GTA IV

ice_cube

The SexX.
Член од
16 јули 2008
Мислења
2.240
Поени од реакции
308
Можно ли е, на MSI лаптоп да ја фати ГТА 4?
 
Член од
25 септември 2007
Мислења
472
Поени од реакции
15
Дали може некој да ми каже дали можам да играм на лап топ со перфоманси...

4 гига рам.. Цпу Дуо P7350 и графичка АТИ Радеон ХД 3470...
и да ми каже во сетингс за графичката што е тоа .. total available graphic memory...

и според вас дали е добар овој лап топ...јас графичката не ја разбирам дали е јака или слаба..во споредба со ПЦ дали може некој да одговори со каква картичка може да се спореди...фала однапред
 

-={K-O-R-U-N}=-

Wanna play a game?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
13.045
Поени од реакции
3.301
Дали може некој да ми каже дали можам да играм на лап топ со перфоманси...

4 гига рам.. Цпу Дуо P7350 и графичка АТИ Радеон ХД 3470...
и да ми каже во сетингс за графичката што е тоа .. total available graphic memory...

и според вас дали е добар овој лап топ...јас графичката не ја разбирам дали е јака или слаба..во споредба со ПЦ дали може некој да одговори со каква картичка може да се спореди...фала однапред
Прво, малку си ја утнал темата, нека ни ги преместат мислењава...

Второ, што подразбираш под поимот "играње"?

Ова ти е доволно за кантер, другите игри сите на low или ако начекаш некоја на medium да ја играш.

Total available graphic memory ти кажува колку меморија би ти крадела графичката од рам меморијата на компјутерот.

Лаптоп не е за игри (освен некој од Alienware :) )
 
Член од
25 септември 2007
Мислења
472
Поени од реакции
15
Прво, малку си ја утнал темата, нека ни ги преместат мислењава...

Второ, што подразбираш под поимот "играње"?

Ова ти е доволно за кантер, другите игри сите на low или ако начекаш некоја на medium да ја играш.

Total available graphic memory ти кажува колку меморија би ти крадела графичката од рам меморијата на компјутерот.

Лаптоп не е за игри (освен некој од Alienware :) )
прашувам за гта нормалноо...не сум до толку удрен тука да поставувам вакви прашања а да не се однесуваат за гта
 
Член од
25 март 2006
Мислења
357
Поени од реакции
24
корун тоа не значи дека само alianware се за игри, имаат и делл добри лаптопи со графички со сопствена меморија како на пример 8800гтс ддр 3 и 4гб рам ддр2.
тоа значи и гта се игра на ваков лаптоп.
 

Boomerang

Немој CTRL+W.
Член од
18 јуни 2006
Мислења
3.709
Поени од реакции
809
Незнам што се деси кај мене, откако направив формат, и ја инсталирав пак играта, пак ми сецка...можда не како порано пред да стаам уште 2 гига, ама не е ни подмачкано, како што беше пред тоа...Иначе пачот е чисто срање, нема никакви подобрувања и Рокстар се дегени :) ... Ај сеа ќе пробам да ја деинсталирам, па пак ќе ја инсталирам, па да видам може ќе се попраи ...
 
Член од
2 април 2006
Мислења
14.363
Поени од реакции
3.069
Јас земав денес Quad,играта лизга со некои 40 fps,vehicle и detail на макс,текстури на медиуммсо паѓања на 25-30 на некои ретки моменти....

Иако сега па не ми се покажуваат мунициите на оружјата и сетинзите за графика ми се едни исти,откога го снимив Ati драјверот :|
 
Член од
28 јули 2008
Мислења
10.785
Поени од реакции
3.522
Со ati има проблеми тоа и официјално беше потврдено по ирц канали и форуми.
 
Член од
29 септември 2007
Мислења
325
Поени од реакции
0
Абе имам еден проблем ја иклучувам играва и ми се појавува едно црно прозорче и играта не се пушта ! Дали знај некој како да го решам тој проблем
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
12.406
Поени од реакции
544
Ех, мене не ми се уклучува. Ми се појавува она Don't Send. Стварно не знам до што е проблемот... се инсталирав така како што треба. :(
 

bowl

.
Член од
30 јануари 2007
Мислења
8.344
Поени од реакции
1.307
Ех, мене не ми се уклучува. Ми се појавува она Don't Send. Стварно не знам до што е проблемот... се инсталирав така како што треба. :(
Ги исполнуваш хардверските побарувања на играта ?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom