До кога светот ке биде машки?

Статус
Затворена за нови мислења.

leandra

Модератор
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.641
Поени од реакции
38.562
Наша примарна цел е репродукција на општеството, така да навистина не ти ја гледам поентава на бесцелнава реплика!
Прво и основно за да има унапредување на светот треба да има некој да ги штити границите на таа држава, значи сепак треба да има воени лидер(ајде потсети се кој е прв столб на општеството, ако не знаеш слободно прашај со задоволство ќе ти кажам)

На -15 искачање со минич и штикла 10 е изигравање будала а не храброст, извини но храброст не е јас кога зедов да трчам гол на сред улица тое едноставно глупирање-храброст е нешто сосема друго. Ние имаме татков инстинкт...објаснување н е потребно.

Бај д веј за тактика не се смета" како да го легнам овој у рок од пола саат"!
Значи кога жените ќе имаат природен уатевр за татктики кој што всушност се базираат на планови за унапредување на човештвото или општеството па еве дури и заедницата тогаш ќе збориме. Се додека се работи за сексуално нагонистички тактики само ќе се подсмевам(како доказ за ова само ќеја отворам темата љубов и секс и ќе видам каде висат 90% од девојките)
Но мене секогаш ми кажуваат дека сум интелигентен тактичкипланско натроел роден лидер! Јас на тоа одговарам да сум....и да сум шовинист а и жените се феминистки и што сега?
Морам да ти реплицирам повторно на твојата целна реплика:smir:
Доколку се водиме во животот според оваа "примарна цел",општеството би било толку неразвиено,што би била лидер со камен во раката,облечена во кожа од животинско потекло на интимните делови (не мора на некои :) )и не би водела дискусија преку нет со тебе,дефинитивно.Темава е поставена за современо општество,а ти ги мешаш временските периоди,онака како што ти одат во прилог.Така да штитење на држава со воена сила,воен лидер,воени тактики и слично е излишно за коментар.Зборувам за унапредување на општеството,во кој жената има исто учество како и мажот.Во модерно општество за кое се стремиме и ние,образованието е првиот столб,во него е клучот за успех.Еве те прашувам...Кој е првиот столб на државата?
Значи вие сте родени храбри:)чуден спој на честички,вие сте од друга материја,за жал ние жените сме лигли,плачки,страшливки,будали и сл.Во контекст на ова ќе ги споменам и жени народни херои,они имале функција да плачат по планини:)
Иако мислам дека процентот на жени и мажи во љубов и секс е ист,како и во врска со љубовта сакам да ти кажам...Каков е процентот во филозофија,психологија,општи.
И на крај повторно спомнуваш дека сте и родени тактичари,секоја чест:)Вие (според тебе) за Се сте родени,преодредени,незаменливи,неспоредливи.Но бидејќи сите ти кажуваат веќе дека си тактичкоплански настоен роден лидер,јас ќе се воздржам од коментар:retard
 

burn84

Говорете Македонски
Член од
4 февруари 2006
Мислења
6.579
Поени од реакции
1.500
Морам да ти реплицирам повторно на твојата целна реплика:smir:
Доколку се водиме во животот според оваа "примарна цел",општеството би било толку неразвиено,што би била лидер со камен во раката,облечена во кожа од животинско потекло на интимните делови (не мора на некои :) )и не би водела дискусија преку нет со тебе,дефинитивно.Темава е поставена за современо општество,а ти ги мешаш временските периоди,онака како што ти одат во прилог.Така да штитење на држава со воена сила,воен лидер,воени тактики и слично е излишно за коментар.Зборувам за унапредување на општеството,во кој жената има исто учество како и мажот.Во модерно општество за кое се стремиме и ние,образованието е првиот столб,во него е клучот за успех.Еве те прашувам...Кој е првиот столб на државата?
Значи вие сте родени храбри:)чуден спој на честички,вие сте од друга материја,за жал ние жените сме лигли,плачки,страшливки,будали и сл.Во контекст на ова ќе ги споменам и жени народни херои,они имале функција да плачат по планини:)
Иако мислам дека процентот на жени и мажи во љубов и секс е ист,како и во врска со љубовта сакам да ти кажам...Каков е процентот во филозофија,психологија,општи.
И на крај повторно спомнуваш дека сте и родени тактичари,секоја чест:)Вие (според тебе) за Се сте родени,преодредени,незаменливи,неспоредливи.Но бидејќи сите ти кажуваат веќе дека си тактичкоплански настоен роден лидер,јас ќе се воздржам од коментар:retard
Види вака леандра, ние можеме како политичарите сите меѓусебно да си мачкаме очи за тоа што е приоритет во една држава. Но научно докажано подржано и потрдено дека за една држава да функционира најосновно треба да има:
1.Војска
2.Економија
3:Правен Систем.
Работите како образование и култура, етика, опшестевна одговорност ит натаму доаѓаат мноогу подоцна. Значи јас сакам да го кажам следново. Верувај ми една држава мже да функционира без добар образовен систем, не зборуваме каква ќе биде ама ќе може да функционира. Но една држава без војска верувај уште од истиот момент кога ќе ја снем восјката веќе нема да биде држава. Ќе дојдат модерните окупатори и толку од тој муабет. Знам дека тоа изгледа неверојатно за некого но поради тоа највеќе пари се вложуваат во воена технологија.

А јас не негирам дека жените немаат удел во општеството, баш спротивно во денешното модерно општество сите сме подеднакви. Морам да го истакнам постот на Сусаро за да не земам да пишувам некој работи по два три пати прочитајте го неговиот пост и неговиот пример исто така е многу убав. :)


пиес: навистина ми е жал што не ми ја свати иронијата во некој од мојте реплики!:helou:
 

Zemzela

носител на титулата ултимативен клабер
Член од
19 јули 2006
Мислења
5.045
Поени од реакции
152
Јас не верувам дека светот е машки...зошто....затоа што премногу влијаат жените на мажите во светот така да иако можеби мажите го водат светот верувајте жените од позадина ги водат мажите
 

Buterfly

*Just Fabulous*
Член од
4 јули 2006
Мислења
4.616
Поени од реакции
114
Јас не верувам дека светот е машки...зошто....затоа што премногу влијаат жените на мажите во светот така да иако можеби мажите го водат светот верувајте жените од позадина ги водат мажите
Барем си призна и убаво си кажа, одамна не е машки светот, тоа е.:helou:
 

leandra

Модератор
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.641
Поени од реакции
38.562
Види вака леандра, ние можеме како политичарите сите меѓусебно да си мачкаме очи за тоа што е приоритет во една држава. Но научно докажано подржано и потрдено дека за една држава да функционира најосновно треба да има:
1.Војска
2.Економија
3:Правен Систем.

пиес: навистина ми е жал што не ми ја свати иронијата во некој од мојте реплики!:helou:
Од овие три работи што имаме ние во Македонија?
Ќе излезе дека не сме ни држава:)
BTW одлично кажано во продолжение,еднакви сме во се.Народот се дели на глуп и паметен,"пички" има и кај жените и кај мажите.

п.с.Мило,јас не се карам,ниту сакам да те иритирам.На твојата иронија одговорив со иронија:helou:
 

leandra

Модератор
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.641
Поени од реакции
38.562
Темава е поставена
со прашање "До кога?"
-Заврши тоа време на машкост.
И константација" светот ќе биде машки"

-Ќе биде рамноправен,во спротивно шовинизмот и феминизмот ќе доведат до хомосексуална популација:)

Сите оние насоки на реплицирање кој и како е подобар,водат до резултат 0.
 

Sasence

V.I.P-very important princess
Член од
21 ноември 2005
Мислења
154
Поени од реакции
1
Vaka kako kulturna devojka: dali bi mu go kazala ova na tvojot dechko/maz/ebach ili shto i da ti e? vo lice? A? ili samo stegash zabi?

eve vaka samo debatirame na literaturno nivo!
Дечко,ако ти ова си го сфати при срце тоа е твој избор.Јас го имам кажано ова 1000 пати а уште толку ке го кажам ако сакам.А ако мислиш дека мојот коментар е некултурен тогаш твојот осет за оценување не работи...
А всушност што беше толку навредливо па да стегам заби??? :pos2:
 

Sasence

V.I.P-very important princess
Член од
21 ноември 2005
Мислења
154
Поени од реакции
1
П.С темава беше наменета не за тоа кој е подобар или кој повеке има успеано.Зарем за тоа може некој да се расправа?Тоа е толку видно,секој може да си успее колку шо му фака црпката.
Мислата ми беше и покрај таа рамноправност зошто машките имаат повеке морални права.Општеството поинаку ги прифака постапките на мажите а поинаку на жените...
 

Dzings

Premium
Член од
31 март 2007
Мислења
1.804
Поени од реакции
53
Јас го имам кажано ова 1000 пати а уште толку ке го кажам ако сакам.
Off-tpoic
Aj eve za domashno ushte 1000 pati kazi go, ama pred ogledalo. Ke moze?:smir:
Дечко,ако ти ова си го сфати при срце тоа е твој избор.
Inaku, sve si stavam jas pri srce. Sreka shto mi e golemo pa trpi.
А всушност што беше толку навредливо па да стегам заби??? :pos2:
Ne e nishto 'NAVREDLIVO', steganjeto zabi e inaet, ako ne pak! Nemav namera da napagam(prochitaj vo mojot prv post na temava!), e sega losho e shto prvo svakate deka nekoj e bezobrazen, ironija e ova gore ne prvoto. :salut:
 

Ljupco

...ExtraVagant...
Член од
20 јули 2006
Мислења
1.810
Поени од реакции
12
...heheheeee...man... rules again and again...that the way it is...:)
 

Ljupco

...ExtraVagant...
Член од
20 јули 2006
Мислења
1.810
Поени од реакции
12
Svetot ke bide sekogas maski kako sto i od sekogas zenite go upravuvale svetot. Kako sto i mazeot e glava vo kukata a zenata e vratot pa go vrti kaj saka :pipi:
...izvini ama motorikata na pokretite e vo mozokot a mozokot e u glaata...vratot e samo ushte eden organ od teloto, isto kako rebroto od koe e sozdadena zenata...i zatoa komanda glavata...:tv:


...izbanjaj se sea u voda padna sveeeeeeeeeee...hahahahaa


...aj uste neshto da dopunam da ne bide flod...hihihiiiii

...imeto woman od kaj poteknue?...pa normalno be od man...a ne e manwo...pa da go vrtat svetot...a do koa...epa poshto ste go prifatile imeto ko takvo dodeka go nosite ke bide taka...inache moz i da se prekrstite u feministki ako sakate...

...boze gospode kakva tema...:tapp:

..."do koga... be so toj pamet zenski???"....hahahahahaha
 

Тамарче

Ако одам во Битола..
Член од
11 јули 2007
Мислења
3.239
Поени од реакции
223
...izvini ama motorikata na pokretite e vo mozokot a mozokot e u glaata...vratot e samo ushte eden organ od teloto, isto kako rebroto od koe e sozdadena zenata...i zatoa komanda glavata...:tv:


...izbanjaj se sea u voda padna sveeeeeeeeeee...hahahahaa


...aj uste neshto da dopunam da ne bide flod...hihihiiiii

...imeto woman od kaj poteknue?...pa normalno be od man...a ne e manwo...pa da go vrtat svetot...a do koa...epa poshto ste go prifatile imeto ko takvo dodeka go nosite ke bide taka...inache moz i da se prekrstite u feministki ako sakate...

...boze gospode kakva tema...:tapp:

..."do koga... be so toj pamet zenski???"....hahahahahaha
Леле Љубее, оти вакви глупости пишиш маже?
Од кај ти дојде то дека woman e од man. Да не е малце пологично man да произлегва од woman!?
Арно наши сме овде, друг пат пред други вакви работи не.
 

BuSarCe

See My Profile
Член од
4 август 2007
Мислења
1.726
Поени од реакции
33
љуката арно си кажа,од мал збор произлегува голем а не од голем мал :)
 
Член од
7 ноември 2007
Мислења
994
Поени од реакции
9
Do togash koga ke izleguva na premiera filmot "Umri Zenski" hahah

p.s Moe personalno mislenje e deka svetot sekogash bil zenski.Maskiot pol se zanesol deka e maski samo zatoa zenskite sakale taka da misleme a naprotiv tie sekogash gi vlecele koncite zad scenata.Setete se na ADAM i Eva koj go nateal da jadat od zabranetoto jabolko.
 

BuSarCe

See My Profile
Член од
4 август 2007
Мислења
1.726
Поени од реакции
33
абе што е виновен адам сега?
знаеш како е жените постанале од реброто :)
па затоа ко ќе те чеша ребро до што иде:smir::pos2:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom