Дали на партнерот му "буричкате" во мобилниот телeфон?

Дали на партнерот му буричкате во мобилниот телефон??

  • ДА

    Гласови: 89 24,5%
  • НЕ

    Гласови: 167 46,0%
  • Понекогаш

    Гласови: 107 29,5%

  • Вкупно гласачи
    363

MaRyJaNe-poison

Beauty in Black
Член од
11 септември 2007
Мислења
2.722
Поени од реакции
167
ne :nenene: niti toj niti jas!! telefonot si e privatna rabota..... a i sami si pokazuvame poraki ponekogas od drugari , drugarki..... ne e budala ako me izneveruva i sea nekoja mu pisuva poraki pa normalno deka ke gi izbrise :) roskanjeto po mob mislam deka e nedostatok na doverba vo vrskata....:toe:
 

Batistuta

..пак од скриен број...
Член од
16 февруари 2005
Мислења
1.945
Поени од реакции
50
Никогаш не сум ни помислил.. која би била причината за тоа..
Дури и да ти дадат опција да чепкаш низ мозокот на една жена нема да откриеш дека те изневерила доколку таа сака да го скрие тоа. А не па мобилен. Друг мотив за чепкање по мобилни не гледам.. Така да останувам на тоа дека е многу глупаво и бесмислено...

Приватност. Постои граница.
 
Член од
16 ноември 2007
Мислења
430
Поени од реакции
6
nesakam da mi cepkaat i ne sakam da cepkam. ama ednas se sluci da i se javi nekoj. bese nekoja drugarka. i ja prasav i ne mi kaza koj e. i mnogu me kopkase. i dodeka spiese posle toa ja zemav da i cepkam. i me fati na delo. mnogu mi se nakurci. ne bi go pravel toa pak. se cuvstvuvav glupo.
 

badluckguy

Оган под ѕвездите
Член од
8 октомври 2007
Мислења
2.925
Поени од реакции
131
Ne cini toa,ne e kulturno pred se,a i sam si dokazuvas deka nemas "self esteem"
 

Скулгрл

Queen of the superficial::..
Член од
17 јануари 2006
Мислења
5.059
Поени од реакции
69
Редовно му читам пораки, правам инспекција на пропуштени повици, ако направи поголема сметка од вообичаено го прашувам со којА зборувал, му бришам непотребни слики и клипчиња, и нормално-песни кои не се по мој вкус.
И неизбежно е прашањето-кој беше (откако ќе заврши со разговорот).

Ај сеа озбилно.:icon_lol:
Не чувствувам никаква потреба да му го чепкам телефонот, мојот си е поубав.:)
Едино може само да видам колку е саат, ако мојот телефон не е во близина, иначе јок. Штознам, и мене не ми е пријатно да ми чепкаат во мобилен без дозвола. Не дека имам нешто да кријам, ама сепак за култура станува збор.
 

Fabullous_178

Psychonautics:.
Член од
21 февруари 2007
Мислења
2.987
Поени од реакции
190
Ја не знам ни каков телефон има девојка ми,само и го знам бројот напамет,на толку шо и титкам,и да не сакам ке го запаметам.
А инаку,seriously,уопште не ме интересира што има она во телефонот,па дури и некогаш да ме нападне љубопитност(ретко,ама се случува),се задржуам самиот себеси пошто е стварно некултурно да му чепкаш на некој во телефонот.Ако сакам да знам нешто ке си прашам фино поштено,па ако е за кажување ке ми каже,ако не,значи е премногу лично,и не навлегувам повеке...
 

Black Rose

дете на цвеќето
Член од
12 февруари 2007
Мислења
1.972
Поени од реакции
38
Не, негов телефон, негова работа....
 

samantha

who's tha boss?
Член од
16 октомври 2007
Мислења
196
Поени од реакции
1
Никако...Тоа ми го праеше бившиот и ме полудуваше ...
Сега не ми е гајле...Реално ако прави нешто ќе го дознаам вака или онака.Ѕиркање во мобилен е по автоматизам недоверба...ако има нешто интересно да ми покаже (као клип, слики) ќе ми покаже.

А реално која сум јас или кој е он да ми се меша во приватниот живот.Колку и да сакаме некого и да сме со некого сепак постои нешто што се вика приватност и почитувањер на истата...
 
Член од
23 март 2007
Мислења
2.370
Поени од реакции
62
Глупости....Знак на недоверба и простотилак...
Одма ми дава чувство дека ми чепка во слободата, и следува лошо:pipi:
 

doti4nata

Drama Queen
Член од
25 септември 2005
Мислења
3.390
Поени од реакции
35
Ако да - зашто?
дали тоа значи дека не му верувате, или сте радознали или .......

Ако не - пак зашто.................?
Да, ама не тоа бедното да чекам да отиде у вц и да го украдам фонот за да видам пораки, слики... тоа е болна работа. Онака може уз седење па да си чепкам по фонот ако е досадно... никогаш ко шпиун без дозвола на партнерот или било кој друг, не е убаво да се мешаш во нечија интима бе разлика дали е тоа некој близок или некој што прв пат го глеаш. :toe:
 
Член од
23 март 2007
Мислења
2.370
Поени од реакции
62
Да, ама не тоа бедното да чекам да отиде у вц и да го украдам фонот за да видам пораки, слики... тоа е болна работа. Онака може уз седење па да си чепкам по фонот ако е досадно... никогаш ко шпиун без дозвола на партнерот или било кој друг, не е убаво да се мешаш во нечија интима бе разлика дали е тоа некој близок или некој што прв пат го глеаш. :toe:
А да, секој кој се занимава со буричкање по туѓи телефони, вика нема шо да праам, досадно ми е... "Што е , мислиш ми дошло до твојот телефон да буричкам? Зошто, што имаш да скриеш од мене?" И почнува војна:wink: ....
Мој совет: Кога немаш што да правиш, буричкај си по твојот мобилен, читај весник, ама немој по туѓ мобилен...
 

Necrophilia

Find Prettys Womans from your city for night
Член од
13 август 2006
Мислења
7.633
Поени од реакции
140
понекогаш, самите си дозволуваме да си чепкаме, иако јас најчесто коа ке фатам нокиа, самсунг или сименс во раце почињам одма да и внесуам сетинзи хахахааа... приватниот живот многу,многу и несакам да го запознаам во детали на мојата љубов, мислам дека доволно би била искрена спрема мене ако е потребно нешто да го знам, оти последниот пат кога чепкав во приватноста кај бившата се разочарав :(
 

**The Beauty**

and the beast
Член од
4 февруари 2007
Мислења
552
Поени од реакции
11
Да, стално му буричкам во моб. И не чекам да отиде во WC или во продавница, туку пред него. И он има слобода да го прави истото. На почеток на врската не се случуваше тоа, али покасно стана све е мое твое... И така
А иначе во тоа не гледам како недоверба, бидејќи знам да седнам и на другарки да им читам пораки, и обратно... А им верувам, замислете:pipi:
 

deXterche

тадаммм
Член од
12 февруари 2006
Мислења
4.920
Поени од реакции
941
Се дешава понекогаш додека се префрлаат слики успат да се ѕирне до пораките, нормално со нејзино знаење:) Не е тоа ради немање доверба, далеку од тоа...чисто од радозналост за после да се мава сеир :). Не верувам дека постои некој што не би читал пораки ако му се даде шанса, па тоа најчесто ти го прават другари/ки а не па партнерот во врска. Мислам дај бидете искрени :wink:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom