Охрид

Ljupco

...ExtraVagant...
Член од
20 јули 2006
Мислења
1.810
Поени од реакции
12
...heheheee...taka et to...ja si lapam sekoja godina u sezona po 2500 od den...Ohride zlaten da si mi...
 

Fortune

шодаенешчо
Член од
9 мај 2005
Мислења
12.493
Поени од реакции
183
Убаво за тебе, лапај и 3500 ако можеш, само да си го смениш потписот (дозволено е максимум пет реда текст).
 

Мартин$

Модератор
Член од
2 март 2007
Мислења
5.234
Поени од реакции
148
Fortune напиша:
Не ги мешај поимите ќе те молам. Варош е отаде Горна порта:pos:

Не знам за варошон, ама таму каде што живеам јас, нема кој не крена поткровје, нема кој не направи цела куќа апартмани, нема кој не издава соби:)

Уште да земеш да изброиш колку куќи од твоја мала имаат соби за туристи, па да ме убедиш дека повеќе се издава таму:icon_lol:
Хаха е ова стварно не го знаев. хехе аман бе и кај нас е така. Комшиве се карет за пусти куќи, ќе им праело сенка :pos:. А од маалава моја уш ние сме безтуристи :icon_lol:
 
Член од
27 февруари 2006
Мислења
1.356
Поени од реакции
9
i so prajme sega so ke go blokiraat patot od aerodromot do plazite, jas utre trebit da si odam doma(ohrid) i so ke pram, ke spijam Meseista, ako go blokiraat ke spijam v avtobus :cuc: :cuc: :zid: :nerv:
 

Мартин$

Модератор
Член од
2 март 2007
Мислења
5.234
Поени од реакции
148
e upm Сега немат на плажа да му с епљукнам...сегде полиција. Ама можит да се одит Извиднички, Далјан натаму :)
 

duffy_f

денес те сакам повеќе од вчера
Член од
29 јануари 2007
Мислења
353
Поени од реакции
13
Може ли некој љубезен охриганец да ми каже колку чини соба за вечер и во кој дел е најубаво за сместување.Ова лето ке идам во охрид па би сакала повеке информации.
П.С:Ако имате и некој е-маил или број слободно напишете за да резервирам некаде.Btw ми треба соба за двајца.Фала ви:zver:
 

Fortune

шодаенешчо
Член од
9 мај 2005
Мислења
12.493
Поени од реакции
183
Зависи. Имаш и по 200 и по 250 и по 300 и повеќе од човек.
Зависи каде сакаш да си сместен и какви услови бараш.
 

Никола

Државник
Член од
18 април 2005
Мислења
5.074
Поени од реакции
333
Охрид најубав е, да ни се фатите скопјанчишча (велгошки со дополнително ч).
 

leandra

Модератор
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.641
Поени од реакции
38.562
Ајде љубезни охриѓани,ќе сакате ли да ми помогнете:smir:
Соба за двојка,по можност да има тераса и негде кај центарот да биде(Варош по можност).Од четврток 19 јули до вторник,значи за 5 дена.
На пп може да размениме број.
Не е за мене:smir: ама и јас идам во Четврток :vozbud: еве да се најавам
 

leandra

Модератор
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.641
Поени од реакции
38.562
Ама сте нељубезни Охриѓани:)
 

Мартин$

Модератор
Член од
2 март 2007
Мислења
5.234
Поени од реакции
148
Ама сте нељубезни Охриѓани:)
Леандра ти дојди па со Форчн ако сакат ќе ти најдиме Варош. Таа живејт тамо подобро ќе се снајдит отколку мене :) Дојди ти утре (19) па ако требат ќе бараме :) Туку Форчн да не ја преоптоваруваме, а Форчн? :icon_razz
 
Член од
2 јуни 2007
Мислења
5.704
Поени од реакции
3.266
a ke kaze li nekoj ohridski saem ke ima li i koga e?
 
Член од
2 јуни 2007
Мислења
5.704
Поени од реакции
3.266
e mnogu e kasnooooooooooooooooooooooooooooooooooo:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
Многу го сакам Охрид.Го обожавам.Се чувствувам пријатно и како дома.До сега секое лето тоа ми беше дестинација за одмор,али за жал оваа година ќе направам исклучок.Ама сигурно ќе отидам на викенд таму,бидејќи не е тоа тоа ако не отидам барем на 2-3 дена во Охрид.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom