Кошаркарска репрезентација на Македонија

MacedonianSun

herE I gO agaiN!
Член од
13 декември 2008
Мислења
1.111
Поени од реакции
33
Јас верувам во нашите кошаркари и сигурен сум дека ќе го направиме најголемото изненадување на првенството. Сигурен сум дека ќе забележиме две победи и во тие две една ќе биде со етиопјаните:helou:
 

gODHEAD

Crucified
Член од
6 декември 2007
Мислења
1.827
Поени од реакции
1.163
Успех за нас ќе биде да ги победиме Израелците и да изиграме добро со Хрватите и гејците.
 
Член од
7 јануари 2009
Мислења
679
Поени од реакции
30
Грција нема да не потцени 100%.
Исто мислат и тие како нас, поради добро познати причини ќе даваат максимум за својата држава, замисли слаба игра на поединец колку хејтери ќе му донесе.
Хрватска очекувам да ја освои групата, многу се амбициозни, имаат квалитетни шанси за медал, тешко ќе биде да ги победиме.
Израел е маст-вин,да ја победиме грција и понатаму да ја победиме Германија,на хартија позвучно име,но објективно е послаба од нас без Дирк.
 
Член од
22 февруари 2007
Мислења
7.076
Поени од реакции
1.940
Грција нема да не потцени 100%.
Исто мислат и тие како нас, поради добро познати причини ќе даваат максимум за својата држава, замисли слаба игра на поединец колку хејтери ќе му донесе.
Хрватска очекувам да ја освои групата, многу се амбициозни, имаат квалитетни шанси за медал, тешко ќе биде да ги победиме.
Израел е маст-вин,да ја победиме грција и понатаму да ја победиме Германија,на хартија позвучно име,но објективно е послаба од нас без Дирк.
Реално Грците се јаки во последно време, имаа неколку години криза но сега ја имаат надминато. Хрватите колку и да се добри мислам дека нема да поминат четврт. Израел исто е силен и треба да е изедначено.

Најдобрата работа во моментов ни е инаетот и очекувам машка борба напаркетот
 
Член од
7 јануари 2009
Мислења
679
Поени од реакции
30
Најдобрата работа во моментов ни е инаетот и очекувам машка борба напаркетот
Точно. Главен адут, мотивација,инспирација...

Грците беа тапа пред година две, ама сега имаат еден тамдем на К (Куфос, Калатес), квалитетни играчи се и треба да блеснат на ЕП.и тука му е волот „Софоклис“ , името му одговара со тенот и кубикажата, а богами и со умот. И колку и да ги мразиме, имаат ненормален квалитет на 4-ка и 5-ка.
 

Тетекс фан ^

100% МАКЕДОНЕЦ
Член од
24 јануари 2009
Мислења
2.394
Поени од реакции
881
Ги чекаме деновите во кои секундите ќе бидат вечност, часовите - момент, адреналинот и победничката желба - храна за македонското срце, сплотеноста - мевлем за македонската душа.


Која најава а :vozbud:


п.с. ова од а1 е преземено :pipi:
 

#LakersMK

iChangeWorlds
Член од
31 јули 2008
Мислења
1.325
Поени од реакции
250
опасна утакмица ќе биде мајке ми...едвај чекам!
 

OdMitico

Rajko Mitic
Член од
4 мај 2008
Мислења
1.368
Поени од реакции
312
Ги чекаме деновите во кои секундите ќе бидат вечност, часовите - момент, адреналинот и победничката желба - храна за македонското срце, сплотеноста - мевлем за македонската душа.


Која најава а :vozbud:


:pipi:
I za kraj Vrba Stefanov vo ulogata na Sale Djordjevic


celo utro mi se vrti ova scenario vo glavata...:toe:
 
D

DartWader

Гостин
Едно навидум глупо прашање :) Но дали ке има пренос на некое радио? Да си слушам во школо ? Ако нема фајрон дома :vozbud:
 
Член од
7 јануари 2009
Мислења
679
Поени од реакции
30
Ќе имате настава за време на утакмиците ?
Кај нас лани немаа за ракометот... Сигурно и сега че ве ослободат.
 

DracevoTheCity

Чиста Македонија !
Член од
7 ноември 2008
Мислења
8.655
Поени од реакции
9.897
Ќе имате настава за време на утакмиците ?
Кај нас лани немаа за ракометот... Сигурно и сега че ве ослободат.
мореее,пуштале не пуштале ја не идам на часои у понеделник,6 неоправдани,нека биде,ич не ми е гајле:helou:
 
А

Ајсшутер

Гостин
Ќе имате настава за време на утакмиците ?
Кај нас лани немаа за ракометот... Сигурно и сега че ве ослободат.
За ракометот не не пуштаа нас на zulu страната гледавме али сега прва смена сум ќе гледам.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom