До кога светот ке биде машки?

Статус
Затворена за нови мислења.

Sussaro

Southern comfort, southern sun
Член од
27 декември 2005
Мислења
5.906
Поени од реакции
23.870
1.Da svetot e maski ti priznavam,ama mazite se samo obicna marioneta na zenite ,znaci ti se udiras po gradi a drugata strana ti go jade uspehot,e toa e veke patetika.
2. Zad sekoj uspesen maz stoi uspesna zena toa se pokazalo i dokazalo od vreme.Zeni od tipot na Ledi Di,Margaret Tacer,Kralicata Elizabeta ke ostanat da se pametat zasekogas ,toa tie samo prost primer kolku zenata moze da bide uspesna na site polinja.
3. Deka stiklite i tangata ne se udobni ne se se soglasuvam,megu toa toa e e vo prirodata na zenata.Maximalnoto sreduvanje na zenata poteknuva uste od vremeto na Kleopatra i koja bila taa....najmoknata zena za toa vreme ..vidis znaci od sekogas potoele mudri i sposobni zeni,i nemoj da mi kazes deka se bilo do sirenje noze ...toa e perenje na mozok na edno bitie nareceno maz,so ogromni muskuli ali deficit na mozok...
4. Vprocem i samiot Onazis kazal deka sto ke mi se site pari na svetot ako nema zena da gi potrosi...Banalno za eden maz e dali ovie sandali imaat cirkoni ili ne,a pak kontra na toa banalno za edna zena e dali pobedile Mancester ili Lacio...toa se nasite razliki.I zosto milis deka zenata ne bi bil podobar politicar od mazot..dolgi godini zenata bila sprecuvana da go pokaze i dokaze toa a zamisli koga ne bi bilo taka koga od pocetokot na postoenjeto na svetot mazot i zenata bi bile ramnopravni,ne mislam deka zenite bi zaostanale zad mazite.Zenite se sozdadeni da davaat da se vlozuvaat 100% i uspevaat rizikuvaat se borat sakale mazite ili ne...i nikoj ne se buni deka ova e maski svet ..nekogas bil no ne i sega.
1. Не во таквите случаеви не е патетика туку паразитизам. Зошто не се способни со чест, образ и напор да успеат па стануваат паразити. Ама да и да си паразит треба спосбност признавам.

2. Може бе кој рече дека не може. Ама за секоја успешна жена ќе ти дадам 100 успешни мажи на кое сакаш поле наука, литература, политика. Можете бе ама не сакате мачно е така.

3. Па што ги носиш? Мазохист си па сакаш да се мачиш? Не бе златна, ги носиш ради мене, да те приметам, да искотираш на листата погоре. На листата на естетска хирургија жените убедливо водат. Тоа е јасен показател дека вас ви е побитен изгледот и тоа не за да си бидеш сама на себе убава ко што стално се смеам кога некоја девојка ќе ми спомне туку пак за нас. Не верувам дека ако би била сама на пуст остров би ти било битно колкави ти се градите и дали си качила некое кило плус.

4. Е браво само што го подржа Оназис дека жените се спонзоруши.

Како што ќе рече Мистичен во еден пост вие сексот го користите како средство за манипулација за да дојдете до пари и успех а ние парите ги користиме како средство за да дојдеме до секс значи на крајот на краиштата... Јас познавам доста девојки и жени некои и самохрани мајки коишто работат по цели денови, плаќаат сметки, вложуваат напор ама на една таква знам 40 спонзоруши. И знаеш што е најинтресно баш овие жени ќе ти кажат дека во суштина женскиот род не сака да се помачи во животот. Ајде бе Селена нека дојде барем до пола од битните работни функции во општеството да ги држат жени и јас и тој со БМВ да имаме исти шанси кај некоја икс девојка ќе си го повлечам зборот. Верувај ми доволно ги имам измерено Скопските калдрми за да ти го кажувам ова.
 

ada

Модератор! ок?
Член од
21 август 2006
Мислења
5.706
Поени од реакции
566
Мои принцези, кралици и розови темплари на женскиот род...Ви пречат т.н стереотипи и т.н машка доминација?

Тогаш, стегнете заби и покажете дека се работи за неиздржан стереотип и доминација...Преку тоа што со вашето дело ќе го докажете спротивното.

Почнете да се интересирате и докажувате во политиката, општествените области, науката, прогресот, огромните корпорации...Во се она што е значајно за човештвото.
Ако успеете во тоа, тогаш нема маж на светов што ќе ви противречи и ќе ве дискриминира. И да се обиде, вашите дела ќе го онеспособат.

А, дотогаш, најмудро е да молчите. Затоа што женскиот просек не ви оди во полза.

Моќеби порано постоела реална репресија. Но, повеќе ја нема. Сега светот на секому му е на дланка. Па штом не посега по него, или самиот се ублокирал, или навистина е неспособен за такви потфати.
 
Член од
23 март 2008
Мислења
685
Поени од реакции
165
Dobro Susaro ti ova so siot pamet go velis ili inat teras?Kako gi naprai zenive toa paraziti,sadomazohisti,sponzorusi,debili i sto uste ne..
Koga ke se zenis ili ako si zenet so sto se/ke ozenis?
-Kako ja istera rabotava kako zenive samo za sex da gi biva i nisto drugo.
-Ako do sega nemalo zena pretsedatel na drzava ne znaci deka zenite samo se naogaat vo spalnata soba,naprotiv poddednakvo se zastapeni i aktivni vo site polinja i ne e tocno deka preku sex ke stasas do ne znam kakov status vo opsestvoto,ima ne vikam ne ali toa e relativno ako ne ti raga klikerot znaes,ke te smeni druga ili drug.
I zosto sexot go koristime kako orudie?Ajde kazi mi ako si hirurg sto vrska ima sexot so sex ke operiras?
-Ako si poet ili umetnik so sex ke prais umetnost ...
-Zenite so godini bile degradirani isprecuvani da se nadopolnuvaat za toa maskata populacija dostignala pogolem broj uspesi.
-A toa sto vikas so plasticna hirurgija daj ti se molam pa veke e trend i mazite i zenite da posetuvaat plasticar,a da sum na pust ostrov nema da se opsednuvam so mojot izgled a ti so tvoeto BMW.
 
Член од
10 февруари 2008
Мислења
3.947
Поени од реакции
2.060
Светот ќе биде машки се дотогаш додека некои "дами" го дозволуваат тоа.
Кога истата таа "дама" што постојано пропагира храброст, мудрост, рамноправност и полова еднаквост, а која зад затворена врата длабоко му се потчинува на својот сопруг (или што е уште потрагично на својот дечко), конечно ќе собере сила, ќе поверува во своите зборови и практично ќе ги спроведе во дело, дури тогаш светот ќе престане да биде ваков каков што е.
А се дотогаш...заслужува да биде машки.

Иако морам да додадам дека имате погрешна претстава за истиот.
Светот нити е, нити пак ќе биде машки, туку отсекогаш бил, е, и ќе остане во рацете на способните.
 
Член од
21 август 2008
Мислења
6.500
Поени од реакции
1.320
koj rece deka svetov e maski, bas naprotiv, do koga svetov e ke bide zenski, znaete kaj e svetot maski?VO Islamskiot svet, vo islamskite drzavi, a ovde neeee nema sansi eve mene me izbrkaa od rabota i primija edna mlada profesorica so gol stomak minic i tanga.
 

Sussaro

Southern comfort, southern sun
Член од
27 декември 2005
Мислења
5.906
Поени од реакции
23.870
1. Dobro Susaro ti ova so siot pamet go velis ili inat teras?Kako gi naprai zenive toa paraziti,sadomazohisti,sponzorusi,debili i sto uste ne..

2.Koga ke se zenis ili ako si zenet so sto se/ke ozenis?
-Kako ja istera rabotava kako zenive samo za sex da gi biva i nisto drugo.
-Ako do sega nemalo zena pretsedatel na drzava ne znaci deka zenite samo se naogaat vo spalnata soba,naprotiv poddednakvo se zastapeni i aktivni vo site polinja i ne e tocno deka preku sex ke stasas do ne znam kakov status vo opsestvoto,ima ne vikam ne ali toa e relativno ako ne ti raga klikerot znaes,ke te smeni druga ili drug.
.I zosto sexot go koristime kako orudie?Ajde kazi mi ako si hirurg sto vrska ima sexot so sex ke operiras?
-Ako si poet ili umetnik so sex ke prais umetnost ...

3. Zenite so godini bile degradirani isprecuvani da se nadopolnuvaat za toa maskata populacija dostignala pogolem broj uspesi.
-A toa sto vikas so plasticna hirurgija daj ti se molam pa veke e trend i mazite i zenite da posetuvaat plasticar,a da sum na pust ostrov nema da se opsednuvam so mojot izgled a ti so tvoeto BMW.
1. Не, не јас ништо не сум направил, вие сте си направиле. Јас кога зборам секогаш генерализирам зошто го правам тоа е објаснето тука http://forum.kajgana.com/showthread.php?t=16544.

2. Добро прашање, ептен добро прашање.
Ако сакаш да станеш хирург прво треба да почнеш од медицинска сестра. А знаеме по што се познати сестрите, пак ќе кажам не сите. Ама ако сакаш да станеш калфа ќе треба да му направиш еден приватен уролошки преглед прво на докторот. А ако не сакаш ти другарка ти ќе го направи. Така е не факултетите, во фирмите скоро секаде. Затоа ќе се чудиш на работа како онаа од канцеларија 14 е унапредена во локален менаџер а пауза за ручек и траела 3 саата. А можеш и да си заминеш ама тоа е потешкиот пат нели?

3. Добро биле. И одеднаш пред нешто помалце од 100 г едни две госпожи Цеткин и Луксмбург ви се изборија за право коешто вие си го искористивте за окупација на кафани. За последниве 100г малку се сменило очигледно. Сакаш да прогугламе колку операции имало за зголемување на гради а колку на пениси? Сакаш ли исто така да земеме двајца на едниот да му дадеме 500 ден и добра волја на другиот 500 евра и БМВ и да видиме во некој си догледен период кој повеќе женски срца ќе освои? Селена драга, да бидеме реални...
 
Член од
19 јули 2006
Мислења
3.157
Поени од реакции
129
Мои принцези, кралици и розови темплари на женскиот род...Ви пречат т.н стереотипи и т.н машка доминација?

Тогаш, стегнете заби и покажете дека се работи за неиздржан стереотип и доминација...Преку тоа што со вашето дело ќе го докажете спротивното.

Почнете да се интересирате и докажувате во политиката, општествените области, науката, прогресот, огромните корпорации...Во се она што е значајно за човештвото.
Ако успеете во тоа, тогаш нема маж на светов што ќе ви противречи и ќе ве дискриминира. И да се обиде, вашите дела ќе го онеспособат.

А, дотогаш, најмудро е да молчите. Затоа што женскиот просек не ви оди во полза.

Моќеби порано постоела реална репресија. Но, повеќе ја нема. Сега светот на секому му е на дланка. Па штом не посега по него, или самиот се ублокирал, или навистина е неспособен за такви потфати.
Ada, ima edna mala "sitnica" koja si ja ispustila da ja spomnes a se vika faktor vreme.

Za site tie raboti koi pogore si gi spomnala e mozno i od zensko da se postignat (so pogolem ili pomal uspeh) ama se postavuva prasanjeto po kakva cena?

Nekoj treba da rodi a toa ne e mazot.

Nekoj treba da go gleda toa dete i da go hrani a toa najcesto isto taka ne e mazot.

Nekoj treba da gotvi, pere, pegla i cisti a toa isto taka najcesto ne e mazot.

Site ovie aktivnosti gi pravat najcesto zenite a od niv se ocekuva dodatno da bidat uspesni vo kariera i normalno super vo krevet.

Ima edna recenica deka da trebase mazite da ragjaat odamna ke izumrese covestvoto.

Sepak da bideme realni i da gi gledame rabotite ferski. Supermen da e ke se skrsi so tolku obvrski i zatoa se pocesto imame stari devojki posveteni samo na kariera ili brakovi bez deca.

Ne e taka lesen problem za resavanje.
 

[zEUs]

Go England!! GO!!
Член од
1 јули 2008
Мислења
4.398
Поени од реакции
535
Никогаш не бил а не ми се веруа дека ќе биде, за жал секогаш жените ги контролирале мажите :tapp:
 
Член од
23 март 2008
Мислења
685
Поени од реакции
165
1. Не, не јас ништо не сум направил, вие сте си направиле. Јас кога зборам секогаш генерализирам зошто го правам тоа е објаснето тука http://forum.kajgana.com/showthread.php?t=16544.

2. Добро прашање, ептен добро прашање.
Ако сакаш да станеш хирург прво треба да почнеш од медицинска сестра. А знаеме по што се познати сестрите, пак ќе кажам не сите. Ама ако сакаш да станеш калфа ќе треба да му направиш еден приватен уролошки преглед прво на докторот. А ако не сакаш ти другарка ти ќе го направи. Така е не факултетите, во фирмите скоро секаде. Затоа ќе се чудиш на работа како онаа од канцеларија 14 е унапредена во локален менаџер а пауза за ручек и траела 3 саата. А можеш и да си заминеш ама тоа е потешкиот пат нели?

3. Добро биле. И одеднаш пред нешто помалце од 100 г едни две госпожи Цеткин и Луксмбург ви се изборија за право коешто вие си го искористивте за окупација на кафани. За последниве 100г малку се сменило очигледно. Сакаш да прогугламе колку операции имало за зголемување на гради а колку на пениси? Сакаш ли исто така да земеме двајца на едниот да му дадеме 500 ден и добра волја на другиот 500 евра и БМВ и да видиме во некој си догледен период кој повеќе женски срца ќе освои? Селена драга, да бидеме реални...
Ok eve za se sto si kaza mozebi e taka,no vo edna firma imas 300 vraboteni od koj po pretpostvaka se 200 zeni,vo tie 200 imas 20 koi uspele so sarm i sex i ne mozes da gi stavas vo isti kos i drugite 180.Deka ke dostigne nesto ke dostigne da se soglasuvam,ama kolkav ke bide toj vremenski interval na triumf..kako doslo taka psolo znaes!Za 5 meseci ke se pojavi druga koja e poatraktivna od tebe i ke te vturne vo senka..lesnoto iskcuvanje na vrvot ne trae dolgo i e minliva rabota...
-Deka na faxovite cuda se pravaat sum svedok..Interna medicina se polagase kaj 20 prof.i zosto sega taa da uci koga so blow job i hard sex vo indexot ke si najde 10 taka!!ama se menuvaat vreminata,se plaka po sraboteno umre socijalizmot,na narodot ne mu treba kvantitet ,kvalitetot izbi na povrsina.Zaradi poedinci ne moze site zeni da se stavaat vo isti kos i da gi deklariras kako nesposobni toa e fakt.
-I za kraj ne smetam deka zenite se popametni od mazite i obartno.Ne go delam svetot na maski ili zenski.Ednostavno ima pametni i intelegenti i onie drugite glupavi i prosti.
-Velis zenite se borat za statusot preku krevet..a so koj odat vo krevet?
-Spored tebe pameten e toj sto za sex ke ti dade odgovornost od milionska suma?

Za osvojuvanjeto na zesnkite srca so bmw i 500 e koj e vinoven ajde Susaro da bideme realni..pa mazite go nametnaa toa...digate krediti za da se kurcite so bmw a doma site za leb ke stradate...pa ne se zenite vinovni za toa,vo coveckata priroda e da se stremis kon ubavoto...Koga bi bil vo stuacija da biras megu fico i porse nemoj da mi reces deka fico ke odberes..vo toj pogled site sme ramnopravni
 
Член од
29 април 2008
Мислења
184
Поени од реакции
9
eh maski svet zosto bas mislis deka svetov e maski jas mislam deka poveke se delime lugeto na pravi luge i na zivotni luge nego li na maski i zenski . jas bi se prasal oti covestvoto e tolku zivotinsko ??? :))))))))
 

Sussaro

Southern comfort, southern sun
Член од
27 декември 2005
Мислења
5.906
Поени од реакции
23.870
1.Ok eve za se sto si kaza mozebi e taka,no vo edna firma imas 300 vraboteni od koj po pretpostvaka se 200 zeni,vo tie 200 imas 20 koi uspele so sarm i sex i ne mozes da gi stavas vo isti kos i drugite 180.Deka ke dostigne nesto ke dostigne da se soglasuvam,ama kolkav ke bide toj vremenski interval na triumf..kako doslo taka psolo znaes!Za 5 meseci ke se pojavi druga koja e poatraktivna od tebe i ke te vturne vo senka..lesnoto iskcuvanje na vrvot ne trae dolgo i e minliva rabota...

2. Deka na faxovite cuda se pravaat sum svedok..Interna medicina se polagase kaj 20 prof.i zosto sega taa da uci koga so blow job i hard sex vo indexot ke si najde 10 taka!!ama se menuvaat vreminata,se plaka po sraboteno umre socijalizmot,na narodot ne mu treba kvantitet ,kvalitetot izbi na povrsina.Zaradi poedinci ne moze site zeni da se stavaat vo isti kos i da gi deklariras kako nesposobni toa e fakt.

3.I za kraj ne smetam deka zenite se popametni od mazite i obartno.Ne go delam svetot na maski ili zenski.Ednostavno ima pametni i intelegenti i onie drugite glupavi i prosti.
-Velis zenite se borat za statusot preku krevet..a so koj odat vo krevet?
-Spored tebe pameten e toj sto za sex ke ti dade odgovornost od milionska suma?

4. Za osvojuvanjeto na zesnkite srca so bmw i 500 e koj e vinoven ajde Susaro da bideme realni..pa mazite go nametnaa toa...digate krediti za da se kurcite so bmw a doma site za leb ke stradate...pa ne se zenite vinovni za toa,vo coveckata priroda e da se stremis kon ubavoto...Koga bi bil vo stuacija da biras megu fico i porse nemoj da mi reces deka fico ke odberes..vo toj pogled site sme ramnopravni

1. Добро де. Ако си дрндупка и немаш три чисти нормално дека ќе те шутнат на прва брчка на чело а ако ти работи логиката ќе се клецнеш со шефот и ќе знаеш тоа како да го искористиш за иднина. Тоа не го негира фактот дека си го продала достоинството.

2. Ете гледаш си била сведок. Времињата и јас чекaм да се сменат ама не се менуваат или во најмала рака се менуваат тешко. Абе не ги ставам во исти кош ама очигледно не ме читаш како што треба. Зборам мнозинство. Ќе ти објаснам подолу.

3. А не, милионски суми не ви даваат. Секторски менаџери и локални управителки да. Селена, еве ти го форумов. На форумов може да се зачлени било кој се додека се однесува примерно. Отвори бе другарке економија, отвори политика, отвори филозофија, отвори право. Чии мислења преовладуваат? Отовори после тоа мода и убавина и вљубена сум во најдобриот другар ама и еден друг дечко ме свиѓа а мене па ми се свиѓа најдобриот негов другар. Значи со две работи се засегнати грото: дечковци и убавина односно индирекно пак дечковци. И јас можам да ти извадам фантастични женски мислења од Ацева, pearl и некои други. Ама они не се репер за женски форумџија. Они се малцинство.

4. Селена како прво еве и да сакам БМВ сигурно не би се клецал со стари баби за да го добијам а дури и да би се клецал гарант на секој машки бабојеб има по минимум 5 спонзоруши како противтежа. И Селена може да се правиме либерални до задутре сабајле ама на крајот вие, девојките, сте тие што бирате ние на вас ви пристапуваме вие го правите изборот. Јас ти глумам фраер со БМВ? Одјеби ме бе. Докажи ми дека сум сељак, дека ти не се продаваш за БМВ дека имаш свое достоинство и избери го она другото пристојно, културно и воспитано дете што вози просечна кола. Би го избрала ли ти него Селена? Да? Ондак честито бидејќи 20 твои познанички штотуку ме избраа мене. Знаеш зошто? Затоа што е убаво БМВ то. Стварно убав, моќен, статусен. Ако тие 20 би запнале во животот може нема да стигнат до БМВ ама до некој и повеќе од солиден живот се способни да стигнат. Ама потешко е така. Полесно е да ги извади цицките надвор, да ми се упика и за релативно кратко време да си се вози макар и привремено во таква кола и да биде статус во општеството. Селена не знам од кој град си ама ако те носи патот во Скопје распрашај се кои се најпосетени локали и каде повеќето би сакале да седат на кафе или дискотека. Оди на тие места и види кој профил на луѓе а особено жени доминираат таму. Познавам 3-4 ца побогати луѓе кои за еден месец имаат дејки колку просечен Македонец за цел живот што ќе има. Земи МАНУ, парламент и влада, правосуддство судии, адвокати, бизнис претпријатија и менаџерки земи се што сакаш од било кое поле освен козметика на кантар во овој модерен 21 век и кажи ми кој преовлдаува? Бројките, податоците и фактите се на моја страна. Што е на твоја страна?
 
Член од
23 март 2008
Мислења
685
Поени од реакции
165
Pa ako ne si drndupka nema da se stremis preku sex da napreduvas ,prasanjeto sam si go odgovori.Na sefot ne mu treba samo sexot mu treba i mozok!
Forumov tebe ti e kriterium za da steknes mislenje za zenite deka ne se aktivni na polinjata od tipot:politika,ekonomija,pravo...Me iznenadi iskreno.Sto treba da zborat decojcinjata na 15,16,17g ako ne za ljubov,toa e sega momentalno aktuelno kaj niv i kaj tebe bilo vo taa vozrast.Sto im e niv gajle za nuklearna fizika,za ekonomskata kriza vo SAD ili za vojnata vo Irak.

Zosto mudro mi go izbegnuvas prasnjeto:
-Velis zenite se borat za statusot preku krevet..a so koj odat vo krevet?

Na faxovite Praven,ekonomski i ostanatite zenskata populacija e poddednakvo zastapena kako i maskata,znaci dojde vremeto koga kapacitetite na ednite i drugite ke se izednacat.I nemoj da go pobivas faktot deka na zenite do pred nekoe vreme im bese prioritet peglata,pravosmukalkata decata a ne karierata.Zatoa mazite se vo blago vodstvo pred nas.

Za krevetaskiot nacin od sekogas postoel i ke postoi niti ti niti jas ke go iskorenime toa ,ili pak ke pridoneseme da se namali,naprotiv kablovskata tv uste poveke go raplamti ognot.
Velis ako glumis fraer so BMW odjebi me ...pa zosto mazite ednostavno ne im dokazat na sponzorusite aha da ti si ubava sexi zgodna si tangata ti e extra stiklata 12 ti stoi kako lijana ali tebe ti e mestoto vo spalna soba ili vo javna kuka a ne vo ministerstvo za obrazovanie .
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom