GTA IV

Awake

б.
Член од
30 декември 2007
Мислења
3.198
Поени од реакции
2.628
Dual Core 3.0
8500 GT 512MB
2GB RAM




Ima eden covek stoi kaj elektro. Za igri e spored mene najdobar vo skopjevo. Nema prevara. Stoi na ulicata megju Vera Ciriviri i Elektro. Jas ja kupiv od kaj nego za 250-4 DVD-inja i samo nov krak simnav drugoto bese ok.
Фала друже, го знам човекот, стално проаѓам од таму.. утре ке пројдам од кај него, па ке видам дал останал со истата цена :wink:
 
Член од
23 октомври 2008
Мислења
262
Поени од реакции
3
Help !:nesum:
Кај брачедми ја инсталиравме играва (која btw e :zver:ска), но многу му сецка на таа резолуција. И сега кога смена, му се заглавуват цел комјутер и морат да рестартират.

Дали може некако да се сменит резуолуција, но да не морат да се влезит во ГТА 4? Или пак кажете некое друго решение :kesa:...

Edit: Заборавив и да прашам дали може некако, кога ќе возиш кола да не вртиш со глувчето за да гледаш право, туку автоматски да си ојт камерана (како на PS2 што е Сан Адреас)?
 

TinyGiant

што сакам
Член од
9 април 2008
Мислења
236
Поени од реакции
3
До графичките драјвери е,откога ги апдејтував ATI драјверите,мене секогаш ми ги враќа истите сетинзи,стандардните.

Безвезе,ама се трпи :|


па баш и не се трпи да ти кажам, зашто секое пуштање ми вади различни перформанси играва зашто сум приморан да ги местам на секое пуштање. А и мислам дека не ке да е до драјверите. којзнае:toe: и јас имам АТИ гафичка, мојата е x1950pro 512mb
 
Член од
2 април 2006
Мислења
14.363
Поени од реакции
3.069
До драјверите е.

Ете,потврда е дека иста марка графички имаме,а не ни знаев дека имаш Ати :)
 

Xak

Член од
23 декември 2007
Мислења
2.610
Поени од реакции
464
До драјверите е.

Ете,потврда е дека иста марка графички имаме,а не ни знаев дека имаш Ати :)
И на NVidia е исто, бар кај мене, кога ги ставив драјверите што се за ГТА 4 тоа ми се случува нон стоп (покрај 2600-2700 вируси што имаше).
 

TinyGiant

што сакам
Член од
9 април 2008
Мислења
236
Поени од реакции
3
До драјверите е.

Ете,потврда е дека иста марка графички имаме,а не ни знаев дека имаш Ати :)

и што машина имаш закачено на таа графичка? :) и како ти иде играва на графичката?
 
Член од
23 октомври 2008
Мислења
262
Поени од реакции
3
Help !:nesum:
Кај брачедми ја инсталиравме играва (која btw e :zver:ска), но многу му сецка на таа резолуција. И сега кога смена, му се заглавуват цел комјутер и морат да рестартират.

Дали може некако да се сменит резуолуција, но да не морат да се влезит во ГТА 4? Или пак кажете некое друго решение :kesa:...

Edit: Заборавив и да прашам дали може некако, кога ќе возиш кола да не вртиш со глувчето за да гледаш право, туку автоматски да си ојт камерана (како на PS2 што е Сан Адреас)?
^
Ениван :helou:?
 

|И.И|

говно интерашко
Член од
24 јуни 2008
Мислења
5.563
Поени од реакции
6.684
Игам една мисија никако неможам да ја поминам

Кога треба да се качиш во хелихоптер кој го вози тој Раста Ман едноставно бродчето ми е мн споро ако ја поминал некој нека даде совет...
 

OMGWTFBBQ

Bone for Tuna
Член од
3 февруари 2007
Мислења
8.802
Поени од реакции
4.419
До драјверите е.

Ете,потврда е дека иста марка графички имаме,а не ни знаев дека имаш Ати :)

да да, до драјверите е ... и кај мене исто ама многу сум им благодарен на ГТА што напишале таму дека со даунлоадирање на најновите драјвери играта може да тече подобро, и сега многу игри ми одат подобро... повеќе игри пробав и одлично одат :)
 

TinyGiant

што сакам
Член од
9 април 2008
Мислења
236
Поени од реакции
3
да да, до драјверите е ... и кај мене исто ама многу сум им благодарен на ГТА што напишале таму дека со даунлоадирање на најновите драјвери играта може да тече подобро, и сега многу игри ми одат подобро... повеќе игри пробав и одлично одат :)
убао така што игрите ти идат поубаво заради драјверите само не зборевме за тоа, туку за сетирањата на графиката што не се зачувуваат
 

OMGWTFBBQ

Bone for Tuna
Член од
3 февруари 2007
Мислења
8.802
Поени од реакции
4.419
убао така што игрите ти идат поубаво заради драјверите само не зборевме за тоа, туку за сетирањата на графиката што не се зачувуваат
е да, заборавив да коментирам на тоа... сакав да кажам дека сепак вреди да се трпи, претходно едвај играв... немав ни кејф, а и онака не ми се многу разместени опциите па само една минута ми треба да си наместам, сепак се искплаќа :salut:
 

|И.И|

говно интерашко
Член од
24 јуни 2008
Мислења
5.563
Поени од реакции
6.684
Ја свтрев играта на 62,5 % и што да праам сега ? :icon_lol:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom