Охрид

Член од
17 јули 2007
Мислења
6
Поени од реакции
0
abe so prais muabet pa ti crazy in love znaeme za tebe :) da pogodam kaj ke ides :) aj podobro ne

kako i da e i jas moram da skoknam do nas ohrida grada pa moze ke se vidime :)))
 

Fortune

шодаенешчо
Член од
9 мај 2005
Мислења
12.493
Поени од реакции
183
Леандра ти дојди па со Форчн ако сакат ќе ти најдиме Варош. Таа живејт тамо подобро ќе се снајдит отколку мене :) Дојди ти утре (19) па ако требат ќе бараме :) Туку Форчн да не ја преоптоваруваме, а Форчн? :icon_razz
Сакаш бан?:pos:
Друг пат ваква грешка да не прочитам/слушнам. Чу? Јас не сум варошанка:icon_lol:

Туку... Леандра, дури сега го гледам постов:(
Претпоставувам дека се снајде за сместување штом не ми кажа вчера и денес на мсн:)
И друг пат најдете поинаков начин да ме исконтактирате, за да не се случи како сега да не ја видам на време темата.
 

A__

Супер модератор
Член од
16 март 2005
Мислења
4.846
Поени од реакции
10.182
Еве една слика од вечерва, случајно бев на мостот кај полицијата и ја чкрапнав додека заоѓаше сонцето.
 

Attachments

Член од
29 јуни 2007
Мислења
17
Поени од реакции
0
Охрид Охрид убав мил... ти за мене рај си бил... ех Охриде...........
 

Мартин$

Модератор
Член од
2 март 2007
Мислења
5.234
Поени од реакции
148
Сакаш бан?:pos:
Друг пат ваква грешка да не прочитам/слушнам. Чу? Јас не сум варошанка:icon_lol:

Туку... Леандра, дури сега го гледам постов:(
Претпоставувам дека се снајде за сместување штом не ми кажа вчера и денес на мсн:)
И друг пат најдете поинаков начин да ме исконтактирате, за да не се случи како сега да не ја видам на време темата.
Аааааа и после да пукнам од досада :) Не реков дека си, реков дека тамо живејш :icon_lol: Еј а стварно како не го забележавме постов? Баш ко ќе требат не се забележуват :nesum:

п.с. Форчн не се давај, пази да не те напрает една од нив :icon_lol:
 
Член од
21 јули 2007
Мислења
73
Поени од реакции
0
дали некој од овде има стан или соби со издава во Охрид?

ако има ве молим контактирајте ме во пп.
 

Јован

дежурен сеирџија
Член од
16 октомври 2005
Мислења
4.892
Поени од реакции
265
еј дечки да не знае некој кај се наоѓа детското одморалиште радости во охрид(поточно)?
фала
 

Bacillus gagous

Biohazardous
Член од
21 јануари 2006
Мислења
7.380
Поени од реакции
168
Ох,......... Рид, али за кого како, кој се кажува до кај амфитеатарот секој ден и не му е баш Ох,....рид туку само рид.
И сеуте не ми е јасно од каде ви е дојдено тоа варош, кога и во прилеп има Варош
 

Мартин$

Модератор
Член од
2 март 2007
Мислења
5.234
Поени од реакции
148
Ох,......... Рид, али за кого како, кој се кажува до кај амфитеатарот секој ден и не му е баш Ох,....рид туку само рид.
И сеуте не ми е јасно од каде ви е дојдено тоа варош, кога и во прилеп има Варош
Ам тамо се тие ‘‘правите‘‘ Охриѓани (не Форчн :)). Демек важни се многу, а всушност никој и ништо. :icon_lol::pos2: Варошани...
 

Fantom

Chikara
Член од
4 јуни 2006
Мислења
11.453
Поени од реакции
812
И сеуште не ми е јасно од каде ви е дојдено тоа варош, кога и во прилеп има Варош
Никој не рече дека Варош е резервиран за Охрид само. Варош има и во Виена, и мислам дека порано во Варош живеел вториот слој на граѓани, по благородниците, кралевите, принцовите и слично.
 

BlAcK_MamBa

:: Living by my own rules ::
Член од
25 март 2007
Мислења
431
Поени од реакции
5
еј дечки да не знае некој кај се наоѓа детското одморалиште радости во охрид(поточно)?
фала

накај бетон хотлеон шо го реновирет. ко ке ојш славија, по улицана кај шо се ресторанине и продавничињана, само право ќе тераш нагоре и ќе го видиш. и јас до лани не знаев кај е, првпат слушнав дека такво постоело.
 

Јован

дежурен сеирџија
Член од
16 октомври 2005
Мислења
4.892
Поени од реакции
265
накај бетон хотлеон шо го реновирет. ко ке ојш славија, по улицана кај шо се ресторанине и продавничињана, само право ќе тераш нагоре и ќе го видиш. и јас до лани не знаев кај е, првпат слушнав дека такво постоело.
ok fala mnogu:D:smir:
 

pearl

..~..~..~..~..~..~..
Член од
20 август 2005
Мислења
2.651
Поени од реакции
1.962
Ам тамо се тие ‘‘правите‘‘ Охриѓани (не Форчн :)). Демек важни се многу, а всушност никој и ништо. :icon_lol::pos2: Варошани...
Како така Варошани се никој и ништо?? Тие ти се најбољи "Чешит Прес" од Мислешево до Пештани. Без нив во инфомративен мрак ќе бидеме. :icon_lol: :smir:

Btw, си ги сакам јас Варошани. :):)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom