Помош, проблеми, прашања, совети...

-={K-O-R-U-N}=-

Wanna play a game?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
13.045
Поени од реакции
3.301
Па со неро InfoTool кажува дека чита + комшијата над мене има исто ПЦ, со истиот ром, ги проверив истите се, а и он има режано.
и поради тоа сум 100% сигурен.
А ако се деси да го заебам здравје, ќе си зеам нов
Да не те лаже другарот? Или па друг DVD-RW има?

Твојов 99% не поддржува DL. Види напред на вратичката од DVD-RW дали негде има DL.
Од каде го купи? Види на нивниот сајт за спецификации, ќе видиш :)
 

Mr.47

Juve Fan
Член од
29 јули 2008
Мислења
10.038
Поени од реакции
6.062
Да не те лаже другарот? Или па друг DVD-RW има?

Твојов 99% не поддржува DL. Види напред на вратичката од DVD-RW дали негде има DL.
Од каде го купи? Види на нивниот сајт за спецификации, ќе видиш :)

ГИ проверив и двата рома на пропретис у Мај ПЦ, истите модели беа.
http://lgcommercial.com/content/downloads/pdf/GSA-H55N_Print.pdf
и според ова, ако добро разбирам може да режа.
 

Sephiroth

One-winged angel
Член од
28 април 2006
Мислења
4.034
Поени од реакции
130

NetworX

Кретен
Член од
9 ноември 2009
Мислења
252
Поени од реакции
19
@Кајгана стај му се на комшијата преку прозор и смени му го ром-от со твојот и завршена работа
 

F.A.

Smile Now, Cry Later
Член од
17 април 2007
Мислења
862
Поени од реакции
3
На кој начин се "оверклокува" графичка или процесор? Добро е тоа или не? Можеби прашањава се малку глупи, ама не се разбирам, а ме интересира.

Поздрав
 
Член од
24 декември 2007
Мислења
384
Поени од реакции
17
Процесорот можеш да го оверклокуваш во биосот, а графичката се оверклокува со програма RivaTunner. Па ако имаш добро ладење добро е, со тоа добиваш подобри перфорамнси. позз
 
Член од
4 февруари 2009
Мислења
3.745
Поени од реакции
1.848
На кој начин се "оверклокува" графичка или процесор? Добро е тоа или не? Можеби прашањава се малку глупи, ама не се разбирам, а ме интересира.

Поздрав
Ако незнаеш да оверклокуваш, никако не пробувај, можеш се да заебеш. Подобро однеси го негде на сервис и плати си, отколку сам да екпериментираш..
 

F.A.

Smile Now, Cry Later
Член од
17 април 2007
Мислења
862
Поени од реакции
3
Немам појма од оверклокување, па затоа прашувам како што. :)
 

NetworX

Кретен
Член од
9 ноември 2009
Мислења
252
Поени од реакции
19
Нема да му го направат тоа во сервис затоа што ако се расипе нешто поради оверклокот ќе одговара сервисот, а да видеме реални никој не сака да си става здрава нога во трн.
Во оваа тема има убаво објаснето како се прави тоа и што се главните параметри на кој треба да се обрне внимание, споделени се искуства од почетници како тебе и искусни оверклокери кои фрлаат ХХХ$ за ладење и процесори
Кажи ни прво за кој процесор и матична плоча станува збор, па ќе оцениме според тоа дали тој процесор може да се оверклокува и колку може да се оверклокува.

За графичката. Најлесен софтвер за оверклок е MSI Afterburner, на него можеш да ги оверклокуваш сите графички картички, додека во Riva tuner некогаш се случува да неможеш одредени картички од ATI да оверклокуваш
 

NetworX

Кретен
Член од
9 ноември 2009
Мислења
252
Поени од реакции
19
Не се препорачува, а и на многу лаптопи не можеш да направиш
 
Член од
4 февруари 2009
Мислења
3.745
Поени од реакции
1.848
Нема да му го направат тоа во сервис затоа што ако се расипе нешто поради оверклокот ќе одговара сервисот, а да видеме реални никој не сака да си става здрава нога во трн.
Во оваа тема има убаво објаснето како се прави тоа и што се главните параметри на кој треба да се обрне внимание, споделени се искуства од почетници како тебе и искусни оверклокери кои фрлаат ХХХ$ за ладење и процесори
Кажи ни прво за кој процесор и матична плоча станува збор, па ќе оцениме според тоа дали тој процесор може да се оверклокува и колку може да се оверклокува.

За графичката. Најлесен софтвер за оверклок е MSI Afterburner, на него можеш да ги оверклокуваш сите графички картички, додека во Riva tuner некогаш се случува да неможеш одредени картички од ATI да оверклокуваш
Епа ај веќе коа спомна, да си прашам и јас. Иам квад кор 2.66 и матична Asus P5QL Pro. Го иам кулерот шо си иде со процесорот, го неам сменето. Колку гхз можам да терам без да купувам нов кулер? Ќе може до 3?
 

NetworX

Кретен
Член од
9 ноември 2009
Мислења
252
Поени од реакции
19
Можеби ќе успееш но тој е срање кулер и за обичен клок така да не ти препорачувам
 

F.A.

Smile Now, Cry Later
Член од
17 април 2007
Мислења
862
Поени од реакции
3
Не се препорачува затоа што не се лади доволно или друга е причината?
Јас читав дека овој модел може да се оверклокува.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom