Чаре планирај си некоја пара плус :)
Да не те плашам многу предвреме, може никој ништо нема да ти бара, може ќе имаш среќа
И по колку европски пари сакаат?
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom