Кошаркарска репрезентација на Македонија

Член од
16 јули 2007
Мислења
12.497
Поени од реакции
4.070
13 септември: Македонија-Летонија
17 септември: Португалија-Македонија
20 септември: Македонија-Естонија
 

The Mummy

The world is not enough
Член од
3 мај 2006
Мислења
5.415
Поени од реакции
181
Во сабота очекувам победа, бидејќи Летонија не ме импресионираше на првиот дуел. Како и да е не смееме да се опуштиме и треба да изиграме како и со Португалија. Реално сме најквалитетни во групата и очекувам тоа да го искористиме за конечно да се пласираме на ЕП.
 

aerodromka

Hiena
Член од
11 март 2007
Мислења
2.752
Поени од реакции
8
Во сабота очекувам победа, бидејќи Летонија не ме импресионираше на првиот дуел. Како и да е не смееме да се опуштиме и треба да изиграме како и со Португалија. Реално сме најквалитетни во групата и очекувам тоа да го искористиме за конечно да се пласираме на ЕП.

moja prognoza deka nad 20 ke gi tepame, i mozeme posle toa da si cestitame evropsko!!!!! :vozbud:
 

The Mummy

The world is not enough
Член од
3 мај 2006
Мислења
5.415
Поени од реакции
181
Па мислам дека и реално е да се очекува некоја таква победа, ама искрено со нашиве не се осмелувам да тврдам сигурно. Знам дека следиш и ти одамна кошарка па секако знаеш зашто со нашиве никогаш не си на чисто.:)
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.491
Поени од реакции
47.592
Само да не се пушти Ристе да игра да му се намали минутажа на Мираковски и немаме гајле :)
 

aerodromka

Hiena
Член од
11 март 2007
Мислења
2.752
Поени од реакции
8
Па мислам дека и реално е да се очекува некоја таква победа, ама искрено со нашиве не се осмелувам да тврдам сигурно. Знам дека следиш и ти одамна кошарка па секако знаеш зашто со нашиве никогаш не си на чисто.:)
sega ako tepame u sabota i ke pocnam da se spremam za polska
 
Член од
12 октомври 2007
Мислења
1.482
Поени од реакции
22
Само да не се пушти Ристе да игра да му се намали минутажа на Мираковски и немаме гајле :)
E што сакаш ти. Со 6 играчи ли да играме цел натпревар.Па Мираковски игра за да ги одмара на Врба и Влатко и мислам дека солидно си ја завршува работата( со исклучок на слободните). А Ристе е еден од главните шутери.И прави Арсиќ измени таму со Тасовски и Блажевски.Мислам дека е добро така.:helou:
 
Член од
12 октомври 2007
Мислења
1.482
Поени од реакции
22
Натпреварот Македонија - Летонија се игра во салата “Борис Трајковски“ утре, со почеток во 20.15 часот. Судии се Луиџи Ламоника (Италија), Спирос Гонтас (Грција) и Марин Механџиев (Бугарија) а делегат е Никола Рукавина од Хрватска.
 

goodman_91

Бубалица
Член од
2 јануари 2008
Мислења
1.341
Поени од реакции
29
Абе оние кај билетарата картите ги пуштаат 10 часа пред натпреварот. Го прашувам тој таму, ми вика нема, од утре од 12 ќе продавале:toe:. Глупости божеее...:tapp:
 

Jovo Sk-Mk

Е брзо е,брзо е
Член од
16 јануари 2008
Мислења
310
Поени од реакции
40
13 септември: Македонија-Летонија
17 септември: Португалија-Македонија
20 септември: Македонија-Естонија
Втора етапа од патот до Полска, се што трбеа е без опуштање и професионално да ја довршиме работата, квалитетот е несомненео на наша страна,но ќе мора да се покаже на паркетот.
 
Член од
28 октомври 2005
Мислења
8.293
Поени од реакции
1.646
Абе оние кај билетарата картите ги пуштаат 10 часа пред натпреварот. Го прашувам тој таму, ми вика нема, од утре од 12 ќе продавале:toe:. Глупости божеее...:tapp:

дали се нумерирани? и јас денес бев во 16.00 и никој немаше на билетара. абе утре ќе се гужваме ал ито е тоа за организација сме тапа.


а за утакмицата вие шти мислите дека ќе биуде лесно се лажете зашто летонија е добра репрезентација и јас мислам дека ќе биде тешко зашто и они се свесни за важноста на мечот па така мое мислење е дека ако победиме ќе биде од 4 до 6 кошеви разлика.
 
Член од
12 октомври 2007
Мислења
1.482
Поени од реакции
22
Со Потургалија секој седеше кај сакаше. И редарите тоа го кажаа, така да ќе треба порано да се оди да се фати добро место
 
Член од
16 јули 2007
Мислења
12.497
Поени од реакции
4.070
Одам после за Скопје немој да ме разочарате компанијо:vozbud::vozbud:..Јас сепак очекувам 20-25 разлика во наша корист.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom