Вода после јадење?

Член од
21 ноември 2007
Мислења
10.685
Поени од реакции
9.324
aman te be.koj moze bez voda.ja obavezno i za vreme na jadenje i posle jadenje piam voda ko lud.i so mi e dosega nisto.gluposti so ne ce im tekne na naucnicive demek kolku da imat so da kazat:smir:
 
Член од
25 мај 2007
Мислења
6.662
Поени од реакции
947
aman te be.koj moze bez voda.ja obavezno i za vreme na jadenje i posle jadenje piam voda ko lud.i so mi e dosega nisto.gluposti so ne ce im tekne na naucnicive demek kolku da imat so da kazat:smir:
А ти си доволно паметен па можеш да кажеш нешто поинакво? Или тие се будали што испитуваат и докажуваат?
 

Zemzela

носител на титулата ултимативен клабер
Член од
19 јули 2006
Мислења
5.045
Поени од реакции
152
Обавезно пијам по 2 чаши после јадење,не седнувам да јадам ако нема вода околу мене
 

Apokalipto

Tredici
Член од
4 март 2007
Мислења
15.576
Поени од реакции
2.585
Обавезно вода после јадење - јадам зачинето.
 

Fabullous_178

Psychonautics:.
Член од
21 февруари 2007
Мислења
2.987
Поени од реакции
190
Многу,многу вода.
Пред јадење,после јадење...абе буквално секогаш.
Пијам по еден тон вода дневно.
Затоа мочам по 124334 пати...:toe:
 

Deswaldos

Bob's your uncle!
Член од
11 февруари 2007
Мислења
585
Поени од реакции
2
Многу,многу вода.
Пред јадење,после јадење...абе буквално секогаш.
Пијам по еден тон вода дневно.
Затоа мочам по 124334 пати...:toe:
:pos: I jas, ama kaj nas ima edna recenica: Voda nije dobra ni za cipele :)
 
Член од
28 август 2007
Мислења
17
Поени од реакции
0
Јас вода пијам и додека јадам и после јадење. Немора да значи дека ако прочиташ нешто во некој весник дека е точно. 50% од тоа што пишува во весник за здравјето не е точно. Еднаш прочитав дека ако некоја стара паричка се прелие со кока-кола и отстои малку дека ке биде како нова . Го направив тоа пак си беше иста црна никаква.
 
Член од
25 мај 2007
Мислења
6.662
Поени од реакции
947
Јас вода пијам и додека јадам и после јадење. Немора да значи дека ако прочиташ нешто во некој весник дека е точно. 50% од тоа што пишува во весник за здравјето не е точно. Еднаш прочитав дека ако некоја стара паричка се прелие со кока-кола и отстои малку дека ке биде како нова . Го направив тоа пак си беше иста црна никаква.
А зошто ги испробуваш?

Тука ти е Дисковери со нивните Брејниак и Митбастерс тие се прават така да можеш се тамо да си најдеш:)
 

Natural-girl

Morphine
Член од
16 октомври 2007
Мислења
3.462
Поени од реакции
5.246
Обавезно пијам 2 чаши вода пред јадење, а некоиси 20тина мин. после јадење не ми се ни пие.

Јас вода пијам и додека јадам и после јадење. Немора да значи дека ако прочиташ нешто во некој весник дека е точно. 50% од тоа што пишува во весник за здравјето не е точно. Еднаш прочитав дека ако некоја стара паричка се прелие со кока-кола и отстои малку дека ке биде како нова . Го направив тоа пак си беше иста црна никаква.
У право си за тоа што лажат по весниците за се и сешто, еден ден пишува едно, друг ден друго...
 
Член од
8 јануари 2008
Мислења
142
Поени од реакции
10
Вода....шо ќе се прајт без неа xD
 
Член од
14 јануари 2008
Мислења
46
Поени од реакции
0
Водата треба да се пие во текот на целиот ден. Вистина е дека не е добро да се пие веднаш по јадењето, затоа што врзува неколку хемиски материјали доколку се конзумира заедно со храна или непосредно по јадењето.

Истото правило важи и додека вежбате, после тренинг не се препорачува веднаш да испиете големо количество на вода. Ова може и да го истестирате, ќе видите дака ќе ви се појави мачнина во стомакот.

Не точно дека треба да се чека 1-2 часа но се препорачува да се конзумира 30мин пред или по јадење или тренинг.
 

Milanez`

Tutta lα miα vitα...
Член од
6 август 2007
Мислења
14.478
Поени од реакции
5.450
Ретко пијам вода (шала настрана) обично све сок после јадење , вода пијам само кога сум надвор од дома пр. кога играм фудбал :pipi:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom