Sex and the City

Член од
30 септември 2008
Мислења
91
Поени од реакции
3
Абе добри се они, имаат некој штос ваму-таму, ама и малку повеќе вулгарни, да!
Али за разонода се супер ;) :pipi:
 

Jovannah

Smile me baby
Член од
11 февруари 2008
Мислења
584
Поени од реакции
50
Ме интересираат ваши размислувања околу оваа серија....

Навистина е добра серијата, има многу работи кои може да се научат, но има работи и кои се навистина беспотребни и вулгарни. Многу луѓе - претежно девојќи со кои сум разговарал на оваа тема, викаат дека серијата е одлична, најреална и дека е вистинита. Многу девојќи живеат во филмот “Сексот и Градот“ и мислат дека сето тоа е така.... што мислите вие?

Јас искрено мислам дека воопшто не е... премногу е преувеличено. Се зборува за нивниот сексуален живот, нормално со различни типци, а ниедна врска не им траела поише од недела дена ... т.е. ниедно “пеглање“ не им трае поише од недела дена. И врз база на ова се носи заклучок за квалитетите на момците.

Мене искрено не ми се допаѓа емисијата ... it's your turn now 8)
Ја имаме Миранда со Стив, скоро од 2ра сезона се заедно
Шарлот со Хари од 4та сезона
Саманта оди со Смит цела 6та сезона
Кери со Ѕверката оди цела серија

Ништо не е преувеличено, серијата е снимена според книгата sex and the city врз база на вистински настани, а имат и неколку девојки кои им се случиле низа од тие настани (ако сакаш ке ти го дам документарецот)
Ако ти си се навредил од некој заклучок за момците е друга приказна
Целта на филмот е да го прикажат животот на жените во New York кои очајно барат совршен партнер и се вљубени во модата
Самото име на серијата ги оправдува вулгарните работи и то е целта.
Кај нив е така, а тука има уште заостанати личности и не можат да ја сфатат целта, мотивот и пораката на серијата
 

Jovannah

Smile me baby
Член од
11 февруари 2008
Мислења
584
Поени од реакции
50
Го гледав:)
Добар е, само ја немаа онаа динамика како на сериите:)
Интересна е сцената кога Кери му го треска букетот на Биг од глава:)
И Шарлот ко ке му се развика на Биг пред ресторанот и ко ке добие породлинио болки
И ко ке се покака в гаки :)
 
Член од
17 јуни 2007
Мислења
196
Поени од реакции
5
serijata sea ja emituvaat na nova 5ti pat po red ja gleam i nikogas neam ni edna epizoda propusteno:D najubava e serijata
 
Ј

јовица11

Гостин
Негде прочитав дека серијава од среда ќе оди на канал 5.Не ме фаќајте за збор,не сум сигурен,само споделувам она што го прочитав:helou:
 
Член од
16 август 2008
Мислења
3.293
Поени од реакции
637
Ќе оди на Канал 5, а нели веќе ја издадоа на МТВ и Алфа??
 
Член од
23 јуни 2008
Мислења
4.002
Поени од реакции
4.245
Да, сигурно ќе оди на Канал 5, денеска во весникот ВЕСТ видов најава дека ќе оди секој работен ден од 18 часот. Изгледа на местото на Битанги и принцези, 2 сезони од БИП се прикажаа само, остана уште две неоткупени, 4 има вкупно.

Ама терминот на Сексот и градот е заникаде :nenene:
 
Ј

јовица11

Гостин
Сегде во светот има рестрикција кога одат такви серии само кај нас не.Мали деца ќе ги изнагледаат градите на Миранда,задницата на Саманта и оргазмите на Кери во прајмтајм веднаш по Пауер ренџерс:tapp:
 
Член од
23 јуни 2008
Мислења
4.002
Поени од реакции
4.245
Леле да, стварно не е никакво право, и онда само МТВ1 става такви ознаки кои програми за која возраст се :kez:, ваква серија според мене треба да оди после 22 часот, па добро одеше на МТВ1, зошто сега во овој термин даваат, ептен дебилно.

Или пак онаа аргентинската Посилна од судбината, ептен беше тешка за гледање, а Сител ја ставиле во 17 часот, а секаде во светот беше после 22 :pop:

Ебати државата :tapp:
 

vac 13

партизановец
Член од
21 мај 2008
Мислења
5.426
Поени од реакции
530
Пред некој ден си пуштив на двд имам,игран филм мислам дека е оваа кога треба да се омази за ФАЦА,сте го гледале?
топ е филмот
П.С
Саманта уфффффффф:drk:
 
Член од
21 ноември 2005
Мислења
5.151
Поени од реакции
870
Еееее аман веќе, пак ли ќе ја репризираат?

Интересна е за интересна ама нека репризираат некоја друга фина серија место оваа, бидејќи веќе 1000 пати е изгледана.

А и терминот навистина е утка. Серија со експлицитни сцени не е за во 18:00 часот.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom