Помош и совети

Член од
14 ноември 2010
Мислења
708
Поени од реакции
140
Вака ја инсталирав SBK X 2010.Се пушта играта ама пред да се пушти ми вика:
SBK 2010 requires more free video memory.Playing with the current configuration can cause the game to manufaction.Please try closing some backround applications.

Пробав се ако некој знае што е проблемот нека каже.. ве молам
Има едно програмче, се вика Game Booster симни го мало е...и исклучува некои непотребни апликации при играње. Најнова верзија мислам е 2.0
Позз
 

Strenght

Never Give Up!!
Член од
24 април 2010
Мислења
2.516
Поени од реакции
1.824
Има едно програмче, се вика Game Booster симни го мало е...и исклучува некои непотребни апликации при играње. Најнова верзија мислам е 2.0
Позз
не помага пак исто.. прочитав дека барам минимум 512 MB видео картичка.. мојата е 256 затоа е изглеа џабе 2 гига и 6 сати чекање
 
Член од
2 октомври 2008
Мислења
3.434
Поени од реакции
7.286
Како да го ставам Lyon во мастер лигата оти ми дава да одбирам само од Premier league, Premiera и Serie A.
Како да одберам тим од Франција кога не ги дава?
 
Член од
8 декември 2010
Мислења
4
Поени од реакции
0
dali ke mozi da mi kazi nekoj kaj da najdam patch za fifa 08 imam mnogu zemeno ne raboti nikoj neshto eror izlegva pozz
 

-={K-O-R-U-N}=-

Wanna play a game?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
13.045
Поени од реакции
3.301
Ја играл ли некој Sacred 2?

И уште поважно, УСПЕАЛ ЛИ НЕКОЈ (на интернетов) да ја инсталиа експанзијата Ice & Blood???
 
Член од
14 ноември 2010
Мислења
708
Поени од реакции
140
Ја играл ли некој Sacred 2?

И уште поважно, УСПЕАЛ ЛИ НЕКОЈ (на интернетов) да ја инсталиа експанзијата Ice & Blood???
Ја има на замунда Ice & Blood...4гб е, али као што видов треба првин да ја имаш исталирано
Sacred 2: Fallen Angel [RELOADED]
Позз.. :)
 

-={K-O-R-U-N}=-

Wanna play a game?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
13.045
Поени од реакции
3.301
Ја има на замунда Ice & Blood...4гб е, али као што видов треба првин да ја имаш исталирано
Sacred 2: Fallen Angel [RELOADED]
Позз.. :)
Знам и каде ја има, и што треба, и како треба, и све..... ама НЕ Е МОЖНО ДА СЕ ИНСТАЛИРА!

Не барам совет од некој, туку барам инструкции од некој ШТО ВЕЌЕ ЈА ИНСТАЛИРАЛ И ИГРАЛ, значи да има искуство.
 
Член од
5 ноември 2010
Мислења
4.841
Поени од реакции
3.873
Кога ќе пуштам Call of Duty2 Multiplayer и кога ќе пробам да влезам на некој сервер ми вико вака:Key code in use,please try again later.
Што може да му биде?
 

Sephiroth

One-winged angel
Член од
28 април 2006
Мислења
4.034
Поени од реакции
130
Кога ќе пуштам Call of Duty2 Multiplayer и кога ќе пробам да влезам на некој сервер ми вико вака:Key code in use,please try again later.
Што може да му биде?
А поседуваш легална оригинална Call of Duty 2 или си пират?
 
Член од
20 ноември 2009
Мислења
8.150
Поени од реакции
8.893
^Епа симни си Xfire инсталирај и побарај сервери за Кал оф Дјути 2,ќе можиш да играш.
 

Johnny B

Misogynist, racist, anti woke
Член од
15 февруари 2010
Мислења
11.479
Поени од реакции
11.180
dali ke mozi da mi kazi nekoj kaj da najdam patch za fifa 08 imam mnogu zemeno ne raboti nikoj neshto eror izlegva pozz
И јас ова барам........И ајде не туку глумете незнаење туку кажете.......не е можно никој да не знај па......
 
Член од
14 ноември 2010
Мислења
708
Поени од реакции
140
Луѓе за fifa 08 барате patch, стара малце али ај...барајте по сајтовиг... на gamecopyworld.com пробајте...
 

Johnny B

Misogynist, racist, anti woke
Член од
15 февруари 2010
Мислења
11.479
Поени од реакции
11.180
Луѓе за fifa 08 барате patch, стара малце али ај...барајте по сајтовиг... на gamecopyworld.com пробајте...
Стара не стара тоа е......ќе се набави и 2011 ако треба или 2010 во најмала рака.... во секој случај фала братко....тешко ќе оди и со тоа ама ајде...
 
Член од
12 август 2010
Мислења
2.890
Поени од реакции
906
Епа видете вака убави луѓе...ја инсталирав се играва, ставив крак,и сеа коа ја уклучувам ми дава PLAY а под тоа PLAY Multiplayer и сеа ако идам на multiplayer уклучуе и ми дава за играње на нет...а ако одам PLAY ми дава ова
[/URL] Uploaded with ImageShack.us[/IMG]

и ќе се наполни и толку...не се уклучие више нишо...знам дека неам нешо до-инсталирано..шо е пролемов?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom