Sex and the City

StenmarC

Скијач
Член од
24 март 2005
Мислења
2.179
Поени од реакции
49
Ме интересираат ваши размислувања околу оваа серија....

Навистина е добра серијата, има многу работи кои може да се научат, но има работи и кои се навистина беспотребни и вулгарни. Многу луѓе - претежно девојќи со кои сум разговарал на оваа тема, викаат дека серијата е одлична, најреална и дека е вистинита. Многу девојќи живеат во филмот “Сексот и Градот“ и мислат дека сето тоа е така.... што мислите вие?

Јас искрено мислам дека воопшто не е... премногу е преувеличено. Се зборува за нивниот сексуален живот, нормално со различни типци, а ниедна врска не им траела поише од недела дена ... т.е. ниедно “пеглање“ не им трае поише од недела дена. И врз база на ова се носи заклучок за квалитетите на момците.

Мене искрено не ми се допаѓа емисијата ... it's your turn now 8)
 

Гижо

че о надрва
Член од
13 март 2005
Мислења
9.074
Поени од реакции
141
ја фатив една епизода кога на Кери (така мислам дека се викаше главната) никој не и дојде на роденден, и падна у депресија
 

Мистичен

Човек
Член од
23 јануари 2005
Мислења
13.578
Поени од реакции
1.097
Од целата серија највеќе ми се допаѓа тетка Саманта! :)
 
Член од
26 април 2005
Мислења
1.691
Поени од реакции
44
Serijata e ok, stvarno e za nekoi raboti realna vo odnos na toa kolku zenite si kazuvaat se megusebno, ama za mnogu drugi raboti iskreno preterale so preuvelicuvanjeto. Keri ja sakam najveke od serijata....
 

The`bItCh

AdJuStAbLe mAdNeSs
Член од
22 јануари 2005
Мислења
4.605
Поени од реакции
112
хаха добра е серијата:))
можит имат некои работи кои што не се Ок.. ама мене во глобала ми е супер:) доста е вистинска.. не е ништо вештачко и не потсеќат на оние секојдневни глупи амерички филмој.. не знам.. мене ми е Ок..

патем.. најјака епизода ми е онаа .. кога таа плавушата (најубавата не ми теквит името сега) ќе се заљуби во еден.. и кога нема да може да сврши зошто дечко и има многу малечко курче.. и кога ќе им вика на другарките дека проблемот е до нејзе.. дека од многу што се сексала почнала дури и да не го осеќа половиот орган на партнерот.. демек моја пи*ка ко јама :lol:
 

StenmarC

Скијач
Член од
24 март 2005
Мислења
2.179
Поени од реакции
49
Абе само злобница ја погоди целта на темата ... ме интересираат размислувањата околу тоа што го образложив во првиот пост, а не која емисија сте ја гледале, омилен ли и сл.... 8)
 

Никола

Државник
Член од
18 април 2005
Мислења
5.074
Поени од реакции
333
Исфрустрирани девојки кои абер немаат ни од емоции ни од тоа што значат машко-женски односи.
Ако тоа е приказ за иднината и како треба да се трансформираат луѓето за да го постигнат, не фала.
Ладни, хистерични, ментално пореметени, проблематични, неможат да задржат дечко, накурчени итн..
Фала од такви жени, понастрана од мене.. Тие не се идеал на нешто кое треба да го посакува човек, туку на се она кое е достојно за презир.
Која од која поискомплексирана, скраја да е од такви караконџули:)
 
Член од
19 април 2005
Мислења
1.806
Поени од реакции
75
Никола, стануваш предвидлив во одговорите :wink:
Имам десетгодишна преписка со две мои пријателки која ќе биде објавена во моментот едната од нас ко ќе рикне (се надевам јас и тоа наскоро). Аууу, колку е едукативно штивото, Бредшо и нејзиниот тим на женички сценаристки може вода да носат у мали напрсточиња. :)
 

Никола

Државник
Член од
18 април 2005
Мислења
5.074
Поени од реакции
333
Везе немате вие, ако уште и до рикнување дошла работата.. ќе треба да ве чекаме уште 40-тина години најмалце..
така да дајте што имате сега:)
кога ќе бидам на 60, ама навистина нема да ми биде гајле што имате да ми кажете на оваа тема:)
 
Член од
27 февруари 2005
Мислења
213
Поени од реакции
3
Не ја гледам серијата и не ме воодушевува. Да не повторувам делови од коментарот на Никола, ќе додадам само дека нивното размислување и однесување одговара на некои 20 годишни девојчици а не на веќе зрели и оформени жени од по 30 и кусур кои треба да знаат што сакаат од животот.
 

ragazza

Adorable
Член од
3 јуни 2005
Мислења
2.870
Поени од реакции
29
Devojkite mi licaat na desparacija ziva VPS vkraj ama mislam dve raboti
me bendisaja vo taa serija Manoli cevlite i rabbito rozef:))
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.177
Поени од реакции
34.349
Серијата е кул, Саманта рулз.
Дефинитивно најдоброто нешто што МТВ го прикажала од своето постоење.
 
Член од
10 јуни 2005
Мислења
59
Поени од реакции
5
Мистичен напиша:
Од целата серија највеќе ми се допаѓа тетка Саманта! :)
Acid напиша:
Серијата е кул, Саманта рулз.
Дефинитивно најдоброто нешто што МТВ го прикажала од своето постоење.
i ja sum za Samantha :)

inace Acid.. ne ti go sfativ delov so МТВ? :)
 

StenmarC

Скијач
Член од
24 март 2005
Мислења
2.179
Поени од реакции
49
Еј ... да ми беше целта коментари од типот која личност ви се допаѓа, која емисија ви оставила впечаток, темата ќе ја отворев во делот Уметност и Филм. Ме интересираа вашите размислувања околу реалноста на серијата, нешто што напишаа Никола, Злобница и Супер Грл 8)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom