Sex and the City

Buterfly

*Just Fabulous*
Член од
4 јули 2006
Мислења
4.616
Поени од реакции
114
За филм знам дека ќе има, мислам дека ќе се пушти за брзо време, а за нов серијал незнам. Супер серија, интересна, омилен лик немам сите се интересни на свој начин.
 

Bavarecot

Доле Влада !!!
Член од
4 март 2008
Мислења
2.813
Поени од реакции
358
Во Мај е премиерата на Играниот филм. Гледав некој инсерти на Грајфер па ќе видиме што направиле.
 

Fantom

Chikara
Член од
4 јуни 2006
Мислења
11.453
Поени од реакции
812
Море Саманта да ми е дома... :helou:
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.460
Поени од реакции
47.330
Море Саманта да ми е дома... :helou:
auu HELL YEAA!! магарица на векот,стварно бе на таа не и се качи само тој што не и побара.

иначе серијата добра беш али ништо посебно :S
 

Fantom

Chikara
Член од
4 јуни 2006
Мислења
11.453
Поени од реакции
812
Точно пејо, Samantha Кој-втаса-ја-опчекори Jones е најнимфоманско суштество видено во ТВ серија, ама пореална ни е нас Ксенија Пајчин... таја не глумит, природна нимфо си е. :)
 
Ј

јовица11

Гостин
Odvaj cekam da se vratat devojkite po 4 godini,gi obozavam,osobeno Miranda
 

IvicaPunK

Старо нов член
Член од
17 јануари 2008
Мислења
1.084
Поени од реакции
85
Едвај чекам да ја дадат новата сезона кај нас на ТВ !!
 

rossonerka

too good to be true
Член од
8 октомври 2007
Мислења
6.081
Поени од реакции
889
Едвај чекам да ја дадат новата сезона кај нас на ТВ !!
Серијата заврши нема нови сезони, но затоа во средината на мај е премиерата на филмот Сексот и градот. И јас одвај чекам да го гледам :pipi:
 

Tonchie

BATTERY +
Член од
15 јуни 2005
Мислења
13.419
Поени од реакции
7.771
Трејлерот веќе се појави по неколку веб сајтови.
Џаст анадр роментик комеди.
 

Mandy

~Carpe florem~
Член од
26 февруари 2006
Мислења
1.578
Поени од реакции
23
Искрено, не очекувам чуда од филмов зашто фората беше животот на девојкиве низ серијата, секое ново искуство беше анализирано и се дискутираа најразлични теми и беше возбудливо да се види во што ќе се дешава со секој нареден партнер(превод:каков фрик у кревет ке испадне)...а филмов ќе биде најверојатно ѕиркање во „нормалниот“(ако може вака да се изразам)-семеен живот кај што се со еден партнер...

...ама морам да признаам, сакам да видам што смислиле
 

AceCaleb

Деспот на Адот
Член од
31 декември 2007
Мислења
5.848
Поени од реакции
11.070
Hmm iskreno serijava oduvek me nervirala i likovite vo nea. Btw Sharlot najveke mi se svigja:smir:
 

IvicaPunK

Старо нов член
Член од
17 јануари 2008
Мислења
1.084
Поени од реакции
85
Серијата заврши нема нови сезони, но затоа во средината на мај е премиерата на филмот Сексот и градот. И јас одвај чекам да го гледам :pipi:

Знам дека заврши, чекам новите сезони да почнат да ги емитуваат.. А у Македонија ќе ги донесат за едно 2 - 4 години..
 

Tonchie

BATTERY +
Член од
15 јуни 2005
Мислења
13.419
Поени од реакции
7.771
Знам дека заврши, чекам новите сезони да почнат да ги емитуваат.. А у Македонија ќе ги донесат за едно 2 - 4 години..
Во Македонија нема да бидат донесени. Веќе се застарена продукција, а и веќе МТВ има права за емитување. Познавајќи ја МТВ, можеби за 4-5 години ќе има репризи на веќе откупените епизоди.
Туку ако имаш интернет пакет со многу даунлоуд симни си ги од торент. Сеуште се актуелни, со над 200 сидери се сезоните, освен првата половина од 6 сезона со само 4 сидери.
Ама пак затоа првата сезона има 714 :je:
Да испразнам хард диск и ќе си ги симнам, за да се потсетам на епизодата каде тема се момци во рани 20ти со пирс на јазик.

Малку еготрип не е на одмет, нали :tv:
 

rossonerka

too good to be true
Член од
8 октомври 2007
Мислења
6.081
Поени од реакции
889
Знам дека заврши, чекам новите сезони да почнат да ги емитуваат.. А у Македонија ќе ги донесат за едно 2 - 4 години..
Јас колку што знам и во македонија ги дадоа сите сезони и заврши серијата ... со Кери и Ѕверката во Парис и нивното смирување. Поточно заврши како сите девојки откако го испија утринското кафе сите среќни и задоволно си прошетаа низ менхетен. Така што ти барај си ги на ДВД.
 
Член од
29 февруари 2008
Мислења
370
Поени од реакции
13
Си ги купив сите серијали до сега (освен новиот нормално) од нив :wink: Многу ми се закон типките секоја си е посебна прича за себе. :pos2:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom