Кога би оделе на приватен универзитет, кој би го избрале?

Кога би оделе на приватен универзитет, кој би го избрале?


  • Вкупно гласачи
    147

SrRulz

Siempre Real Madrid
Член од
8 декември 2007
Мислења
4.845
Поени од реакции
221
Па планирам да одам на приватен факултет и би го избрал Европски,али има време уште до факултет здравје и живот до тогаш ;)
 
Член од
10 февруари 2008
Мислења
3.947
Поени од реакции
2.060
И јас кога би одела на приватен факултет би се запишала на европски.
 
Член од
26 април 2006
Мислења
13.024
Поени од реакции
1.940
Пошо од приватниве само на Европски ја има мојата струка би го одбрај тој. Инаку и на ФОН да имаше ке идев можеби и таму. На исто рамниште ми се тие два.
 
Член од
29 април 2008
Мислења
1
Поени од реакции
0
FON No.1

Jas sum na FEIT, ali brat mi ce ide na FON, posto se najorganizirani - FAKT ! Eden drugar mu e na Evropski i ne e zadovolen uopste !
 
Член од
4 март 2008
Мислења
261
Поени од реакции
10
Jas ke odberam fakultet na koj ke mozam normalno da studiram bez pritoa moite doma da nemaat za leb. Jas ke si odberam fakultet na koj pred da odam da polagam ke ja nemam dilemata dali ke polozam ili ke polozam. Ke odberam fakultet koj na svoite reklami nema muzika koja ja tera baba mi navecer da spie so zapaleno svetlo. I na kraj ke odberam fakultet koj ke mi ovozmozi da naucam nesto.
E arno ama toa so ja go baram go nema vo privatnite univerziteti.
Ustvari toa so ja go baram go nema ni vo drzavnite ama nejse tie se baska prikaska

Без разлика на сите критики упатени до твојов пост, ми се свиѓа како размислуваш. Не може да се воспостави баланс приватен -државен никако, според мене. Програмата која се нуди наприватните е хендикепирачка во секој поглед. Државните пак не овозможуваат таква слобода, но сепак се учи повеќе, тоа е реалната и за некои болна вистина.
 
Член од
18 септември 2007
Мислења
2.547
Поени од реакции
33
Не би рекла дека програмата која се нуди на приватните е похендикепирана. Јас тоа би го кажала за државните. На државен учиш по застарени книги и најчесто по стара програма во која има многу непотребни работи. Доколку учиш на приватен по американска програма со книги по кои учат во Америка не може да си хендикепиран. Е сега работата е колку ти ќе учиш. Ако си отиден на факултет за да научиш, можеш во секое време да го прашаш професорот се што те интересира за да научиш подобро. Според мене тие што се на приватен се во предност (сепак ова важи за оние кои се поамбициозни, а не за сите студенти).
 

RIZTETO

Somebody stop me
Член од
3 јуни 2007
Мислења
2.508
Поени од реакции
75
Би го избрал ФОН дефинитивно. Бидејки има луге кои се таму и раскажуваат како се земат дипломите............ Исто како да одиш леб да купиш
 

deXterche

тадаммм
Член од
12 февруари 2006
Мислења
4.920
Поени од реакции
942
Би го избрал ФОН дефинитивно. Бидејки има луге кои се таму и раскажуваат како се земат дипломите............ Исто како да одиш леб да купиш
:pos::pos::pos:
До некаде си во право, но ако си амбициозен и сакаш да научиш имаш многу добри услови, е сега кога ќе ти текне дека ти си се убил од учење за да постигнеш нешто а некој книга не отворил дипломираат заедно со тебе малце кине филм али тоа е јбг, живот курва ги нема сите убавини заедно
 

Gabu

Les Paul
Член од
26 април 2008
Мислења
75
Поени од реакции
7
Би се запишала на Европски дефинитивно.
 

THE_CHOSEN_ONE

1903-2012
Член од
13 август 2007
Мислења
3.724
Поени од реакции
1.333
Би го избрал ФОН дефинитивно. Бидејки има луге кои се таму и раскажуваат како се земат дипломите............ Исто како да одиш леб да купиш
Bash zatoa ne bi otishol na FON.
 

maca_kaka'

тiƒosi јаossoηeјаo
Член од
6 октомври 2007
Мислења
3.515
Поени од реакции
640
би ја одбрала Академија Италјана
па ако одлучам да идам за моден дизајнер сигурно би се запишала на овој факултет
 
Член од
28 јануари 2007
Мислења
9.850
Поени од реакции
1.559
Факт е дека во македонија нема добри приватни факултети, уште имаат многу низок ранк. За разлика од странство каде се многу поразлични.
Инаку ако би избирал од македонските би избрал или Фон или Њујорк универзитетот.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom